.htaccess

Sziasztok.

Nagyon sokat hallottam már erről a szóról tulajdonképp nem tudom mit jelent és, hogy hol találom. De most jött el az ideje hogy kellene tudnom, mert valami gáz van.

Köszönöm válaszotokat!

Itt egész jól leírják mi ez és kb. mire jó: http://www.tutorial.hu/a-hasznos-htaccess-fajl/

Sziasztok! Rengeteget tanultam Tőletek eddig read only módban, de most muszáj kérdezzek.

Azt hiszem, nem kell új topicot nyissak, ebbe bőven elfér.

Szóval azt vettem észre, hogy a WP nem csinált nekem .htaccess fájlt. Minden működik rendesen, csak belebotlottam egy váltásba és kiderült, hogy a 404-es oldalak nem mennek. Ezt kezdtem el nyomozni, hiszen léteznek, van rájuk hivatkozás, meg minden és ekkor derült ki, hogy .htaccess meg nincs. Ha csinálok, azt figyelembe veszi (még szép :)), de alapvetően az lenne jó, ha nem nekem kéne csinálni.

Ha írható a fájlrendszer az alkalmazás számára, akkor a permalinkek oldal mentése után a .htaccess fájl legenerálódik.

(Ezt is leírtuk már jó sok helyen, szerintem ezen a fórumon :wink: )

Értem én, mentegettem is a permalink oldalt, de ha nem írható, akkor más tünete nincs, csak az, hogy nem generálódik .htaccess?

Írhatóvá tettem a fájlrendszert, de így sem generál .htaccess-t.

akkor hozd létre kézzel.

1. Nem tudom, hogy mit írjak bele ahhoz, hogy működjenek a 404-es oldalak attól függetlenül, hogy éppen milyen téma aktív. (ha csinálok egy 404.html fájlt, azt tudom, működik is, de nem ez a cél)

2. Nem tudom, mit írna még bele a wp, ha ő generálná.

3. Két különböző tárhelyen fejlesztek és mindkettőnél ez a helyzet, hogy nincs .htaccess, pedig kellene legyen a wp. által generálva.

Igazán az lenne a jó, ha tudnám, hogy hol lehet a hiba.

Code:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index.php$ - [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

Na, köszönöm. Az egyik tárhelyen megoldódott a dolog, mert a tárhely admin felületén nem volt beállítva a végrehajtási jog, a másiknál viszont asszem nem tudom megúszni azt, hogy elkészítsem gyalog, mert ott nem tudok jogokat állítani. (vagy levelezésbe kezdek a szolgáltatóval)