Kategóriák

Szervusztok!





Egy olyan plugint keresek, ami pl. a kategóriák és alkategóriák szerint lehetővé teszi a keresést.





Példa:





C1





S1





SS1





SS2





S2





SS1





SS2





S3





C2





S1





S2





SS1





SS2





S3





C3





S1





S2





S3





Van egy fő kategória és két alkategória (ezek lehetnek azonosak). A kereső lehet például lenyíló ablakos. Az elsőben a C-k a másodikban az S-ek, a harmadikban az SS-ek lennének választhatók.





Ha csak az SS2-t választanám, akkor C1 -SS2-t és a C2-SS2-t kellene mutatnia.





Tehát egyfajta filter lenne.





Valami ahhoz hasonló, ami például ingatlanos oldalakon található.





Szeretnék az oldalamon egy jó keresőt, ami a kategóriákban keres.





Kissé bonyolult voltam, bocsánat… smile.gif





Köszönöm előre is.





SPétör

http://www.dagondesign.com/articles/multi-column-category-list-plugin-for-wordpress

Megnéztem, de nem erre gondoltam.





Ez ha jól látom abc szerint rendezi a kategóriákat, nekem meg az kellene, hogy téma / kategória szerint lehessen keresni / szűrni akár az alkategóriákban is.





Köszönöm a segítséget.





SPétör

Nem ismerek olyan keresőt (plugint) amelyik egy kategórián belül lenne lépes keresni…

frown.gif



Én is így gondolom, csak megpróbáltam, hátha...


Köszönöm.


SPétör

http://www.zirona.com/software/wordpress-advanced-search/





Ezt talán érdemes kipróbálni. A leírás alapján korlátozható a keresés egy vagy több kategóriára is, bár nem tudom hogy ez admin szinten vagy felhasználói szinten érvényes-e. Mindenesetre adj neki egy esélyt. :slight_smile:











Szerk.: közben találtam egy demo oldalt: http://www.zirona.com/erweiterte-suche/

Köszönöm szépen.





Megnéztem a demo oldalt. Majdnem jó! :slight_smile:





Most olvasom, de úgy látom, hogy subcategory nem megy benne.





Persze gondolkodom egy ideje a kérdésen és egyre inkább az a meggyőződésem, hogy menne az amit akarok úgy is, hogy az oldalsávban a kategóriák és az alkategóriák is látszanának. Így például





1C





1SC





2SC





2C





1SC





2SC





esetében már meg is van a kívánt szűrés. Most már csak azt kéne elérni, hogy fordítva is működjön azaz 1SC esetében minden kategória 1SC-jét mutassa.





SPétör

Próbálkozom tovább…





Lehetne ez egy tag search is, ahol több tag kijelölésével lehetne szűkíteni a keresést, de ilyet sem találtam. Vagy például egy search field, ahol az általam előre megadott feltételek (radio button) kiválasztásával szűkülne a keresés.





Sokan keresik ezt a neten, érdekes, hogy nincs megoldás.





SPétör

a wordpressben hogy lehet kilistázni a kategóriák neveit úgy, hogy csak a főkategóriák látszanak?











Ez a függvény müködik:











csak az a baj ezzel hogy a főkategóriákkal együtt az alkategóriákat is listázza











Ezzel próáltam:











de így sem tünnek el az alkategóriák…





melyikkel php kóddal lehetne megoldani?

Egyedül ennek van efféle “exclude children” funkciója:





http://codex.wordpress.org/Template_Tags/list_cats





de erről azt mondják az okosok, hogy elévült és ne használd :frowning:

Sziasztok!





Lenne egy komoly problémám a kategóriákkal.





Hogyan lehetne az egész kategória rendszert klónozni? Talán ez a megfelelő kifejezés rá… Esetleg egy pluginnal megoldani a kérdést… már napók óta bújom a Net-et, de nem leltem semmit.





Világosabban kifejezve magam.





Használom a most alakuló blogon a kategória rendszert és a tag-eket is, de szükségem lenne arra, hogy elkülönüljön a kettő. Elsősorban a vizuális megjelenés miatt fontos, hogy egyértelműbb legyen az elkülönülés a kétféle “kategória” között. A cím alatt lenne egymás alatt elkülönítve, megnevezve a két kategória a post végén pedig a cimkerendszer.





csak a példa kedvéért:





kategória2: Alan Lee (ezáltal listázható Alan Lee)





kategória1: képregények, pókember, …, (Így viszont a más kategóriába sorolhatók listázhatók)











Van-e erre valami egyszerű módszer, vagy a php fájlokkal és mysql táblákkal kell játszadozni (klónozni majd módosítani) a megfelelő eredményért. Sajna ehhez túl kevés vagyok, ezért kérdezeném, hogy van-e rá más módszer.











Ági

Hát a kettő (cat és tag) elég meredeken elkülönül. És nem, a kettő NEM kétféle kategória! Hacsak azt az óvatlan hibát el nem követted, hogy a kategóriáidat is tagként kezeled (illetve aszontad WP-nek, hogy varázsolja taggá a kategóriáidat).











Ha jól értem, amit próbálsz megfogalmazni a kérdésedben… az eleve benne van a WP-ben. Kategóriát és tag-eket más-más funkcióval hívsz elő, tehát külön jeleníted meg őket. Ehhez semmiféle miskulancia nem kell - bele van építve. Se PHP file, se MySQL bizbasz nem kell hozzá.











Csupán verd ki az agyadból, hogy “kategória1” és “kategória2” - amit te leírtál, az





kategória: alma





címke: piros, zöld, friss, aszalt, rothadt, régi dal*, pite











___________________





*vö. “Almát eszem…” c. 60-as évekbeli sláger











=====================











De ha nem erről van szó, akkor próbáld elmagyarázni, mit akarsz.

Majdnem, értem a lényeget és nem, nem kevertem össze a kettőt. Csak telhetetlen vagyok. Amolyan női szeszély…











Vagyis, az óhajom:





Kategória_1: Tesco











Post szövege: bla-bla-bla… 123456











kategória_2: alma





címke: piros, zöld, friss, aszalt, rothadt, régi dal*, pite, pete











Jöhet a kérdés, hogy minek ez a kavarás, amikor így is megcsinálhatom:











Post szövege.





kategória: alma,Tesco





címke: piros, zöld, … stb gyümölcsállapotjelző











Válasz: Mert megérdemlem. smile.gif Vagyis pusztán csak optikai tuningra, vizuális elkülönülésre lenne szükségem, illetve annak aki majd látogatja az oldalt és keres benne. Emese szavával élve: “Hogy érezze, nálam ő az ünnepelt” Mert bár a lényeg úgyis a Post szövege, de a legfontosabb dolog a visszakereshetőség, a böngészési lehetőség. Ha nem lehet az első variáció, akkor úgyis a második marad, nem lesz nagy tüszőrepesztő tragédia belőle.











Bár egy pluginnak azért örülnék… smile.gif

Nem tudom, hogy megérdemled-é… de azért lehet rá találni megoldást. Arra kell ügyelni az alkalmazásnál, hogy ha egy post a 3, 4, 7 kategóriákba van bésorolva, akkor előbb a 7-t hozza, aztán a 4-t stb. mindígy csökkenő sorrenben.





Tehát, itt jön a mutatvány:











kategória1





<?php





$cat = get_the_category(); $cat = $cat[0]; echo 'category_nicename . ‘">’;





echo $cat->cat_name;





echo ‘
’;





?>











post szöveg (the_content) és blah-bla











kategória2





<?php





$cat = get_the_category(); $cat = $cat[1]; echo 'category_nicename . ‘">’;





echo $cat->cat_name;





echo ‘
’;





?>











Ha még többször akarod alkalmazni egyetlen postban - akkó a szögletes zárójelben megadott számot tovább növeled: eddig volt [0] és [1].











A kiinduló pont különben ott a Codexben:





http://codex.wordpress.org/Template_Tags/get_the_category#Show_the_First_Category_Name_Only





én csak raktam egy linket köréje, mert az a template tag csupán szövegként (nem linkként) hozza a kategóriákat.

Az alábbi dolgot szeretném megoldani, erre keresek valamilyen plugin megoldást, de eddig nem találtam.











Ha rákattintunk egy kategóriára és az oldalon megjelennek a bejegyzések, akkor a legutóbbi bejegyzések widget-ben az oldalon csak az adott kategóriában publikált bejegyzések jelenjenek meg.





De nem ragaszkodom, a legutóbbi bejegyzések widget-hez, ha van valami más is helyette… :wink:





A lényeg, hogy mindenki csak annak a témának a bejegyzéseit lássa az oldalsávban, amire kíváncsi…











Az ACE plugin-t használom, de azzal nem tudtam megoldani.

A “főnök” pont erre adott megoldást a szomszédban (4. bejegyzés):











http://forum.word-press.hu/topic/2301/kategorialistaban-csak-egy-bizonyos-fokategoria-alattiakat-mutassa/











minden kategóriának megcsinálod a saját category-ID.php-ját, és azokban a sidebar-on csinálsz egy listát annak a kategóriának a tartalmáról. ennyi…

Mivel ACE nem is erre való.

Már tudom, hogy nem erre van az ACE. Először a fenti probléma megoldása miatt telepítettem, de rájöttem, hogy teljesen másra való. Nagyon hasznos plugin, egy jó pár más elképzelésemet meg tudtam vele oldani.





Köszönet érte neked! :slight_smile:

Ez nem az apróhirdetések oldala, különösen, ha nem is a wordpress-ről szól.











Hozzászólás törölve.

haha, hozzánk is beírta, gondolom ugyanezt! :smiley: