Ikonok az oldalsávban

Sziasztok!











Megint volna egy kérdésem. Hogy tudnám lecserélni a kis » jeleket különbféle ikonokra? Nagyjából mindenhova különböző kis ikont szeretnék rakni (kategóriák, archívum, stb). Az ikonokat a szerveren helyzném el .png kiterjesztésben.











Előre is köszi!

http://categoryicons.wordpress.com/ Nem tudom, ezt a plugint próbáltad-e, vagy erre gondoltál-e ?











Üdvözlettel:

Nem igazán erre gondoltam. Ha megnézem a Widgetek között, akkor az alábbi kód “felelős” a kis » megjelenéséért.









Code:











Na én ezeket a kis nyilakat szeretném helyettesíteni iconokkal. Néhány sablonnál nem nyilak vannak azonos kódnál, hanem adott iconok. Példának kapásból tudnám a Tutorial.hu oldalsávját hozni.





Sajnos, amit mutattál plugint csak a kategóriáknál rendezné át.





Én manuálsian szeretném. Remélem érthetően fogalmaztam. :)





Előre is köszi!

CSS, valahogy így:











li





{





background-image: url(http://eleresiut/li.png);





background-repeat: no-repeat;





background-position: 3px;





padding-top: 2px;





padding-bottom: 2px;





padding-right: 0px;





padding-left: 12px;





margin: 0;





}

Ez nem lesz jó.

Nem kell a defaultot használni, és akkor nem lesznek rusnya kis nyilacskák. Különben a style.css-ben van, a Begin Lists fejezet alatt a 406-407. sorban (WP 2.5.1)



Code:

.entry ul li:before, #sidebar ul ul li:before {

content: "00BB 0020";

}





More: http://www.fileformat.info/info/unicode/char/00bb/index.htm

Valahogy így szeretném megvalósítani (ez csak egy photoshopban összeállított kép):























moshu amit te írsz nekem picit kínai. De azért átrágom, de gondolom nem az lesz a megoldás.

Ha “kínai”, akkor keress egy olyan sablont, ami megcsinálja, amit akarsz, indulásból. Akinek kínai a CSS, az soha nem nyúljon a default sablonhoz, mert az egy bestia, és nem kezdőknek való.











Én megmondtam, HOL van az, amit nem szeretsz, mano megmondta, hogy MIVEL helyettesítsd, ha saját image-t akarsz a lista elemekhez…











Mi köll még?

Mano megoldása nem volt jó! Te viszont jó helyen kutakodtál.











Ezt módosítottam:



Code:

.entry ul li:before, #sidebar ul ul li:before {

content: "00BB 0020";

}





Erre:


Code:

.entry ul li:before, #sidebar ul ul li:before {

content: url(/wp-content/icons/tag_green.png);

}





Ezzel sikerült elérnem, hogy megjelenjenek az ikonok. De én azt szeretném elérni, amit a képen látsz. Arra van esetleg tipp?





Ui.: Azért örülnék, ha nem néznéd 100% hülyének az embert. Mindenki elkezdi valahol...

Hello!





az oldalad sidebar-ja jeleneleg a következőképp fest:



Code:





...





Nos egyszerűen a style.css-edben az egyes csoportok felsorolásánál így hívd meg őket:


#sidebar ul .widget_categories ul{


list-style-image: url('kep1.png');


}


#sidebar ul .widget_archives ul{


list-style-image: url('kep2.png');


}


ez egy ötlet remélem működik neked..

Sajnos nem találok “egyes csoport felsorolást” a stly.css-ben. Találtam közben egy plugint, ami ilyen dologra hivatott, de az oldalsávban az istenért nem akar dolgozni. A plugin neve File Icons.


'» wrote:

Sajnos nem találok "egyes csoport felsorolást" a stly.css-ben. Találtam közben egy plugint' date=' ami ilyen dologra hivatott, de az oldalsávban az istenért nem akar dolgozni. A plugin neve File Icons.





Egyes csoportoknak én azokat az egységeket becézgettem aminként te külön képeket akarsz adni például archívok kategóriák stb kutyafule.. ezekre a hivatkozást a megfelelő classból szedd ki pld a következő a "widget_pages".. a style.cssben pedig nemvalószínű hogy találnál rá bármit is ha a sablonodban nincsenek külön wisgetek is beállítgatva.. tehát ezeket neked kell beszúrnod.. :)


remélem érthetőbb..

meg lehet ezt oldani csak css segítségével, a jelenlegi template-t néztem meg kódra, hogy van megoldva.











Ha megnézed, hogy most az egyes blokkok (kategóriák, arhivum, oldalak stb.) hol szerepelnek a kódban, akkor látható, hogy mindegyik egy ID-vel ellátott tag-ben van, amely segítségével már megírható a css.











pl.



Code:

li#categories-1 ul li.cat-item {}

li#archives ul li {}

li#pages ul li.page_item {}

li#recent-comments ul#recentcomments li.recentcomments {}





stb...





Így írd meg a css kódot a #4 hozzászólásban ismertetett módon.

Megírtam a css-t, és elmentettem egy külön fájlba: icon.css néven.











Próbáltam rá így hivatkozni:



Code:

.entry ul li:before, #sidebar ul ul li:before {

content: url(http://milho.extra.hu/wp-content/themes/milho/icon.css);

}





De sajnos így nem működik. Gondolom nem jól csináltam, azért. :) Vagy egyáltalán jól írtam meg a css-t? Lehet félreértettem valamit...


Vagy nem külön css fájlba kellene mentenem, hanem a style.css fájlon belül kellene beszúrni valahova? Ha igen hova?

@import url(‘icon.css’);





ezt szúrd be a style.css elejére…

Sikerült, köszönöm. Már csak azzal szívok, hogy néhány widgetnél nem hajlandó reagálni az alábbi megadott értékre:



Code:

padding-left: 22px;

nekem a következő kis “csalással” sikerült:



Code:

.kateg li a{

background: url('icons/flag_green.png') no-repeat left;

margin-left: -20px;

padding-left:20px;

}





Tehát nem a listaelemeknek, hanem a bennük lévő hivatkozásoknak adom a paddingot..

Megpróbáltam, de így sem akarnak odébbmenni azok a nyamvadt ikonok. :frowning:

Sajnos még mindig nem találtam a behúzásra megoldást. Valaki valamit esetleg? :o

Hello!





Firefox alatt sem működött? nekem csak IE alatt szórakozott mint most láttam… Nos íme a megoldás:


Code:

/*

29es kategória

*/

.kateg a{

background: url('icons/csillag.png') no-repeat left;

margin-left: -21px;

padding-left:20px;

}

.kateg {

list-style-image:none;

}





Az eltérés annyi, h a marginnal meg a paddingal játszani kell egy kicsit a saját designedhez és ne legyenek ugyanakkorák mert azt explorer valamiert nem birja..


itt látható működés közben(ff opera ie 6,7)(http://regos.hu/beta)