Kategóriát szeretnék menübe tenni

Kipróbáktam a kódoot, de ezzel meg nem talál megjeleníthető bejegyzést. Esetleg kellene megadnom valami más értéket valahol a kódban?





Sajnos nem az erősségem a php, de ha írsz instrukciót talán sikerül megoldanom. Köszi az eddígi segítséget is.


'hitetlen' wrote on '2010-05-20:




Azt hiszem,





Ezt:

Code:









illeszd be így:





Code:





<?php

$string = wp_page_menu ('show_home=1&depth=1&title_li=');

$pattern = ' current_page_item "';$replacement = '" id="current"';

echo str_replace($pattern, $replacement, $string); ?>















ha aztán több kategóriát is publikálsz, és azok sorrendjét szeretnéd megváltoztatni, telepítsd ezt a plugint, és azután a sorrendet is változtatni tudod: http://wordpress.org/extend/plugins/my-category-order/











Hol találom ezt a részt, ahova ezt kell beilleszteni?


Ha ezt valahogy sikerül megcsinálni, akkor jól értem, hogy gyakorlatilag nem kell oldalakat csinálni, mert a kategóriák megjelennek fönt a menüben, úgy mintha oldalak lennének és az ahhoz a kategóriához tartozó postokat ott lehet olvasni?





köszi a segítséget!

na arra már rájöttem, hogy hogyan kell a kategóriákat a menübe rakni (van ilyen a sablonba) csak azt nem tudom, hogy almenüpontokat hogy tudok így csinálni. szóval ha van egy kategórián belül alkategória és azt szeretném ha a menüben legördülve megjelenne…











:unsure:

Alapbeállításból mutatnia kéne. Ha van a listázó kódban egy “depth” nevezetű érték, akkor azt ki kéne venni, vagy nullára állítani, mert akkor az összes kategóriát és alkategóriaikat is megjeleníti. Ha pedig a sablonnak van ilyen beállítási lehetősége, akkor keress valami olyasmit, hogy “show child categories”, vagy valami hasonlót.

köszi a választ. ilyen “show child chategories” beállítást (és hasonlót se) találok sajna.





meg nem tudom hol keressem a “depth” értéket… :S

Sziasztok!





Segítségre lenne szükségem. Azt be tudom állítani, hogy a főoldalon mondjuk 4 bejegyzés jelenjen meg; DE ha valaki rákattint a kategórinevekre, akkor azt hol lehet külön pl. 10 bejegyzésmegjelenítésre állítani?





Köszi…

A masik ugyanilyannal: az archiv oldalon jelenjen meg X belyegyzes.


'polly' wrote on '2010-10-16:




nem tudom hol keressem a "depth" értéket.. :S





Mivel fogalmam sincs, hogy milyen sablont használsz, és hogy a sablon milyen egyedi funkciókat használ, ezért ezt én sem tudom megmondani. :)


Amúgy itt van kb minden a kategóriák listázásának a lehetőségeiről.





De a lényeg:

Code:






Mivel a depth-nek az alapértéke a 0 (tehát, hogy mutassa az összes kategóriát és gyermekeiket), beleírni is csak akkor kéne, ha limitálni akarja az ember. Ez gondolom valahol felül van írva, valószínüleg egy sablonspecifikus funkcióval, amit meg csak te látsz.


Ezért kéne legalább a sablnod neve, vagy a header-nek az a része, ahol a menüt listázza (nem a kimenet, hanem a forrás) és akkor tudunk többet segíteni.

sajnos még mindig nem találtam meg, hogy hova kéne ezt beírni…











a sablon, amit használok: 2010 Weaver











kösziii!


'psztrnk' wrote on '2010-10-18:




A masik ugyanilyannal: az archiv oldalon jelenjen meg X belyegyzes.








Mit jelent az, hogy a másik ugyanolyannal? :o

Hm, lehet, hogy az csak 2.x-ben volt? Most elbizonytalanodtam.





Akkor viszont gyártanod kell egy saját query-t. Az archive.php-ban a









Code:









(vagy hasonló) elé beteszel egy olyat, hogy





Code:









(A 10-et értelem szerint átírod annyira, ahány bejegyzést akarsz.)

Köszönöm, ez volt a megoldás!

Mégsem lett jó a megoldás, mert így minden egyes bejegyzés megjelent az összes kategóriában, és címkében is; abban is amibe nem is tartozott bele, ki kellett törölnöm a kódot. Amúgy valóban annyit listázott, amennyit szerettem volna, csak hát minden bejegyzést mindenhova beletett :blink:

Akkor csinaljuk a forditottjat. Az admin-feluleten (ahol beallitottad, hogy a fooldalon 4 bejegyzes legyen) allitsd be a 10-et es a fentebb adott kodot az index.php-ba szurd be, posts_per_page=4 ertekkel.

Megcsináltam, ez már jobb, de itt meg megint akadt probléma.





Szinte mindent tökéletes listáz az oldal (mindenhol 10 bejegyzés van, a főoldalon meg 4, címkék, kategóriák, kerseés, stb jók), azt kivéve, hogyha a főoldalon rákattintok arra alul, hogy régebbi bejegyzések, akkor minden bejövő oldalon ugyanaz a legújabb négy bejegyzés jelenik meg, miközben az URL meg megfelelően változik (/page/2/, page/3/, /page/4/, stb)… :huh: