Kérdések

Sziasztok!











Felhúztam a szerveremen egy WordPress MU-t, úgy, hogy subdomain-en elérhető a megfelelő felhasználó blogja, tehát:





felhasznalonev.example.com, illetve az admin felület: felhasznalonev.example.com/wp-admin.











Eddig minden rendben is volt, viszont belefutottam néhány problémába, amiben szeretném a közösség segítségét kérni.











I. Többnyelvűsítés





Pontosabban magyarra szeretném fordítani.





Letöltöttem a gettext-es állományokat a /wp-content/languages/hu_HU/hu_HU.[mo|po] helyre.





Beálítottam a wp-config.php-ban a nyelvet hu_HU-ra.





Viszont a felület (mind a blog, mind az admin) továbbra is angolul jelenik meg.





Gettext cache-re gyanakodtam, ezért újra indítottam apache-ot, majd mivel ez sem oldotta meg, a szervert is, de sajnos semmi változást nem eredményezett.











II. Alapértelmezett post, comment





Alapértelmezetten szúr be dolgokat, mint post, comment, about page, …





Ezeket hol lehet kikapcsolni/kontrollálni?











III. Adatbázis





Azt látom, hogy a WP blogonként ~8 táblát létrehoz, ami pár tízezer várható usernél igen csak problémás lehet.





Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?





Esetleg a több adatbázisos működés járható út?





Ilyenkor a WP ad ki CREATE DATABASE utasításokat a szerver felé, vagy több előre definiált adatbázison tud osztozni?











Előre is köszönöm mindenki segítségét!

  1. Az adminban is át kell állítani a nyelvet. Itt nem vált át automatikusan mint wp-nél.




  2. Ez is az adminban tutod állítani, van olyan hogy első post meg első hsz szövege. Ha rosszul emlékszem akkor van rá plugin.




  3. Igen hát ez egy olyan dolog amit vagy hagy így az ember és nem tudja mi lesz, vagy van rá plugin azt hiszem ami külön adatbázisokat hoz létre ah jól emlékszem.

3, A wordpress.com alatt üzemel pár millió blog, és ott ez nem problémás.





De egyébként van rá olyan plugin ami több adatbázisban elszórja a táblákat.











Ha szükséged lesz rá WPMUDEV.com-os tagsággal letölthető innét:











http://premium.wpmudev.org/project/multi-db

Köszönöm a válaszokat!





Alakul a dolog… :slight_smile:









'DjZoNe' wrote on '2010-01-21:




3, A wordpress.com alatt üzemel pár millió blog, és ott ez nem problémás.


De egyébként van rá olyan plugin ami több adatbázisban elszórja a táblákat.





Ha szükséged lesz rá WPMUDEV.com-os tagsággal letölthető innét:





http://premium.wpmudev.org/project/multi-db








Köszönöm!


A wordpress.com alatt is ezzel oldották meg?


Vagy erről nem nagyon van infó?





Még egy probléma jött elő.


Valószínűleg telepítéskor rosszul adtam meg valamit, vagy később írtam el a config-ban.


Most az történik, hogy regisztrálok egy blogot és a usernev.blog.example.com helyett a usernev.main.blog.example.com helyen találja meg a blogot.


Pontosabban nem találja meg, mert nincs ilyen DNS beállításom, de DB ezt írja a különféle mezőkbe.





Gondolom valahová main.blog.example.com-ot írtam, ahová blog.example.com kellett volna...


Arra vonatkozóan van ötlet, hogy mi lehet ez a valami?





(main.blog.example.com/wp-admin/ alatt a site admint kellene elérnem - ez most megy is)





Köszönöm!