Install indításakor üres képernyő miért?

Szerettem volna a leírásnak megfelelően telepíteni egy wp-t.





A wp-admin/install.php indítása után mindössze egy üres képernyőt kapok.





Ez miért van és hogy lehetne javítani?





Ha jól tudom, a php-t lehet konfigurálni úgy, hogy ne írjon ki hibaüzenetet, hanem nyelje el és most arra gyanakszom hogy itt ez lehet a beállítás. Ezt meg tudná mondani valaki, hogyan kell megoldani?





Köszi szépen!

emlékeim szerint pontosan másfél tucatszor írtuk le a megoldást erre a hibára.





légy oly szíves használd a fórum keresőjét. köszönöm.


'Dzsíz' wrote on '2009-12-29:




A wp-admin/install.php indítása után mindössze egy üres képernyőt kapok.








Én megpróbálnám mégegyszer feltölteni a file-okat. Mert lehet, hogy valamelyikbe hiba lett a feltöltésnél.

Feltehetően a wp-config.php fájl szerkesztésekor csúszhatott be az a hiba, hogy sérült a fájl a szerkesztéskor, és valami Cannot header already… kezdetű hibaüzenet érkezhetett, vagy az sem, csak nagy fehérség.











Gondolatolvasásban gyengék vagyunk, légyszíves ezekre keresni a Fórum keresőjével, és hamar meg lesz a megoldás (ne word-del szerkesztd a fájlt, és UTF8 BOM nélkül mentsed).


'Farkas wrote on '2009-12-30:




Feltehetően a wp-config.php fájl szerkesztésekor csúszhatott be az a hiba, hogy sérült a fájl a szerkesztéskor, és valami Cannot header already... kezdetű hibaüzenet érkezhetett, vagy az sem, csak nagy fehérség.





Gondolatolvasásban gyengék vagyunk, légyszíves ezekre keresni a Fórum keresőjével, és hamar meg lesz a megoldás (ne word-del szerkesztd a fájlt, és UTF8 BOM nélkül mentsed).








Köszi szépen a tippet.


Sajnos továbbra sem oldódott meg (a wp-configot elvileg elmentettem mégegyszer, jól), viszont legalább a rendszergazdával bekapcsoltattam a php hibajelzést.


Mindjárt ki is írt egy ilyet az install.php:


Fatal error: Call to undefined function require_wp_db() in ..../public_html/wp-settings.php on line 269


Ilyet már láttatok?

igen. ha nem másolódott fel az összes wp file rendesen…

Irtam asszem, tegnap: “Mert lehet, hogy valamelyikbe hiba lett a feltöltésnél.” Nem én vagyok ilyen kreativ gondolkodású, hanem a párom ötlete volt, hogy valami hiba volt a feltöltésnél. Mert már ő is járt igy vele.

Sziasztok!





Sokáig kerestem a megoldást,e megszeretném tudni, hogy hol hibázok!

















Saját gépen(Localhost) ki akarom próbálni a Wordpresst de sehogy sem sikerül. Letöltöttem, kicsomagoltam. Letöltöttem és feltelepítettem a Wampserver 2.0-t hozzá. A Wampserver készített egy ‘wamp’ mappát de én a angry.gifwamp mappába telepítettem. A ‘wamp’ mappán belül van egy ‘www’ nevű mappa. Ebbe kell bemásolnom a kicsomagolt Wordpress mappát .De előtte követtem a Readme-be leírtakat: töltsd ki az adatbázis kapcsolatoddal , és el mentettem a fájlt, wp-config.php néven!





Ezeket irtam át a wp-config.php-ba:











Nincs az elején szemét,megnéztem Pspad-dal, és notedal++ -al is!





Átírtam localhost elérésre:











define(‘DB_NAME’, ‘wordpress’);





define(‘DB_USER’, ‘root’);





define(‘DB_PASSWORD’, ‘’);





define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);





define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);





$table_prefix = ‘wp_’;





define (‘WPLANG’, ‘hu_HU’);











Bemásoltam, a bemásolt mappa elnevezése maradt Wordpress.











PhpMyadmin bal egérgomb a böngészőbe, fehér a kép és semmi!





De utasítás szerint: Nyisd meg a /wp-admin/install.php fájlt a böngésződbe!





Ezt is megprobáltam : http://localhost/phpmyadmin/





No erre is fehér a kép!

















Segítsetek légyszíves, Köszönöm!

#2

http://forum.word-press.hu/topic/2897-install-inditasakor-ures-kepernyo-miert/page__view__findpost__p__24288











:wink:


<span style="font-size:"1"]hehe..., nehogy írjatok egy gyakran ismételt kérdések oldalt %;">

'rozi' wrote on '2010-02-04:




http://forum.word-press.hu/topic/2897-install-inditasakor-ures-kepernyo-miert/page__view__findpost__p__24288





;)











Értem-értem!Vagy mégsem:)


Kb 5x raktam újra az éjszaka(másoltam,ellenőriztem,stb), két három alkalommal, már lépésről lépésre megnézve minden apróságot,ahogy leírtam,leírtátok!





De azért köszi!

http://wpmagazin.net/nagyszeru-aprosagok-3-a-wp-config-php

mano… találtam egy hibát: :slight_smile: az illusztráción te átrakod utf-8 bom nélkülibe, de nem “alakítod” rá… így beteszi a piszkot. ha “alakítod” (pár sorral lentebb) akkor pedig nem :smiley:

kezdjük ott, hogy én még sosem nyitottam meg a wp-config.php szerkesztésre, A WP olyan jó, hogy a böngészőből lehet telepíteni. Azaz egy jó szolgáltató a kezdet kezdete…, azután a többi (NotePad++ stb.stb…)

Sziasztok!











Megoldottam!





A wampserver úgy néz ki összeakadt a skypeval, kikapacsoltam a skypot ,s azóta megy!





Én úgy látom , hogy a wampserver ikonjának fehérnek kell lennie, ha valakinek sárga ,akkor lehet valamilyen port beállítási probléma, de azt én nem tudom, hogy hol kell beállítani.





De a lényeg, hogy eltudom kezdeni tesztelni a wordpresst!





Köszi a türelmet!





Üdv:Karesz

ohhh csak 1 opciót kell kikapcsolni a skype-ban:





kapcsolat, port: 80 as portot NE engedd neki… vagy állítsd át a wamp servered listen:80ról másra és akkor így hívod meg: localhost:másport


'hgrg' wrote on '2010-02-04:




ohhh csak 1 opciót kell kikapcsolni a skype-ban:


kapcsolat, port: 80 as portot NE engedd neki.. vagy állítsd át a wamp servered listen:80ról másra és akkor így hívod meg: localhost:másport











igen megvan,maradok a skype kipipálásánál, az még megy:)





Köszi

okés… ezt én is döbbenten néztem, bár én külön apache+php+mysql-t tettem fel xampp helyett :slight_smile:


'mano' wrote:




emlékeim szerint pontosan másfél tucatszor írtuk le a megoldást erre a hibára.


légy oly szíves használd a fórum keresőjét. köszönöm.








Nagyon köszönöm minden kezdő nevében ezt a remek segítséget. Remélem jó életed van!