Kép körbefuttatása

Sziasztok, align=“left” segítségével szeretném a képem mellé igazítani a szöveget, de csak az első sort hajlandó mellé tenni. A többi a kép alá ugrik. Mit kéne kiszedni a css-ből? Így csinálja!





Köszönöm!

Adjal a kepnek style=“float:left;margin:0 10px 10px 0;”-t.

Jé, köszi! :smiley: :smiley:

Nincsmit.











Ha minden posztban minden kép balra fog igazodni, akkor a CSS-be is beleíthatod, hogy









Code:

#posts img {

float: left;

margin: 0 10px 10px 0;

}





De arra vigyázz, hogy ez minden posztra és minden posztban lévő képre hat. Vagy adhatsz egy új osztályt a balra igazodó képeknek, szintén CSS-ben:





Code:

img.balra {

float: left;

margin: 0 10px 10px 0;

}





és akkor a képet úgy illeszted be, hogy





Code:


Ez egy új page template-ben van, ami csak ezekre a lapokra fog vonatkozni, amik tök ugyanúgy fognak kinézni csak más-más kép és szöveg. Na ez elég ellentmondásos, de a lényeg hogy az elrendezés tök ugyanilyen lesz csomó oldalon.





Jó lett, csak most meg abba a problémába ütköztem, hogy ie7-ben tök jól beállítottam az elrendezést, firefoxban meg nem megy lejjebb a szöveg. Első körben a szöveges részt lejjebb toltam margin-top megadásával, így ie7-ben simán tudtam tologatni a megfelelő helyre, ff-ban viszont a képet is tolja. :angry: Talán valami vertical align-t kellene beállítani? Egyelőre nem hat rá semmi amit próbáltam… (a link változatlan)





Köszönöm az összes segítséget!

nagyon jó, margin-top helyett padding-top -t használva mindkettőben működik… :blush: