intro wordpress elé

sziasztok!











egy már működő oldal elé szeretnék betenni egy flash introt úgy, hogy az intro végén átugorjon magára az oldalra.





szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás?











előre is köszi: gábor

.htaccess index módosítás.











Ezt belerakod az .htaccess fájlodba:



Quote:

DirectoryIndex index.html index.php








Csinálsz egy index.html-t és belerakod az animációt.

.htaccess fájlom mindenképp van? vagy nekem kell készíteni egyet?

nem feltétlen. Fogod és a blogod gyökérmappájába felmásolsz egy üres fájlt .htaccess néven és belemásolod amit írtam.

értem. ebben az esetben a flashre milyen linket kell hogy tegyek?

/index.php-t

kipróbáltam amit írtál, de sajnos ugyan oda, az intróra ugrik vissza nem pedig az oldalra. mi lehet a hiba?

Ha az index.html-be rakod az intrót és belinkeled az index.php-t, akkor jónak kell lennie.


'Patai wrote:

Ha az index.html-be rakod az intrót és belinkeled az index.php-t' date=' akkor jónak kell lennie.[/quote']


köszönöm a sok segítséget! : )

Nincs mit, gyere máskor is :slight_smile:


Patai László wrote:

nem feltétlen. Fogod és a blogod gyökérmappájába felmásolsz egy üres fájlt .htaccess néven és belemásolod amit írtam.





Én ezzel azért vigyáznék! Mert lehet van már, csak rejtve és fontos beállítások vannak benne... Különösen, ha nem ő telepítette a honlapot...





Ha valaki más is szeretne ilyesmit módosítani, én azt javasolnám, hogy előtte nézze, meg, nincs-e rejetett file-ként már ott egy .htaccess... (általában rejtve szoktak lenni) Ha van, akkor meg azt már lehet is szerkeszteni...





TotalCommander-nél: Hálózat->FTP rejtett fájl látszik

nameg, a legtöbb tárhelyszolgáltatónál az index.html gyárilag előbbre van mint az index.php.

Hello!!





Látom már pár hónapos ez a téma, de nekem most kéne egy kis segítség.





Mindent megcsináltam amit leirtatok.





De mindig az index.html -re ugrik.





Elsőnek sima linket írtam a html-be “/index.php” de marad a htlm-en.





Még egy flash-t is összedobtam próbaként, de még azzal sem értem el változást.





htaccess ok





Nincs ötletem hogy mehetett Charlie-nak.





Hogy lehetne az index.php-ra ugrani?





Gabesz

Gabesz, Ilyenkor kéne nézni egy php infót és meg kell nézni a beállításokat. Lehet hogy szolgáltatónál úgy van beállítva az apach, hogy mindig vissza ugorjon html-re.











Egyébkén ennél létezik sokkal szebb megoldás is. Például az index. php-ben egy ajaxos intró lenne, ami egyfajta layerként letakarná a cikkeket és egy skip gombra kattintással visszahúzódna 0-ás szélességűvé.











De az is megoldható hogy az index.php maga lenne az intró és a cikkek pedig egy news.php-ben lennének.

off: neked meg követned kellene az aktuális webdesignokat… és meg is tanulni:)

jól kezdődik a mai nap is :smiley:

Sziasztok!











Picit régi ez a téma, de ide tartozik a kérdésem.











Amit itt fentebb írtak, az nálam nem működött. Próbáltam a htacces fájlt módosítani, de nem sok sikerrel. Az index.html-t feltöltöttem és működik is, de nem irányít át az index.php-ra valamiért, csupán újra betölti ugyanazt az oldalt.











Ötlet?











A másik kérdésem pedig, hogy szeretnék a bejegyzések elé is berakni egy intro oldalt. Arra gondolok, hogy amikor a látogató rámegy a Bővebben hivatkozásra vagy a post címére, akkor ne rögtön az jöjjön be, hanem ott is egy intro oldal, ami aztán átirányítja őt a cikkre. Persze valami olyan megoldás kéne, hogy ne egyesével kelljen ezt minden bejegyzéssel megcsinálnom. Ez sablon függő, hogy hol hogyan működik?











Remélem erre is van ötletetek.











Köszi!