Kép RSS feedben

Tartok tőle, hogy triviálisat kérdezek, de sehol sem találtam infót az alábbiról: az RSS feedben nem jelennek meg a fotók a FF-ban, pedig például a blogger-es rss feedben igen. Mit kellene beállítanom?

Semmit. A böngésző és az emberi szem nem arra való, hogy bámuljuk a feed-et. A feed a “gépeknek” van szánva.


moshu wrote:

(...) A feed a "gépeknek" van szánva.








Addig amíg valaki nem iratkozik fel egy csatornára Outlook-on keresztül. Ott már mi is láthatjuk a képeket, nem csak a "gép"!





Szóval? Engem is érdekelne a válasz! :)

Használj feedburnert (vagy más hasonló szolgáltatást), ahol tudsz olyan feedet gyártani, ami ember számára is olvasható.


Joles wrote:



moshu wrote:

(...) A feed a "gépeknek" van szánva.








Addig amíg valaki nem iratkozik fel egy csatornára Outlook-on keresztül. Ott már mi is láthatjuk a képeket, nem csak a "gép"!








Wrong answer :)





Ott sem TE nézed - hanem az outlooknak a "feedreader" funkciója. Gép = feedreader, feed olvasó bizgentyű. Te a feedreader által létrehozott eredményt nézed. Bazi nagy különbség!





Igaz, én soha nem próbltam feedet outlookban, de minden egyéb olvasóban, beleértve pl. az Opera böngésző ilyen funkcióját, a sima pelda.hu/feed WP-blog címről bejönnek a képek. Ezért mondtam, hogy nem kell semmit csinálni. A WP csinálja magától... ha hagyod.





Természetesen, ha arra van beállítva a blogod, hogy csupán "excerpt"(kivonat?) legyen a feedben... akkor biztos nem mutat semmit, mert az excerpt arról hírös, hogy kidob mindenféle HMTL tag-et, beleértve az img src stb.t


Nade, ezt nem is kell mondanom, mivel minden WP felhasználó tudja...

moshu wrote:




Természetesen, ha arra van beállítva a blogod, hogy csupán "excerpt"(kivonat?) legyen a feedben... akkor biztos nem mutat semmit, mert az excerpt arról hírös, hogy kidob mindenféle HMTL tag-et, beleértve az img src stb.t


Nade, ezt nem is kell mondanom, mivel minden WP felhasználó tudja...








Ha mégsem tudta, akkor most már biztosan tudja... :)

Igen, erről már hallottam… még valahol a keresőnél volt ez megemlítve. :slight_smile:





Szóval hol kell beállítani, hogy a feed-ben ne csak összegzés jelenjen meg? Mert, hogy a blogban hol kell, azt tudom, de a feed-ben?

Beállítások > Olvasás, aztán itt a Minden bejegyzéshez a hírfolyamban, mutasd rész

Igen. Teljes szövegre van állítva!

és a gugli reader mutassa is rendesen a képeket - ergo NEM a feed-del van a baj, hanem a TE feedolvasóddal.

Na ezt már végképp nem értem! Van feedolvasóm? :slight_smile:





Az akkor miért van, hogy más rss-t ha nézek, akkor abban van kép, és az enyémben meg nincs?