Keret nélküli képek

Sziasztok! Jelenleg, ha berakok egy képet, akkor kerettel jelenik meg. Ezt csak úgy tudom elkerülni, hogy utána a kép szerkesztési - haladó beállításoknál a kerethez 0-t írok. Nincs olyan beállítási lehetőség, ahol eleve meg lehet adni, hogy ne legyen kerete? Köszönöm:)











Ja, azt nem írtam, hogy a Stíluslapon bordert levettem 0-ra, de ez nem használt, és több ötletem nincs.









Code:

#content img {

border: 0px solid #8A672C;

padding: 3px;

margin: 5px;

}

url?

http://halado.cewe-fotokonyv.hu/

toldd meg ezzel a css-t, hátha:









Code:

#content announcement_post img {

border: 0px;

}








de nekem gyanúsan sok paraméterrel hívod meg a képeket.





pl ez:


Code:









nálám így nézne ki:





Code:









ahol css-ben a "bal" nak meg van adva, hogy 0 border, align left margó meg stb...





bár tény, hogy amíg te a médiaturkálóból (vagy mi is a neve) bogarászod ki a képet, addig én html kóddal szúrom be... :rolleyes:

Köszi a választ!





Az a sok blabla a kódban (gondolom én) azért van, mert rá lehet klikkelni a képre, hogy a teljes méretben jöjjön be.





Ennek ellenére jó tippet adtál, a 0 border alatti 2 sort is kitöröltem, így most jó lett.





Nagyon köszönöm:)

hm. Nem egészen értetted amit írtam a sok fölös kódról! :slight_smile:











Nálam pl ilyen egy klikkelhető kép, ami nagyobb méretben megjelenik:









Code:

[img]_thb_kep.jpg[/img]








A klikkelhetőségnek semmi de semmi köze ahhoz, hogy az img részben mi van írva! :rolleyes:

Biztosan igazad van, de én hozzáértés híjján a wordpress-t használom a megoldásra, az meg ilyen kódot tesz be. De kimásolom a Te kódodat, és meg fogom próbálni, legalább tanulok valamit:) Köszi:)

Sziasztok!











Eddig még nem futottam bele ebbe a problémába, de most én is egy kis segítséget kérnék. Alapesetben a blogomon (technokrata.comze.com) a css úgy van megírva, hogy minden egyes képnél egy keretet használjon. Most írtam egy postot, amiben van egy kép, és szeretném, hogy ahhoz az adott képhez, de CSAK ahhoz, ne legyen keret.











A kép az alábbi kóddal van meghívva:
















Hova és mit írjak be, ahhoz, hogy ne jelenjen meg a keret e kép körül? Válaszotokat nagyon köszönöm.

Az img class-hoz tedd ezt hozza HTML nezetben: nincs-keret





Majd a css file-ban mondjuk igy: img.nincs-keret { border: none; padding: 0px }





Ha kell a padding, akkor helyette ezt: background-color: transparent

Én így csinálnám:










inkább:









Code:


És ha nem akarod hogy kihagyon egy sort a miatt berakhatod így is:









Quote:


A kep hivatkozasaban szereplo honlaprol van szo?


Kratka wrote:

A kep hivatkozasaban szereplo honlaprol van szo?





Igen, arról a honlapról van szó!





Hát mit mondjak, kipróbáltam mindet, de sajnos egyik megoldás sem jó... eddig. Talán Charlie járt a legközelebb, de az az érdekes, hogy úgy csak az 1px-es keret tűnt el, de a szürke rész ugyanúgy megmaradt (ami talán 5-6px-es lehet). Holnap belefolyok a css-be, mert lehet ott van valami elrontva és majd még túrok a neten én is, hátha meglesz. Úgy rémlik valamelyik oldalon találtam rá megoldást, csak akkor nem érdekelt, és nem mentettem le.





Nagyon köszönöm azért mindannyiótoknak. Nem gondoltam volna, hogy ennyi válasz érkezik. :) Köszönöm még1x.





Update #1: Basszus!!! Megvan! Kombináltam azokat, amiket leírtatok!





Kratka és Charlie!!! Nagyon köszönöm nektek!!! Végre megvan! Sört átnyújtó smiley sajnos nincs, de képzeletben küldök egy rekesszel. Naná, hogy a padding volt a ludas.





Itt a jó megoldás:











Nagyon köszönöm! Így már az adott képre kiiktatható a css, azaz úgymond nagyobb lesz a prioritása!!! Hehe! Világbékét!