Jelszóval védett oldal

A WP 4.6.1 verziót használom. Mobilon jól működik a jelszóval védettség, újabb belépés után újra kéri a jelszót. Laptopomon viszont ha egyszer beírtam a jelszót, hiába lépek ki, a továbbiakban nem kéri a jelszót. Nem a gépem tárolja, teljes törlés, újra indítás után is jelszó nélkül beléphetek.

Mi lehet az oka?

 

Nod, vagy valami pass keeper

Ha a jelszavak is törölve lettek a böngészőből

 

Módosítanom kell két okból is a kérdésemet:

  1. Már nem 4.6.1-et használok, mert telepítettem kézzel a 4.7.2 -t.
  2. A probléma a 4.7.2 - telepítése után is fennáll, azzal a különbséggel, - amit valószínűleg az előzőekben rosszul figyeltem meg - hogy nem csak a laptopon, hanem a mobilon sem kéri a jelszót kilépést
    követően, azaz, ha egyszer beírtam a jelszót a védett oldalnak, a továbbiakban nem kéri.
    Amint írtam, - a laptopon - minden előzményt, - beleértve a jelszavakat is, - kitöröltem. Újra indítottam.

A tippet nem tudom ellenőrizni, mert nem tudom mi az a Nod, és mi az a Pass Keeper. Ilyen mélységekig még nem ástam bele magam a honlapkészítésbe…:frowning:

A hivatalos dokumentáció: https://codex.wordpress.org/Using_Password_Protection

WordPress stores this password in a browser cookie so readers don't have to re-enter passwords if they visit the same page multiple times.
Tehát Süti / Cookie alapon működik. Alaphelyzetbe 10 napig él egy Cookie ennél az esetben.

Ha azt szeretnéd, hogy általad meghatározott idő elteltével törölje ezt a Cookie-t és újra a jelszót kérje, akkor próbáld meg ezt a bővítményt: https://wordpress.org/plugins/password-protection-expiration/

u.i. Nod egy víruskereső, tűzfal program, a Pass Keeper pedig egy jelszó elmentő, kezelő program. A Google a barátunk. :wink:

Köszönöm a tájékoztatást! Nálunk az a helyzet, hogy a családtagjaim mindegyike azt mondja: "Engem ne tegyél fel az internetre!". De hát, ha személyes honlapot csinálok, akkor a családi eseményeket is szeretném legalább a magam számára feltenni. Meg aztán hátha mégis megtetszik nekik a dolog! Viszont nem tudom megmutatni, hogy a róla szóló történet csak jelszóval látható.
Írtam olyan PHP programot, amelyik fodrász vendégek frizuráin végzett munkálatok adatait nyilvántartja és csak jelszóval lehet belépni. ( csak hogy mondjam: nem vagyok azért olyan lusta...) Kilépés után már senki nem léphet bele - közös géphez, letett mobilhoz, mások is odaférhetnek - sajnos nem kellett, inkább jegyzetelnek ha nagyon muszáj.
---------
Megpróbálom a bővítményt!