Kategória elrejtése/mutatása főoldalon, oldal frissítés nélkül

Olyan plugint/scriptet/megoldást keresek, amivel a user, aki az oldalamra téved, ki tud szűrni, vagy épp meg tud jeleníteni egy bizonyos kategóriát oldalfrissítés nélkül. A csubakka.hu-n láttam ezt a megoldást, és érdekelne, hogy tudnám megvalósítani.





A válaszokat előre is köszi.

Az általad említett oldalon is ha a kategóriára kattintok újratöltődik az oldal.











Plugin szerintem nincs, ehhez komolyabb Ajax ismeret szükséges és akkor megvalósítható.

Először is, köszönöm a gyors választ.





Az oldalon, a felső menüsáv alatt van 3 opció( Férfiaknak, nőknek, felnőtt tartalom) mellettük egy checkbox-szal. Ha bepipálom valamelyiket, akkor szűri meg a kategóriákat. Engem valami hasonló funkció érdekelne. Akár ez, akár valami “workaround” jó lenne, amivel hasonló eredményt tudok elérni. Tulajdonképpen arra sincs szükségem feltétlenül, hogy az oldal ne töltődjön újra, csak az úgy elegánsabb.

http://wordpress.org/extend/plugins/enhanced-categories/ ezzel megy az adott oldal. Nem néztem utána, csak a forráskódba néztem bele.

A bővítményt megpróbáltam, egyszerű, widget. Alul betettem erre az oldalra http://csak.rajtmester.hu/

apu: sajnos nem ez az amit keresek, viszont egy fél megoldással már rendelkezek. Sikerült megoldást találnom, hogy ha rákattintok egy általam megadott linkre, akkor eltüntesse az adott id-vel rendelkező diveket.





Eddig amit sikerült összeszednem:




  1. Az indexen megjelenő postoknak adtam egy id-t ==> post-[kategória ID]




  2. Csináltam egy linket, ami jelenleg így néz ki:

Code:

Hide or Show Box








Már csak azt kéne kisakkozni, hogy hogyan tudnám elérni azt, hogy cookie-ba elmentse az adott állapotot ( Épp látszódik, vagy el van tüntetve)

Hát megosztom veletek, hogy meddig jutottam ezzel a módszerrel, hátha később lesz valaki, akinek szüksége lesz rá.





Először is egyedi classt adtam a postoknak, a kategória ID alapján, hogy később kategóriánként tudjam szűrni a postokat.





Ez megy a headerbe:



Code:



function toggleByClass(className) {

$("."+className).toggle("slow");

}











Ez a link amire kattintva a user elrejtheti/megjelenítheti a postot:


Code:

Random szöveg








Nekem ehhez annyi kellett volna még, hogy cookie-ba elmentse a jelenlegi állapotot . De ez már nem jött össze, úgyhogy kénytelen voltam más megoldást alkalmazni.