Ingyenes szervereken médiafájl feltöltési hibák

Sziasztok, pár hete ismerkedem a CMS rendszerekkel , a múltam : 1980-as évek elejétől, Assembly C, Pascal Clipper, Delphi, a PHP-t nem ismerem (még).











A következő a jelenség amit a 000webhost és extra-s helyen próbáltam :











Oldal szerkesztés közben médiamédiatárból képfeltöltés nem megy, és kiakad az oldal - nagy fekete sötétség az oldalon a kurzorral, ahelyett, hogy látnám az eredményt, aminek a beküldés gomb után kellene következnie











Az IE7 hibajelemtése :





sor : 20





karakter : 15319





hiba : this $events értéke NULL vagy nem objektum





kod : 0





url : … /wp-admin/page.php?action=edit&post=47











Az extra fórumon talált megoldások egyikét alkalmaztam :











Az extrán a register globals értéke off, emiatt sok “máshol működő” script nem fut rendesen.











Megoldást az alábbi sor beillesztése adhat, amelyet a problémás PHP fájl elejére kell beszúrni:











import_request_variables(“gP”);











a …wp-adminpage.php -t módositottam











A hiba továbbra is fenn áll, csak mást ír ki a végén











ehelyett





url : … /wp-admin/page.php?action=edit&post=47











ezt





url : … /wp-admin/page.php?action=edit&post=71











A gyanúm az, hogy ez valami hivatkozási gond, méghozzá láncolva, több helyen az extrás leírás szerint.











Szeretném kérni azokat akik abban tudnak segíteni, hogy ezt megodhassuk a következőt : Hol és hány fájl elejére kell ezt, vagy valami mást beírni, hogy az extra php értelmezője ne akadjon ki ?











iu : Mellőzzétek a felejtsd el az extrát, ingyenes helyeket és hasonló tanácsokat, mert az nem visz előbbre. Nekem ezt meg kellene valahogy oldanom, mert a lapot extrás helyen KELL(ene) üzemeltetni. A supportjuk az utóbbi hetekben már sokmindenben segített, erre még nem tudtak mit mondani…











Köszönöm a segítségeteket előre is : Németi Vilmos - Budapest

“Mellőzzétek a felejtsd el az extrát, ingyenes helyeket és hasonló tanácsokat, mert az nem visz előbbre.”











Pedig de, mert ha máshol ugyanez, ugyanilyen beállításokkal működik (mint ahogy ők is mondják, hogy náluk nem megy! :wink: ), akkor csakis a szolgáltatónál lehet a bibi!











Arra azért ügyelj, hogy ha a wp alap fájljait módosítod, akkor egy frissítés esetén mindent kezdhetsz elölről!











Heh utánaolvastam. Azért érdekes, hogy az extra erre ezt írja: Megoldást jelenthet még, hogy ha a nem működő PHP kód elejére az alábbi részletet másolod.











Ez tényleg azt jelentené, hogy minden frissítés előtt mindenhova be kell másolni? őrület.

Extra FTW!

Zsolti!











Melyik jelentésére is gondoltál konkrétan?? :slight_smile:











(For the Win, vagy a F…k the World?)

…vagy ForTWorth repülőtéri kódjára!

Sziasztok, látom kicsit csend van, ezért megtöröm.











1./ Két ingyenes szolgáltatót is megnéztem, mind a kettőnél ugyanaz a jelenség a 2.8 és a 2.7 verzió esetén ahogy a témainditóban irtam. (000webhost, extra)











2./ Van egy elméletem amit általában alkalmaznék ha tudok és ez pedig így szól : A szerzámkészítő szerszámot készít, a használó meg ha kell neki használja. Aki pedig szeretne mindkettő lenni az tegye meg. Én elsősorban használó lennék, ha lehet, bár ha muszáj a cél érdekében, a reszelőtől azért nem ilyedek meg…











3./ Azért nyitottam a témát, mert én sem gondolnám az örökös javítgatást életem részévé tenni, már azért sem mert nem vagyok php guru. Ezt az elején már írtam, csak a fontossága miatt idézem vissza. Ezért várnék egy php vagy wp-s guru hozzászólását…











5./ Van-e valaki köztetek aki ebben tud segíteni, hogy hol van az a “máshol megy és ingyenes szerver” a wordpress.com kivételével, az sokat lendítene a dolgon. Ott sajnos nem tudok sablont feltölteni. Nekem van egy amit alkalmaznom kellene, de ott ez tiltott, ahogy látom. Igaz van helyette más dolog, csak arra momentán nincs szükségem. Továbbá képek és mp3 felvételeket kell felraknom, mert egy olyan lapot újítanánk fel, ami az eseményeinket örökíti meg és ott beszélgetéseket rögzítünk, amelyek kb 1 órásak és általában nem érik el a 30 Mb-t és majd 40 ilyen felvételünk van. Az oldal 2005 óta üzemel az extra szerverén statikus módon elkészítve, tehát a link az bejáratott dolog, ezért kellene ott megoldani.











Minden építő jellegű ötletet és tanácsot szívesen veszek, mert nekem nem csak maga a WP rendszere tettszett meg hanem a szellemisége is. Utána olvastam egy kicsit, mert érdekelt.











Köszönöm elöre is mindenkinek a segítségét…











Németi Vilmos - Budapest