JSON túlterhelés

Van egy WP oldalam, ahol folyamatosan túlterhelik az oldalt ilyen kérésekkel:









Quote:

X.X.X.X - - [13/Nov/2012:16:52:06 +0100] "GET /?json=1&count=10&page=78&include=url,title,date,excerpt,comment_count,categories


HTTP/1.1" 404 278


X.X.X.X - - [13/Nov/2012:16:52:06 +0100] "GET /?json=1&count=10&page=79&include=url,title,date,excerpt,comment_count,categories


HTTP/1.1" 404 278


X.X.X.X - - [13/Nov/2012:16:52:06 +0100] "GET /?json=1&count=10&page=80&include=url,title,date,excerpt,comment_count,categories


HTTP/1.1" 404 278


X.X.X.X - - [13/Nov/2012:16:52:06 +0100] "GET /?json=1&count=10&page=81&include=url,title,date,excerpt,comment_count,categories


HTTP/1.1" 404 278











Próbáltuk az IP tartományokat iptablessel kitiltani, de lehetetlen.





Van ötletetek a megoldásra?





Előre is köszönöm!

Mit ertesz azon hogy tulterhelik ??? nekem ez inkabb server biztonsag technikai kerdesnek tunik…

Ilyen kérésekből érkezik percenként több száz.

“Ne idézd az előtted lévő hozzászólást.”











Ez jó, mert a fórum motor magától idézi, ha a Válasz gombra nyomok!

Nem szórakozásból írom oda; felajánlja, ami nem jelenti azt, hogy be is kell illeszteni. Egyszerű Ctrl+A és Del a megoldás. :slight_smile:











Merthogy van egy Szabályzat (6.3 pont) is, valamint a józan ész is azt mondatja velünk, hogy áttekinthetetlenné válna a Fórum, ha tele lenne ismétlésekkel. Az idézés idézésének idézeteinek idézeteivel. :slight_smile:

Észrevehető a lassulás is vagy csak zavar téged? :slight_smile: A kérés mindig egy IP címről érkezik vagy változó?











Amúgy az oldal aljára ha legörgetsz ott van az “Új válasz” lehetőség :slight_smile:

Figy ha ilyen gondjaid vannak akkor tiltsatok le az ipt a serveren … ha kulonbozo ip-k de azonos tartomany akkor azokat… ha meg teljesen random az ip akkor nehez dolgod lesz … :((( en figyelnem a bejovo keresek ip-et es ha az adott urlt vagy adott get param-ot erzekelem akkor count+1 es ha count == XX akkor ip tiltas… de ha jobban korul nezel a neten akkor nagyon sok security plugin letezik wp-hez … en meg annak idejen wp-ben megirt tuzfalat is talaltam… lehet az kene neked… nem olvastam vegig de lehet ez jo lehet neked … http://talkingwordpress.com/wp-firewall/

Kedves Farkas Győző!











Abban igazad van hogy sokszor attekinthetetlen egy forum ha sok idezes van de akkor vagy tenyleg az a valasz gombnal a js-t ki kene kotni + igy hogy tiltja a szabalyzat igy elegge nehez kovetni hogy ki kinek es melyik kerdesre(valaszra) valaszolt, mivel ha egy mozgalmas temaba irsz ahol akar napi mondjuk 100 darab valasz is erkezik akkor … :frowning: mind1 en betartom a szabalyokat csak halkan jegyeztem meg … mondjuk erre az lenne a javaslatom hogy amikor ranyomok a valaszra akkor nem azt a szoveget vagja be ahol a valaszra nyomtam hanem mondjuk valami hasonlot:





Válasz %Felhasynalonev #7 postjara a temaban:





ide irhatod amit akarsz…











Koszonom ha elolvastad!





Egg

[off]





@Egg: látod így is meg lehet szólítani valakit és nem kell a válasz gombra nyomni :). Hogy a technikai részleteket is bevonjuk kicsit: az IPB nem egy annyira egyszerűen átlátható rendszer, szerintem jelenleg a fórum tartalmi karbantartása és biztonságos üzemeltetése is pont elég nagy feladat… Ahogy azt egy korábbi bejelentésben láthattuk készül az új forum motor nem hinném, hogy az IPB patkolásával lennének az üzemeltetők elfoglalva…





[/off]





@prew:





majd ha megválaszolod egg kérését mondom a további ötleteket, mert attól függ merre kéne menni :slight_smile:

Természetesen elolvastam, és köszönet az észrevételre.











Ennek a Fórumnak egyszerűen követhető a logikája:











Ez egy Közösség, ahol az egymástól tanulás mellett rátalálsz egy kis nyugalmas szigetre. Nem nagyon folyik anyázás, cseszegetés. Van egy kis saját magunknak felállított mérce, amit Szabályzatnak hívunk, és mivel mi alkottuk, nagyjából igyekszünk is betartani.











Ha az ember vendégségbe megy valahova, akkor illedelmesen körbenéz, megtudakolja a házirendet, és igyekszik a háziakhoz alkalmazkodni. Ha a háziak gyökerek, akkor nem nagyon sokszor megyünk oda, hacsak valamiért nem nagyon muszáj (pl. a drágalátosunk meglátogatja a drágalátos anyját, nekünk meg semmi ötletes kifogás nem jut eszünkbe… :slight_smile: ).











Nyilván, olvasgatod is a Fórumot, és talán láttad már, hogy a fórummotorral rendkívül sok gond van, és váltani fogunk. Ha lehetne, akkor nem szeretnénk js-t ki-, meg bekötni, meg mokolni, meg tóldani-foldani.











Az áttekinthetőségre figyelni pedig egyszerű: Ha előtted lévő hozzászólásra válaszolsz, akkor alul, az új válasz-ra pittyentesz, ha valahonnan a dzsumbújból jövőre kívánsz reagálni, akkor a válaszra, de annyi a házirend nálunk, hogy egy 70 km-es hozzászólás-idézésből csak azt a részt hagyod benn, ami feltétlenül szükséges.











Tudjuk jól, hogy szeretünk - és hajlamosak is vagyunk rá - az előkészített, pár kattintásos dolgokat használni, de nem baj, ha egy kicsit máshogyan is tevékenyek vagyunk, és gondolkodunk a mások fejével.

Na és hogyan folytatódik a JSON ( ha már ez a topic címe). Megoldódott?