Képek és thumbnailek méretének csökkentése

Sziasztok, új vagyok wp-ben, már egy napja szívok a shop gridjében levő képekkel.

Probléma: a képeket CROP-olja azaz méretre vágja a gridviewban és nem kicsinyíti. Tök bénán néznek ki így. IGY

Cél: olyan termék-grid, amiben minden új feltöltött kép bezsugorodik. (275px*275px).

Rakat plugint feltettem: regen thumbnails, force regen thumbnails, smush, crop pipát kiszedtem stb…semmi eredmény.

 

 

A sablonodban kell meg (általában functions.php fájlban) megkeresned azt, ahol az a képméret meg van adva. Annak a végéről kell a true szócskát és az előtte lévő vesszőt törölnöd.

Szia köszi a gyors reakciót, WP ben sablon = theme settings? Sajnos 46 különböző functions.php-t találtam…képet csatoltam, meg tudnád mondani melyik az amiben keressem a “true”-t?

Itt keresd: wp-content/themes/sablon-neve/functions.php

A kódban kell módosítanod, nem hiszem, hogy a sablon beállításoknál van olyan, hogy hard-crop.

Szia köszi, csak egy helyen van a témában olyan szövegkörnyezet, ahol a crop=true; ITT. Ez is csak else ágban…valszeg ebbe belemegy mindig. Rehub a téma egyébként, és a témakönyvtárban van még rehub vendor. Azt is megnézem.

Próbáld meg azon sor elé // -t tenni és megnézni mit válaszol.

(ügyelj, ha cache-t használsz, akkor azt kapcsold ki és többször ctrl+f5 kombót nyom egymás után)

Sajnos nem megy az istennek sem…

tök bosszantó, hogy egy 12001200as képet zsugorít, egy 600300-ast meg nem :frowning:

Na végre sikerült, sokat segítettél lokalizálni a problémát. Mármint azzal, hogy mondtad, hogy a Rehub téma környékén szaglásszak. Létrehoztam egy új méretet a html class-nak. Kérlek majd validáld a megoldásom ha ráérsz…mennyire jó vagy se. (képek csatolva)

Ha működik akkor jó, ha nem megy, akkor még nézni mi lehet a gond. Miért validáljam? :slight_smile:

Sziasztok, nekem is hasonló a problémám, hogy nem sikerül egységes méretre hozni a képfájlokat, igaz a képeket importáljuk egy adatbázisból. De egyszerűen nem találom a megfelelő megoldást a képek egységes megjelenítésere, a webshopban. A template funtions.php -ban egyáltalán nincs méretekre vonatkozó adat. Ha van valamilyen ötlet szívesen várom. Üdv. Csaba