IIS szerver - contact form 7 - permalink / keresőbarát link probléma

Hello!











A problémám a következő.











Adott egy IIS szerver, és persze wordpress, valamint contact form 7 nevű űrlap készítô.





Namost az első cél az volt, hogy keresőbarát linkeket hozzak létre. Erre több megoldás is van IIS alatt, nálam az úgynevezet “404-es megoldás” jött be.





(a lényege, hogy saját 404-es oldalt készítünk ami elvégzi az átirányításokat, így hozva létre a “szép” linkeket.)





Annak a kódját ha kell csatolom, mert előfordulhat , hogy abban van a kutya elásva)





Namost a dolog szépen működik, kivéve a form/űrlap küldő oldalnál. Ott ugyanis rossz címre dob át, ezért nem tudja sem leellenőrizni a formot, sem elküldeni.





Több formot probáltam (vagyis kettőt), az is lehet ugyan arra a magra épülnek, és azért nem jó egyik sem. (próbáltam még mást is, de vagy már plugin bekapcsolásnál halott volt, vagy olyan bonyolult volt , hogy nem láttam át mi merre, persze lehet azok is rosszak lettek volna )





Amit elsôsorban szeretnék életre csiszolni, az a contact form 7. Ja ha kikapcsolom a keresőbarát linkeket, működik a form, tehát annak úgy önmagában nincs semmi baja.





Volt e valakinek hasonló tapasztalata, esetleg van e valakinek ötlete, mit lehet tenni?





Elméletileg én több megoldást is látok, de nem értek annyira hozzá, hogy meg tudjam bármelyiket valósítani.





a, a 404-es file-ba berakni egy “if”-et, hogy a form linkjét , ne tegye keresőbaráttá





b, contact form-ot úgy átírni, hogy más legyen a visszatérő metódus (erre különben egy fórumot találtam, ahol foglakoznak vele, és egy javaslat elhangzott, de nem igazán értem: http://wordpress.org/support/topic/264607)





Konkrétan ezt íra a srác, amit nem értek (le tudom fordítani nagyjából, de nem értem mit kellene tenni):









Quote:

"found a fix for my issue.


In wp-contact-form-7.php


I modified line 921 to the following:


$url = '/index.php/'.parse_url($_SERVER['REQUEST_URI']);


This adds back in the 'index.php' that was being removed by my 404 handler."








És akkor már ide másolom a wp-404-handler.php file tartalmát is, így kerek a történet:





Code:

<?php

$qs = $_SERVER['QUERY_STRING'];

$pos = strrpos($qs, '://');

$pos = strpos($qs, '/', $pos + 4);

$_SERVER['REQUEST_URI'] = substr($qs, $pos);

$_SERVER['PATH_INFO'] = $_SERVER['REQUEST_URI'];

include('index.php');

?>








Bármi ötletet szívesen fogadok (de olyat nem, hogy menjek apach-os szerverre ,mert az nem járható út...)