Interaktív PDF

Sziasztok!











Lehet, hogy csak nekem újdonság ez a kis móka, de remélem nem :slight_smile:











Szóval, az egész ott kezdődött, hogy a lustaságom szülte gondolatmenetem (miszerint fel kéne gyorsítani kicsit a munkamegbeszéléseknél az adatrögzítést valami ízléses, profi adatbekérő sablonnal (word doksi kizárva :smiley: ) ) oda jutott, hogy összedobok egy Interaktív PDF-et.











Röviden leírom, hogy ez hogyan is működik… (hosszabban talán holnapra a saját oldalon tutorial formájában :slight_smile: )











Szépen InDesignban, vagy Photoshopban, vagy bárhol megtervezed a sablont, csak az űrlapok helyét hagyod ki, majd behívod az Acrobat pro-ban, ahol szépen hozzá tudod dobálni a form-okat, értékekkel ellátva, meg is formázhatod. Rakhatsz rá submit gombot is, hogy e-mailben el tudd küldeni a kitöltött PDF-et.











Számomra az egyik nagyon kellemes öröm akkor ért, amikor elkészültem, és csináltam egy próbát. Szépen elküdltem magamnak, és láttam, hogy még amikor az eredetivel elkészültem, csinált a program egy “Responses.pdf”-et is. Azt megnyitva láttam, hogy észrevette,hogy jött egy válasz (az én próbám) és szépen táblázatos formában egy adatbázisba szedte az értékeket a PDF-ből! Utólagos teszt: értékegyezésnél nem duplikál, visít, hogy már fel lett véve.)











Egy nagy gondom van vele…





A visszaküldött és kitöltött PDF is ugyan úgy “űrlapos”, így simán bele lehet firkálni, átírni…és ilyen formában nem teljesen állja meg a helyét “szerződés-generátorként” :slight_smile: De ha esetleg csak én vagyok maki, és van valakinek ötlete ahhoz, hogy ezt hogyan lehetne kiküszöbölni, szóljon nyugodtan :slight_smile: Tudom-tudom, miért nem csinálok egy HTML alapú form-ot egy script-tel…de őszintén szólva direkt nem akarok net-függő megoldást, és amiket próbáltam pdf generáló scripteket, azok valamiért localhoston sírógörcsöt kapnak.