Keresem a legoptimálisabb megoldást

Sziasztok kedves fórumozók!











Én még nagyon új vagyok, életemben először használok wordpresst, és szeretnék egy újságot webesíteni. Ehez többmindenben szeretnék segítséget kérni, le is írom, amiket eddig nem tudtam megcsinálni, kérlek segítsetek!











Először is elkezdtem használni a default sablont, ahol már a fejlécnél gondom van. Szeretném kicserélni egy képre, amin majd a logo található. Hogy oldjam meg?











Arra gondoltam, hogy szedek egy megfelelő sablont, de csak angol nyelvű sablonokat találtam, ahol ha átírom a képet, akkor kicseréli, de a különböző angol sablonoknál nem tudom magyarítani az alap widgetek nevét, és még sokminden mást.











Szeretném beállítani, hogy a blogon milyen betütípussal, betűmérettel és betűszínnel jelenjenek meg a szövegek, ill. linkek, de nem tudom, hogy ezt hol/hogy tehetem meg!











Szeretném eltűntetni pl. a blogroll alap widgetet.











Kérlek ajánljatok valami olyasmi themet, amit minden részletében magyarítani lehet, és megfelelő lenne egy letisztult, közéleti újsaág arculatához, lehetőleg kék színárnyalatokkal, vagy semmilyennel, hanem csak fehér alap, és a kék logom.











Szükségem van még arra is, hogy hogyan csinálhatom meg azt, hogy a bejegyzések tartalmazzanak tovább gombot. A szövegszerkesztőben megtaláltam rá a lehetőséget, de valamiért nem működik, ez miért lehet?











Szedtem egy témát, ami meg is felelne nagyon csakhogy a képcserén kívül mást nem tudok megcsinálni, pl. magyarítani.











http://193.138.125.58/~kallai2ujsag/











Kérlek, segítsetek, kell az induláshoz pár tipp, azután már nem zaklatok.

















Előre is millió köszönet!

Hello!



Quote:

Szeretném kicserélni egy képre, amin majd a logo található. Hogy oldjam meg?





Nos ehhez mindössze annyit kell tenned, hogy a wp-content/themes/témádneve/images/ be bemásolod a képedet valamint a témád mappájában a header.php-ben megnézed hogy milyen képet hív meg a sablon a header.php-ben vagy a style.css-ben(témája válogatja) és ott kicseréled a sajátodra..





Quote:

Szeretném beállítani, hogy a blogon milyen betütípussal, betűmérettel és betűszínnel jelenjenek meg a szövegek, ill. linkek, de nem tudom, hogy ezt hol/hogy tehetem meg!





Nos minden megjelenésért a style.css ill esetleg ebbe importált más css fileok felelősek..


Tehát ha nemvagy otthon annyira Cssben..a betűtípust a font-family, a beűméretet a font-size a színt pedig a color tulajdonság állítja be..





Quote:

Szeretném eltűntetni pl. a blogroll alap widgetet.





A témabeállításoknál van egy widgetek fül nos ott egyszerűen drag&droppal kihúzod a listából.. továbbiakban ha az oldalásvot szertnéd abajgatni akkor a sidebar.php -t szerkesztgesd.





Quote:

Szükségem van még arra is, hogy hogyan csinálhatom meg azt, hogy a bejegyzések tartalmazzanak tovább gombot. A szövegszerkesztőben megtaláltam rá a lehetőséget, de valamiért nem működik, ez miért lehet?





Már szóba került: itt





Quote:

Szedtem egy témát, ami meg is felelne nagyon csakhogy a képcserén kívül mást nem tudok megcsinálni, pl. magyarítani.





K2 eléggé elterjedt téma szerintem készült hozzá már pár magyarítás...





Remélem segített valamit...

Azt se tudom, hol kezdjem… hgrg fenti hozzászólása nagyjából megadja a válaszokat, ám ennek ellenére mondok egy-2 dolgot.











Ha ilyen kezdő vagy CSS-ben hozzá se nyúlj a default/Kubrick sablonhoz.











Minden sablont meg lehet magyarítani - ha kell. Erről is már többen írtak.











HTML/CSS tudásodhoz képest egy picit túl ambiciózusnak tűnik a terved. Igen, lehet online újságot (vagy újság online változatát) megcsinálni WP-vel, itt a fórumban is mutattak már rá példát:





http://forum.word-press.hu/viewtopic.php?id=462











de a végeredményhez való jutás néha macerás… legalább alapfokon kell vágni a WP-t, aztán HTML-t és CSS-t. A PHP részekkel jótét lelkek mindig besegítenek.











Nem elkedvetleníteni akarlak, csak figyelmeztetni, hogy qrva sok munka és tanulás áll előtted!