jLanguage

Használ valaki jLanguage-t (2.2.1)? Csak mert én egy ideje használom, de csak most tűnt fel, hogy Internet Explorer alatt nem működik megfelelően. Minden egyes oldalmegtekintésnél újra ki kell választani a nyelvet, míg Opera és FF alatt megjegyzi, hogy mely nyelvet választottuk az oldal böngészésére…











Tudna valaki segíteni, hogyan lehet ezt a problémát orvosolni?





(http://jakobj.dk/blog/)

Nem láttam még ezt korábban. Külön kell megírni a különböző nyelveken a tartalmat v. robot fordítja?


Patai László wrote:

Nem láttam még ezt korábban. Külön kell megírni a különböző nyelveken a tartalmat v. robot fordítja?





Külön kell megírni (robotra nem is bíznám)


Így pl:


Code:

[hungarian]magyarul a szöveg[/hungarian][english]angolul a szoveg[/english]





Ami külön jó, hogy alapból a menünél is működik, nem csak a cikkek szövegénél/címénél meg még egy-két helyen (sajnos a cimkéknél és kategóriák elnevezéseinél már nem...).





Ide van feltéve: http://mirox.hu

Kipróbáltam. Zseniális!





Nem csak a tartalom, de a menüpontok is fordíthatók így vele! (Permalink struktúra nem biztos, hogy módosítva is megy, csak alapként próbáltam.)











Nagyon jól működik 2.6.3 alatt, 2.2.0-es verzió van fent nálam. Egyszerűsége bárki számára alkalmas. :slight_smile:











Köszönet érte!

Csak az a gond vele, hogy IE alatt elfelejti minden oldalbetöltéskor, hogy melyik nyelv lett választva… Ha tud erre valaki megoldást, örülnék neki… (minden oldalnál ki kell újra választani a nyelvet, de csak ie alatt FF és Opera alatt jól működik)

Egyelőre wp index.php-ja legelejére tettem egy ilyet:



Code:



if (isset($_GET["lan"]))

{

if (isset($_COOKIE["lan"]))

{

setcookie("lan",$_GET["lan"],time()+31536000,"/","mirox.hu",0);

$_COOKIE["lan"]=$_GET["lan"];

}

}



if (isset($_COOKIE["lan"]))

{

$_GET["lan"]=$_COOKIE["lan"];

}

Nálam localhost-on nem fordult még ilyesmi elő (IE7 frissítettel)

Nos azt hittem, hogy a fenti kóddal megoldódott a dolog… De nem… Nem tudom, hogy valami frissítés miatt-e, de mintha elfelejtené az IE6 (IE7-nél már minden jó).











Próbáltam a fenti módszerrel, illetve cookie helyett session-el is, de egyik sem működik… wp legújabb stabil magyar változata van fent.











Valahogy máshogy kezelné le a wp a $_GET-eket? Vagy mi lehet a gond, hogy még a fenti módszerrel sem sikerül működésre bírni???











(de csaknem, mert ahogy belenéztem, a jLanguage is $_GET-eket piszkálgat…)

Hopp! Arról meg is feledkeztem, hogy IE7 alatt a fenti módszer működik, mivel böngésző kikapcsolás után, ha megnyitom az oldalt, olyan nyelven jön be, amin legutóljára használtam, tehát sütiből sikerül kiolvasnia az infót és fel is használja… Ám IE6 alatt ez valamiért nem megy szegénynek… Mit nem veszek számításba???

Bill Gates-t :slight_smile:

Üdv mindenkinek!











Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan tudom beállítani, hogy alapértelmezetten az Angol nyelv legyen a kezdő, ha valaki megnyitja az oldalt? Mindig a magyarral nyit, pedig direkt az angol nyelvű WP-t raktam fel, de így sem jó :frowning:

Ha jLanguage-hez kell, akkor:





Bővítmény -> jLanguage Manager -> Default language -> ide bírod: “english”


E.D. wrote:

Ha jLanguage-hez kell, akkor:


Bővítmény -> jLanguage Manager -> Default language -> ide bírod: "english"








Ezt elfelejtettem írni, hogy a jLangiage-hez kell. Alapértelmezetten english van bent és mégis magyarul beszél alapból :(

WordPress magyarítás fel van rakva (jLanguage-n kívül/mellett). Csak mert a jLanguage azt nem piszkálja!











illetve english és hungarian “tag”-eket ugye használsz?!











Jah, meg van benne egy ilyen: “Use language detection” ezt nem árt szerintem Disabled-re tenni, mert valószínű ha be van kapcsolva, akkor oprendszer nyelvéből, vagy ip-ből, vagy nem tudom honnan megpróbálja kitalálni milyen nyelvet beszélhetsz és azt jeleníti meg…