kategória template-en az aktuális kategória id-je

a category.php-ben (pontosabban is_category() feltétel teljesülése esetén) szeretném használni a wp_list_categories() funkció paramétereként az aktuális kategória id-jét. ezt hogyan?











tehát szeretném kitenni egy ul-li listába az aktuális kategória alkategóriáit, egy szintig. az alábbit kellene kiegészíteni…











<?php wp_list_categories(&#39;child_of=&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>

(reménykedtem, hogy a child_of üresen hagyása a current category id-t veszi alapul, de nem. a depth=1 felel az “egy szintig”-ért, a hide_empty=1 azért, hogy ne látsszanak az üresek, a show_count=1 pedig hogy mutassa a magába foglalt postok darabszámát, és mivel a hierarchical alapvetően szintén true, a pad_counts is true lesz, szóval a gyerek kategóriák tartalmát is beleszámolja. ez nekem éppen így jó. kivéve az, hogy nem a jelenlegi kategória id-je az alap.)

EDIT:

megvan a megoldás :Đ '.$cat.'

[code=php:24vg7l4x]<?php wp_list_categories(&#39;child_of='.$cat.'&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>[code=php:24vg7l4x]<?php wp_list_categories(&#39;child_of=&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>











(reménykedtem, hogy a child_of üresen hagyása a current category id-t veszi alapul, de nem. a depth=1 felel az “egy szintig”-ért, a hide_empty=1 azért, hogy ne látsszanak az üresek, a show_count=1 pedig hogy mutassa a magába foglalt postok darabszámát, és mivel a hierarchical alapvetően szintén true, a pad_counts is true lesz, szóval a gyerek kategóriák tartalmát is beleszámolja. ez nekem éppen így jó. kivéve az, hogy nem a jelenlegi kategória id-je az alap.)











EDIT:











megvan a megoldás :Đ ‘.$cat.’











<?php wp_list_categories(&#39;child_of='.$cat.'&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>[code=php:24vg7l4x]<?php wp_list_categories(&#39;child_of='.$cat.'&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>

viszont még egy felmerülő kérdés:











milyen feltétellel tudom elérni, hogy a legbelsőbb kategória után ne írja ki hogy “Nincsenek kategóriák”?











[főkategória / cat_id=3] (3)





… [termékek / cat_id=4] (4)





… … [pólók / cat_id=6] (3)





… … … atticus black fatal t-shirt





… … … macbeth sound of the future grey t-shirt





… … … [hosszú ujjú pólók / cat_id=9] (1)



azaz itt..


... ... ... ... hurley trademark long sleeve tee


... ... [cipők / cat_id=12] (1)


..és itt ne írja ki


... ... ... macbeth eliot shoes





<?php if( *"Nincsenek kategóriák"-at írna ki, mint pl a 9 és 12-es cat-id-nél* ) { ?>


<!--üres-->

(valami más html cucc)




<?php } else { ?>


<!--lista-->
    <?php wp_list_categories(&#39;child_of='.$cat.'&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>



<?php } ?>[code=php:czv7n1cn]<?php if( *"Nincsenek kategóriák"-at írna ki, mint pl a 9 és 12-es cat-id-nél* ) { ?>


<!--üres-->

(valami más html cucc)




<?php } else { ?>


<!--lista-->
    <?php wp_list_categories(&#39;child_of='.$cat.'&title_li=&depth=1&hide_empty=1&show_count=1'); ?>



<?php } ?>