kepregeny.net

Mivel oly kedves közönség voltatok, folytatom! :smiley:











Radikális, drasztikus, erőteljes, és még sorolhatnám mekkora szabású felújításon esett át a KEPREGENY.NET.











A design erőteljesen megváltozott, inkább képernyőkiégetően világos lett, de legalább kényelmesen olvasható, bár az olvashatósággal eddig sem volt gond.





Ámde, immár az eddig sokak által hanyagol menük is szerves részét képezik a lapnak, hiszen ott is fontos információk tanyáztak, csak ezeket az erőteljesen elkülönített menü érzet miatt eddig sokan nem vették észre. Remélem ez most jobb lett.











A főbb elemek színkódot kaptak, mely stílust igyekeztem valamilyen formában mindig sem előtt tartani függően attól, hogy a kedves látogató éppen mit olvas.











4 pluginnel kevesebb fut éppen, ezek egy részét viszont megtartottam úgy, hogy mivel egyeszerű dolgokról van szó és egyetlen apró funcion-re épülnek, beleraktam őket a sablon functions.php-jába. Ezt már kérdeztem nálam okosabbaktól, de nem tudták megmondani, hogy így kevesebb memóriát fognak-e fogyasztani, minden esetre többen örvendve mondták, hogy gyorsabb lett az oldal. Hurrá.











Mit is akartam még…











Ja igen. Az új sablon a Guzel Magazinból (http://www.arthack.org/guzel-magazine.html) indult ki, de olyannyira átírtam és egyébként is átformáltam a saját igényeim szerint, hogy már erősen csak nyomokban hasonlít a szülőjére! Éppen ezért vettem a bátorságot ezt nem feltünteni, ostorozzatok.











Nem a sorrend számít, ezért az, hogy a legvégén köszönöm meg Patai Lacinak és Farkas Győzőnek az apróságokat, amikkel hozzájárultak a munkámhoz nem azt jelenti, hogy… Szóval értitek!

Az apróságokról csak annyit, hogy tényleg csak apróságok voltak, annyira, hogy meg sem kellett volna említeni.





Ami szép és jó, azt mi adtuk hozzá, ami el van rontva, az Mano műve. De semmi nincs elrontva ezen a csodálatos oldalon. :slight_smile: :slight_smile: Hála Manonak! :slight_smile:











Nekem tetszik (nem a Mano)! :slight_smile:

Én néztem multkor, csodáltam is, hogy nem számolsz be az újításról. Nagyon frankó lett. Nekem az előző is bejött nagyon.

Az éles rendszeren a kirakása óta finomítani kellett, félkész termékekről egy word-press.hu-ra meg nem lehet csak úgy írogatni! :lol:

:slight_smile: , most nézem, hogy pár nap eltéréssel két éve indult a WP-re átrakott kepregeny.net, melyet, tulajdonképpen azóta sem bántam meg…











Ami miatt most írok, nem kifejezetten fejlesztés, hanem bővítés.











Bár a wp blogmotor, a KN nem kifejezetten blogként, sokkal inkább hírportálként üzemel, ezért, hogy a kínálatot bővítsük a lazább írásokkal és véleményekkel, mától elindult a blog mellékletünk:











http://blog.kepregeny.net/











A sablon alapja a Design Disease - Dilectio Theme, melyet nem csak grafikailag alakítottam át, de szerkezetileg is bele kellett nyúlni, hogy hihetetlen igényeimnek még jobban megfeleljen! :slight_smile:











Köszönöm a figyelmet :cool:

kicsit loptam pár színmintát, nem tagadom, de szerkezetileg továbbra is hű maradtam önmagamhoz, viszont a könnyebb átláthatóság miatt egye egy modul áthelyezésre került.





igen, ismét gatyába ráztam a KN-t, mégpedig!





a KN 2010 BETA a szokásos helyen tekinthető meg: http://www.kepregeny.net

Nekem tetszik :slight_smile:





Bár még ß…(Képregénymegjelenesések 15px-el jobbra a kelleténél: FF 3.6)

Ragyogó munka, csak azért említek néhány dolgot, mert már látom, hogy Kismano felnövekedett, lassan eltartja a családot, és Apukának megnőtt az ideje a molyoláshoz: :slight_smile: :slight_smile:










  • Az acélkék háttér Tőled szokatlanual egysíkú - valami halvány képregény-részleteket várnék inkább a monotónia helyett (valószínűleg az valamelyest az olvashatóság rovására menne)










  • A felső menüsor nagyon rendben van, stipi-stopi-lopi :wink:










  • A speciális keresés egy nagy dobás - gratulálok hozzá! (Ugye, az a felső menüsorral együtt jár? :slight_smile: ) A bal oldali oldalsávban az “Archívum” mező kétszer szerepel: egyszer teljesen üresen, és alul már működően. A jobb oldali sidebar fele direkt üres?










  • Főoldalon a KN-logó és a hirdetések között kicsit bántó a lyuk…










  • A Hírek, Rovatok, Cikkek, Sajtóarchívum mellett a kettőspont számomra furcsa. Értem én, hogy jelezni akartad, hogy ott lenyíló menüt kell várni, de jobban passzolna (szerintem) oda egy lefele mutató háromszög-grafika.










  • A lap legalján az Impresszum, a Copyright is a Kezdőlapra visz. Az utóbbit még csak értem, de az Impresszum miért üres?










  • A láblécben elférne egy “Hirdetési ajánlatunk” link, nem?











    Hja kérem, bár tizedennyit tudnék, mint amekkora tudást itt Mano felhalmozott! :icon13: :icon13::clapping: :clapping: :thumbup: :thumbup:

kösz hgrg: én is azt használok, de nincs elcsúszás.





küldhetnél egy screenshotot! kösz.











Győző: kismano lassan elkezd mászni, úgyhogy mindjárt vége a 10-15 perces gép előtt üléseknek és percekre sem lesz időm! :slight_smile:










  • igen, lesz háttér, az acélkék csak BÉTA! :slight_smile:










  • küldjem a felső menü kódját?










  • a spec kereső egy évek óta keresett plugin, ami végre működik is, bár css problémák még adódnak vele. a jobboldali menü javítva lesz ha eljutok odáig…










  • a lyukat ki fogja tölteni ha lesz háttér.










  • igen, és is nyilat próbáltam oda, de nem tetszett. majd kitalálok valamit…










  • mert az impresszum még nincs feltöltve! :slight_smile: a © meg majd egy “rólunk” leírásra fog vezetni. MAJD!










  • elférne, de mivel minden hirdetőnket ismerem személyesen is, ezért minek…











    Győző, NE szerénykedj!

Screenshot az elcsúszásról…

Nem rossz, tetszik :slight_smile: Nekem is egyedül a “megszokott” háttérkép hiánya zavaró csak :slight_smile:

Megtörtént a hónapok óta tervezett 2011-es (első?) ráncfelvarrás a http://www.kepregeny.net -en











A design szinte semmit nem változott, viszont sikerült végre kizárólag css-sel megoldani a navigáló menüt (olyanra, amilyenre akartam…).





Leszedtem a carouselt is /érdekes, hogy amennyire odáig voltam tőle és vissza egy éve, annyira nem tetszik ez a megoldás manapság/ és a tömbök sem lapozhatóak már, ellenben a kisebbre vett képek mellé kevesebb előszó miatt több minden látszik a főoldalon - a lapozás ezért vált feleslegessé. (Sajnos a hír is egyre kevesebb, így pláne lassabban frissül a főoldal - ez MOST ne zavarjon meg senkit, hisz jön a Fesztivál, értelemszerűen ilyenkor pezsgés van…)











A fentiekből azt akartam kihámozni, hogy 5-6 java és jquery scripptel kevesebb van most a rendszerben, és minimum 5 pluginnel kevesebb is. Hátha gyorsabb lesz! :slight_smile:











Pár apró admin felületi bónuszt is sikerült összeraknom magamnak.




  • a Film és a Cikkek tömb közül mindig az kerül felülre, amelyikben a frissebb bejegyzés van! (+ van egy Mangánoxid tömb is, ami csak akkor jelenik meg, ha új, vagy két héten belüli bejegyzés van benne.)




  • az egyedi mezőket saját kis adminbox-xal váltottam ki, így nem kell mindig legördülő sajátmezőkben turkálni! :slight_smile:











    Ja igen, és új a KN logó is! :slight_smile:











    Köszönöm a figyelmet… :smiley: