Képek feltöltése, dátumozás, cikkek

Kedves Fórumozók











Több számomra nagy problémával találtam szembe magam, melyben szeretném a segítségeteket kérni, azonben előrevetíteném hogy kezdő vagyok.











A Problémáim a következők:











1, A wordpress blogmotort egy már meglévő honlap sitejához adtuk hozzá és a blogot a honlapon keresztül szeretnénk üzemeltetni, azonban valamilyen oknál fogva nem tudok képet feltölteni. Vagyis azt tudok, de nem jelenik meg, a kép helye és az elnevezése látszik ugyan de maga a kép nem. Mit csinálok rosszul?











2, Miért van az, hogy nem reagál a blog a változtatásokra? Teszem azt, tegnap töltöttem fel cikkeket, mégis 2009. januári dátum jelenik meg, amit nemhogy átállítani nem lehet de még eltüntetni sem.











3, Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy: létezik egy bejegyzés amit kettészeltem egy tovább funkcióval, azonban maga a bejegyzésem 99 részből állna és azt szeretném, hogy a kezdő oldalon a cikk introja legyen látható, a tovább gombra kattintva jelenjen meg a teljes cikk, majd azt elolvasva lehessen egy olyan lehetőség, hogy tovább tud menni a következő, témához kapcsolódó cikkre, de nem szeretném ha ezek a cikkek a főoldalon található témák oldalboxban megjelenjenek egyesével. Azt hiszem ez most egy cseppet zavarosra sikeredett, de remélem érthető mi a gondom.











Tudom, hogy luzernek tűnik, de nézzétek el nekem, nem vagyok informatikus…:slight_smile:











Előre is köszönöm a segítséget!

nincs jól beállítva a wp-d…

Köszi, most okosabb lettem :smiley:











A dátumos dolgot időközben megoldottam, a másik kettő az ami még égető.











Ha azt mondod nincs jól beállítva, akkor azt is mondd meg mit kell tennem, mert a kisujjamból nem tudom ki…ni.

csejo.











Tipp: ha egyszerre csak egy kérdést teszel fel, bizonyára célzottabb választ kapsz.

wp-admin/options-misc.php











de csak végig kéne menni a beállításokon.

1





a könyvtár jogosultságával lehet gond, ahova feltöltöd a képeket.





vagy pedig NE wp-vel töltsd fel a használj ftp-t és úgy linkeld be a képeket!











2





megoldva?











3





igazad van, zavaros és érthetetlen.

Megpróbálom akkor megmutatni, h mire gondolok, úgy érthetőbb:











http://www.pcszerviz.com/blog/?p=64#more-64











van ez az oldal, ha megnézitek legalul van egy olyan, h következő tipp: Registry- ha erre rákattintotok akkor bejön új ablakban egy oldal amit a cég adminjában szerkesztettem meg











Azt szeretném kivitelezni, hogy a registry-s oldal ne a pcszerviz oldalán legyen hanem a blogban, de ily módon legyen csak elérhető…











Még mindig zavaros?

csejo.











Azt szeretnéd, hogy a pcszerviz.com/blog/Registry cikk ne jelenjen meg a főoldalon?

Nemegészen











Az a lényeg, hogy az alap cikk az, hogy 99 tipp a vistához





Namármost ez ugye 99 kissebb cikkből áll





Azt szeretném elérni, hogy a blog főoldalán az jelenjen meg ami már látható, a 99 tipp, ha rákattintasz a tovább gombra akkor bejön a bevezető szöveg. A bevezető szöveg után térnék ki mind a 99 tippre, de úgy, hogy a szöveg alján az lenne látható: Következő tipp: registry





Ha rákattintasz a registryre akkor bejöjjön a hozzá tartozó szöveg, majd ha azt is elolvastad ott is található legyen egy olyan, hogy következő tipp: xy és így tovább, míg a végére nem érsz mind a 99 tippnek.











A problémám az, hogy ha bejegyzésként csinálom meg, akkor ugye mindegyik bejegyzést közzé teszi nekem a blog főoldalán, ha meg oldalként szerkesztem meg akkor a téma néven futó oldalbox mérete fog hihetetlenül megnövekedni a benne lévő tartalmak miatt. Márpedig én még millió egy cikket szeretnék feltölteni, ami akkor nem fog nekem elférni.











Szóval, hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a registry és a többi cikk elérhető legyen de csak akkor ha rákattintasz, szóval ilyen láthatatlan jellegű megoldásként.











Mondjátok , hogy most már érthető mi a nyavalyám.

csejo.











Létezik cikk/lapozó plugin, de ekkor 1 bejegyzésbe kellene beraknod a 99 cikkedet - ami szerintem ez esetben nem járható út.











Akkor ezt én talán úgy oldanám meg, hogy az első cikken kívül a többit cikket beraknám egy másik külön kategóriába, majd ezt a kategóriát letiltanám mind a főoldali megjelenéséről, mind a kategória kilistázásából is.











Az ilyen kategória tiltáshoz példát találsz itt a fórumon.





pl: http://forum.word-press.hu/topic/1920/kategoriak/











tehát a sablon részébe kellene belenyúlnod, vagy kérdezz rá, valaki nem e ismer olyan plugint, amivel az admin-pluginból zárhatod ki a kategória-cikkek főoldali megjelenítését.

Nah megtaláltam így talán érthető mit szeretnék én is csinálni:











http://djz.hu/2007/06/14/szaguldo-motorosok-avagy-napilol/











ha megnézitek így néz ki az övé: van egy cikk és utána egy ilyen, h hasonló bejegyzések, linkek rákatt szuper, de főoldalon nem látszik. nyah ezt hogyan kell?











Most Árpa Attiláról és a Bomba! promóciós No Speed Limit szerveződésről meg inkább nem nyilatkozom. ő amúgy is egy külön állat faj.











Hasonló bejegyzések










  • Pihi, relax és a vidék csendje




  • Gumi reklám gumiból. Avagy na ez aztán durex




  • Vicces karácsonyi üdvözlet!




  • Mókás játék




  • Egy betiltott Mercedes reklám




  • Átöltözés mi?




  • Jányok a wcben




  • Szent föld, mi? :slight_smile:




  • Web 2.0 kompatíbilis bolt




  • Péntek délutánra egy kis móka

“Hasonló bejegyzések” linkek listázásához én ezt a Related Posts Plugin használom:





http://fairyfish.net/2007/09/12/wordpress-23-related-posts-plugin/











de több más hasonló is létezik:





http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=Related%2BPosts











De a főoldalról akkor is le kell tudnod tiltani azt az egy bizonyos kategóriát, amibe a “maradék 98” cikket teszed.

Aham…huh…











Igaz, h nem vagyok szőke, de kb annyi kompetenciám van ehhez, mint a betonkeveréshez, de megnézem a linkeket aztán majd csak megoldom okosban.











Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Kérdés:











Rámentem a második linkre, kiválasztottam ezt:











http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-related-posts/installation/











letöltöttem, megnyitottam. ha bemásolom a bővítmények szerkesztőjébe akkor hülyeséget csinálok?

csejo.











1 Upload the ‘related-posts.php’ file to the ‘/wp-content/plugins/’ directory (kicsomadolod, és feltöltötd a megfelelő mappába)





2 Activate the plugin through the ‘Plugins’ menu in WordPress (aktiváld a pugint)





3 Go to the ‘Settings’ menu and click on ‘Related Posts’ to see the plugin options. (beállítod)

megtörtént :slight_smile:











most már csak azt árulja el nekem vki hogyan kell használni aztán nem zavargok itt többet :slight_smile:

Passz csejo.











Lépj az Admin > Settings (Beállítások) > Related Posts menüpontra, és állítsd be… - sosem láttuk, honnan tudnánk, hogy hogyan? Esetleg ha nem megy, írd meg milyen beállítási lehetőségek léteznek, vagy készíts róla fotót…











A több ezer plugin nem egyformán működik.











Jahhh, valami van a készítő weblapján is:





http://www.phpbits.info/wordpress-plugins/wp-related-post-plugin/











ez alapján próbálgasd egy kicsit.

Drága vagy nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget :slight_smile:

Szerintem vagy én nem értettem meg valamit, vagy jól elbonyolítjátok… :slight_smile:











Én úgy csinálnám, hogy










  1. Létrehozok annyi katgóriát, amennyi ügyben tanácsot adok (Ami nem kell azt az ACE bővítménnyel kizárom a főoldali megjelenésből










  2. A Kategóriák így néznek ki pl.











    Vista





    99 Vista trükk





    86 Vista háttérkép











    XP





    56 XP beállítás











    Anyós





    101 megoldás anyós ellen





    Anyós viccek











    stb.










  3. A bejegyzések végén az “Előző bejegyzés”-t, a “Következő bejegyzés”-t át lehet alakítani úgy, hogy az előző, illetve a következő bejegyzés címét mutatja (lehet, hogy tudja a sablon is, mindenesetre szabványos WP megoldás), és akkor úgy néz ki minden bejegyzésed vége, pl.
















  4. A Related Post bővítmények jellemzően úgy működnek, hogy a megjelölt szavakat (címke) figyelik, és ezek azonossága alapján adnak tippet a látogatónak a kapcsolódó bejegyzésekhez.





    Tehát, csak egy jól kitalált címkézési metódus, és adja magát automatikusan.





    (Érdemes ötletért megnézni Charli Hogyan? honlapját megnézni.)

Győző.











De hát nem azt szeretné, hogy előző cikk <<>> következő cikk





Hanem a hasonló cikkek linkjét szeretné kilistáztatni a cikkben.