iNove


apu wrote:




Megtaláltam a hibást: a WP lightbox 2 bővitmény okozza. Mos tmár csak azt kell eldönteni melyiket szeressem jobban. Nincs helyette más?








Most ránéztem az oldaladra, és szerintem az első árverés kivételével(ahol nem jó a karakterkódolás) minden jól működik.





A lightbox 2-őt mire használtad?

Ligthbox >> http://kromek.hu/blog/?p=945 Úgy gondolom nem éri meg a csere. Itt megtudod nézni a működést: most kikapcsoltam az árverező bővitményt. http://kromek.hu/blog/?p=2537 klikk a képre.











Nem nagyon tetszik a megoldás. Talán nem is ilyesmit szeretnék, lehet, hogy valamilyen bolt bővitményt keresek.





Ja letöltöttem azt a php kezelő bövitményt. Még kell vele vesződnöm, hogy megértsem. Hogy lehet azzal egy oldalba egy Widgettet beépíteni? Hol lehet a widget kódját megtalálni? Vagy egy Rss csatornát be tudok vele oldalba ágyazni ? Ha igen hogyan ?


apu wrote:




Nem nagyon tetszik a megoldás. Talán nem is ilyesmit szeretnék, lehet, hogy valamilyen bolt bővitményt keresek.








Nézd meg ezt: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-e-commerce/





apu wrote:




Ja letöltöttem azt a php kezelő bövitményt. Még kell vele vesződnöm, hogy megértsem. Hogy lehet azzal egy oldalba egy Widgettet beépíteni?








Ez a bővítmény konkrétan arra szolgál, hogy php kódokat futtasson. A lényeg az, ha bekapcsolod akkor a jelek közötti részt értelmezni fogja a wordpress, ha kikapcsolod akkor csak simán kiírja, hogy "", tehát nem értelmezi. Ezt csak akkor érdemes használni, ha konkrét céljaid vannak a php nyelvvel, mint pl nekem be kell mutatnom, hogyan működnek a scriptjeim...





apu wrote:




Hol lehet a widget kódját megtalálni? Vagy egy Rss csatornát be tudok vele oldalba ágyazni ? Ha igen hogyan ?





Na én ilyennel még nem foglalkoztam :D








Visszatérve a lightboxra: a wp-content/plugins/wp-auctions/common/ mappában van egy lightbox.js fájl. Lehet, hogy a kettő üti egymást (ez és az igazi Lightbox 2 javasrciptje)

Köszi a bolt címet megnézem.


'akyyy wrote:

Hogy tudnám a kategóriák widgettet úgy megcsinálni' date=' hogy 2 oszlopba teszi ki? Mert nekem alapból egy oszlopban és már kicsit hosszú a lista, mint a blog kezdetekor:D[/quote']





Szia!


west_sidebar, és az east_sidebar ba pakolod a widgeteket, akkor egymás mellé kerülnek, nem egymás alá!

Linket tudsz adni az oldaladra?

Hát ha widgetezel akkor vedd ki az ottani widgeteket, ha “normális” kódolt menüd van akkor a sidebar.php megfelelő részeit szedd ki.

[OFF]@Akyy: NEM FOG senki sem segíteni ha “sírsz érte”. Akkor segítünk ha tudunk. Attól h szemetelsz a fórumon, nem lesz rá hamarabb ember. Az pedig, hogy ezzel akarod aktívan tartani a témát nem szép dolog. Tehát várj türelemmel. Könyörgöm. Nemhogy egy hete, hónapja de egy nap se telt el, te pedig már siránkozol. Tehát: kíméld a fórumot a hasonló bejegyzésektől. Kezdenek nagyon az agyamra menni…





@Laci, DjZone, kedves Moderátorok: nem lehetne erről is valami szabályt hozni? Ha jól tudom ez eddig csak íratlan szabály volt minden létező fórumon és az összes gondolkodó értelmes emberi lény számára egyértelmű, magától értetődő. Sajna mostanra ez abszolut nem így megy.





@mindenki: mostantól számítva nem leszek 14napig… nem “elbujdosok” a hasonló postok elől, csak végre nekem is elkezdődik a nyár :smiley: . Tehát a további két hétben mindenkinek jó fórumozást… (legalább nélkülözhetitek a feszültséggel teli hozzászólásaimat :slight_smile: )





[/OFF]

hehe akyyy.











én egy fél éve nem tudok megoldani egy css problémát…, ha nem kapok rá választ, majd elintéztetem “fizetősen” (valakit, valamelyik fórumon ráteszek, hogy egy kis összegért cserébe csinálja meg)

akyyy.











Azt megköszönöm, bár már mutattam másutt is, sajnos nem kaptam rá választ





hxxxp://www.ingyenonlinejatekok.com











IE böngészőben jó - Firefox böngészőben látni a “hibát” (a tartalom lejjebb van, mint a felső menü - ha meg Firefox böngészőre állítom a css-t, akkor meg IE-ben csúszik fel)











de ha több idődbe telik a hibát megtalálni és arra megoldást találni, akkor persze szívesen megfizetem - 1-2 ezer forintig vállalom.

OFF:Egy kis segítség böngészőspecifikus CSS témában itt





Mindössze ezeket a szavakat beírod angolul és eléd tárul a megoldások széles tárháza :slight_smile:





Tanuljunk együtt kereseni :slight_smile: nemsokára nyitok a társalgóban egy “hogyan keressünk a G segítségével” …:rolleyes::cool:

Ez meg kinek hgrg?











Nem értek a css-hez, erre keresek rá a Google-be? Vaze, elromlik a tévéd, te beírod, rákeresel a google-be, hogy kell megjavítani? :lol: Megnyitni megtudom nyitni a css fájlt, de most azt ne várjátok, hogy tanuljam is meg a css kódot, mert menten falramászok :lol:











De hagyjuk, mert 1. nem ez a téma - 2. én eddig mindent meg tudtam oldani, kéretlen segítségek nélkül is :wink:

De az ember nem áll nek CSS vel foglalkozni ha az alapok elsajátítására sem hajlandó. Legalább az alapokat.

mp33portal.











Én nem is álltam neki…, hol írtam én ilyet? :smiley:





Nem jó, fél éve már, hogy nem jó…, úgy marad, amíg nem szeretné valaki megcsinálni egy kisebb összegért. Ha jaj de nagyon fontos lenne, már megcsináltattam volna…, de nem az.











Kérdés volt a ccs kapcsán, azután jött az, hogy miért nem segít a kérdezőnak valaki…, erre én csak példakánt hoztam fel, hogy ez nem úgy megy, hogy minden kérdésre azonnal választ kapunk…, hanem úgy van, hogy vagy várunk míg önként és dalolva nem segít valaki, vagy megfizetjük… Az meg nem járható út, hogy minden hibát mi magunk tanuljunk meg megjavítani, mert 1. Nem lehet. 2. Képtelenség. 3. Lehetetlenség. :smiley: 4. Nem is éri meg, hogy emiatt a kis hiba miatt én most nekifeküdjek a Googlenek, és még tanuljam is meg, meg még kísérletezzem is ki…, kinőttem én már abból az időszakból :slight_smile: Azóta már tudom, hogy semmi sem sürgős…, ha meg az, akkor meg kell fizetni azt, aki ért hozzá… (néha…, jó esetben valaki önzetlenül segít)











Türelem. Ezt az egyet kell csak megtanulni, a többi jön magától. :wink: