Karakterkészlet


'hgrg' wrote on '2009-12-29:




és file-jaid utf8-asok? :)








Hát ha ezt Te nem irod, akkor nem lett volna bátorságom azokban a táblaszerű izékben beljebb lépni ... benntebb mentem és minden sort átállitottam, ahol valami latin-swedish izé volt.


És most van ő és ű betűm :rolleyes:





Zöld pontot adtam Neked, de vedd úgy, hogy egy virtuális puszit is :D :D :D

Én is szívtam vele… sokat… :slight_smile:

Nem lehet ezt valahogy tömegesen átítni? Nekem igen sok lenne. A tábláim és a fájljaim is összevissza vannak…

Természetesen lehet:





mysql dump > megnyit with notped++ > ctrl-h keres: rossz karkészlet helyette: utf8 és működni fog… (ezt érdemes beírni nem a pontos utf8_hungarian_ci-t mert azt a myadmin nem mindig értelmezi! szóval elég ennyi h utf8 és menni fog…





ha túlságosan nagyok a keletkezett sql file-jaid:





http://hgrg.hu/pub/dump.zip

Sziasztok,





Győző hathatós segítségével (köszi) magyarítottam a wp-m, átállítottam az illesztést össznépileg is, majd egyenként mindenhol (három adatbázisom van), mégsincs hosszú ő és ű. Sem a bejegyzésekben, sem a sablon még feltöltés előtt lefordított részeiben. Tud valaki segíteni, mit lehet még állítani, hogy jó legyen? Aaaaannyira hálás lennék.





Ja, és nagyon, nagyon egyszerűen írjátok le légyszi, mert erősen kezdő vagyok.

Szilvi!











Ha nincs bejegyzés még a honlapodon, akkor az lenne a legjobb, ha az adatbázist teljesen törölnéd (előtte a felhasználónevet, a jelszót, az adatbázis nevét, az elérési utat egy papírra jegyezd fel, mert ugyanilyen adatokkal kell majd létrehoznod egy újat).











Amikor az új adatbázist létrehozod, akkor az felajánlja az egybevetés címszó alatt általában a latin1-et, de Te válasszad az utf8_hungarian_ci-t, vagy az utf8_general_ci-t.











Ha van bejegyzés a honlapon, akkor az a teendő, amit előtted hgrg írt (és amihez segédletet is adott).

Kedvesek,











Ezt mind megcsináltam, éljen, működött, és nagyon köszönöm. Most úgy a hatvanadik sablonnal kísérletezem (Bueno a woothemes-től), és a következő a gondom:





A H1-ekben és a widgetek címében (mert gondolom, az is H1?) nem akar ékezetest megjeleníteni. Nem négyzet, hanem kihagyja. Mivel a betűtípus nem tűnt szokványosnak, gondoltam, egyszerűen nincs neki ékezetese. Kikukáztam a css-ből, és firebuggal is megnéztem, és azt állítja, hogy Arial, Helvetica. Ilyenkor mi van?





A kódolásaim mindenhol úgy vannak, ahogy rendeltétek. (Vagyis azt hiszem, mert az adatbázisban csak a végén mondja, hogy hungarian, darabonként a táblák swedish-ek maradnak, bármit teszek. De a többi sablonnal rendben van minden.)











köszi előre is

Az nem Arial,hanem egy cufonnal megoldott cucc,aminek az a lényege, hogy így olyan betűtípus is használható, ami amúgy nem ismert a böngésző számára. Viszont valószínűleg annak a típusnak, amit ott használtak, tényleg nincs ékezetes verziója…

hát igen…sajna-bajna ez lesz a gond amit Balou írt… ugrott a betűtípus… :frowning:

Sziasztok, újfent Ű, Ő problémám van, hátha valaki tud segíteni…





Vásárolt sablon, pár hete készült darab.





Amin már túl vagyok (és eddig működött, de most nem):





WP-ben magyar nyelvi fájl(ok) bent, hu_HU beírva, tud magyarul





MySQL illesztés UTF8_hungarian_ci





Adatbázis illesztése ugyanez





Bementem egyenként a táblákba, átállítottam a latin swedish-t ugyanerre mindenhol





A téma UTF8-as illesztésű











És még mindig kérdőjelek vannak… Mit rontottam el?











Köszi a segítséget.

és ha megpróbálnád az utf8_general_ci-t???

Próbáltam a general-t is, de úgy sem ment :frowning:

Sziasztok!





Lehet hogy rossz helyre írok és van már megoldás de nem találtam.





Az oldalamat átköltöztettem egy új szolgáltatóhoz és minden rendben is működik csak egy dolog nem.





A facebook megosztásomnál nem jól jeleníti meg megosztáskor az ékezeteket, ugyan ez a helyzet a like gombal is.





Mi lehet a probléma?





A weboldal: hxxp://www.valovilag2010.info





Köszönöm előre is.

Hali.





Az alábbi megoldással kiírom az oldal header részébe a dátumot és a napot


Quote:






A gond az hogy így jelenik meg

Quote:

2010 december 31, p�ntek





A karakterkódolást hol állítsam?

notepad++ formátum -> alakítás utf-8 BOM NÉLKÜL


'hgrg' wrote on '2010-12-31:




notepad++ formátum -> alakítás utf-8 BOM NÉLKÜL





Mit alakítsak át?Maga a php kód miatt írja hogy péntek nem külön vannak ledefiniálva a napok.


A setlocale() függvény miatt magyar csak nem utf8.

file karakterkódolása leírtam hogy mit csinálj. ha nem csinálod ám legyen. én holnapig OFF vagyok… BUEK mindenkinek!!

És, ha így használod? http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_date





http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time











És máshol nem hibás a karakter megjelenítés?

1





Nem.Az a baj hogy ez egy angol template, melyet én alakítok át.A dokumentáció tökéletes csak az a baj hogy valahol a template-ba bele van égetve az angol formátum és ezt nem találtam meg.Ha helyben a kiírás előtt átállítom akkor csak az adott között lenne érvényes, ezzel nincs is gond csak a karakterkódolás nem frankó…











***











Megcsináltam de mivel az utf-8 csak az ékezetes karakterekre van hatással nem történt semmi.Ugyebár nálam ékezetes karakter nincs a forráskódba.

szerinted az é nem ékezetes karakter?