intró

Kedves Kollégák!











Segítséget kérnék. Adott egy általam készített oldal. Az elején elindul egy intró, ami lényegét tekintve egy swf fájl, és a “Welcome announcement” nevű bőítmény játssza le. A lényeg az, hogy először megjelenik az oldal, utána indul a lejátszás. Hiába állítottam 0-ra a késleltetést, akkor is. Hogyan tudnám megoldani, hogy mielőtt az oldal megjelenik, akkor fusson le az animáció? A megrendelőmnek kifejezett kérése volt ez. Tehát ha az animáció lefutott, csak akkor látszódjon az oldalból bármi…











Van erre másfajta bővítmény, vagy hogy lehet ezt korrektül megoldani?











Köszönettel: Sz. Péter

kirakod az intrót egy page-be, és annak a template-jét átalakítod, hogy semmi ne látszódjon a honlapból…

Szia!











Az ötlet jó, már csak azt nem tudom hogy csináljam. Nem vagyok nagy wordpress guru, csak tanulom. Hogy tudom megoldani azt, hogy pont ennél a page-nél ne jelenjen meg a header, a menü, a footer, a sidebar-ok?











Köszönöm: Sz. Péter

A page.php-ből csinálsz egy mentés máskénttel egy mondjuk pageintro.php nevű fájlt. A fájl elejére beteszed ezt a kódot:









<?php



/*



Template Name: intro



/



?>







Aztán úgy faragod ahogy akarod és a szerkesztésnél kiválasztod az intro sablont és kész.





<?php





/






Template Name: intro





*/





?>











Aztán úgy faragod ahogy akarod és a szerkesztésnél kiválasztod az intro sablont és kész.

Köszönöm szépen a tippet.











Időközben sikerült meggyőznöm a megrendelőmet, maradjunk a bővítmény által futtatandó animációnál. Két bővítményt sikerült találnom, ami intro-ként képes animációt lejátszani, az egyik a welcome announcemetn, a másik a wp splash image











A wp splash image sajnos le sem játssza az animációt, nem értem miért.











A welcome announcemet lejátsza ugyan, de azt vettem észre, mintha keresőoptimalizálás tekintetében visszavetné az oldalt. Eddig 1. helyen voltunk, most jó ha egyátalán az első oldalon rajt vagyunk a gugliban. Pedig a keresőoptimalizálásra vonatkozó beállításokat nem bántottam. Egészen az animáció beállításáig működött rendesen.











Tud valaki valami használható bővítményt ajánlani, ami nem vágja gatyára a keresőoptimalizálást?











Köszönettel: Sz. Péter

Az a helyzet ha intró oldalt használsz, általában az megnehezíti a seo-t, mert a guglinak nincs mihez kötnie a meta adatokat, mert ő a tartalmat szereti. Az animációba és a flash tartalomba bele sem tud olvasni. Én ezért nem is szoktam használni soha.

a vállfaárusnak igaza van.





vagy gigacég aki intrót használ, mert ott őskövületnyi felsővezetés van, akinek még tetszik…





21. században nincs intó, bele kell csapni a lecsó közepébe. :slight_smile:


'mano' wrote:




a vállfaárusnak igaza van.


vagy gigacég aki intrót használ, mert ott őskövületnyi felsővezetés van, akinek még tetszik...


21. században nincs intó, bele kell csapni a lecsó közepébe. :)





Egy többnyelvű oldal esetében is jó ötlet az intro, ahol nyelvet választ. Esetleg más oldalakon is hasznos és pozitív tud lenni egy intro. ;)

bah, csikós nyúl…