Hozzászólások nem jelennek meg

Kedves Hozzáértő Fórumozók !











Kezdő WP-ző vagyok, és odáig jutottam el, hogy a 2.3 hun verzióját egy Autumn themaval feltelepítettem. (http://sakraft.hu könyvelőiroda és partnerei közösségi oldal)











1./ Nem igazán érzékelem az oldalak és a kategóriák közötti különbséget. Nekem annyi jön le belőle, hogy az oldal a lap tetején megjelenő füleket jelent ebben a theme-ben, míg a kategória olyan, mintha egymás alá felsorolt menüpontok lennének, melyek egyikére kattintva egy új oldal jön elő, különféle, azonos témához tartozó hozzászólásokkal.











2./ A regisztrált felhasználóknak akármilyen jogosultságot adok (az adminisztrátori kivételével), nem tudnak a kategória témákhoz hozzászólni, pedig a Comment-re kattintva ott az üzenet helye, bele is lehet írni, csak mikor elküldi, akkor azt írja ki, hogy üres, és tényleg - sehol nem tud hozzászólni senki.











MIT RONTOTTAM EL ? Milyen beállításokra kellene figyelni, hisz így a lap lényege, a párbeszéd lehetősége nem használható. Kérlek, segítsetek !











Köszönettel:











fgy_wp

  1. Az “oldalak” ( ha a Pages nevű WP dologra utaltál) azok kvázi-statikus bejegyzések a WP-ben, amelyek nem részei a “post” néven ismert kronologikus bejegyzéseknek. Olyasmikre szokják használni, mint Rólunk, Kontakt stb.




  2. A kategóriák - nomen est omen - arra valók, hogy a post jellegű bejegyzéseidet osztályozd… hmmm… kategóriákba. Pl. a blogom gyümölcsökrűl szólna, akkor lenne abban alma, körte, banán és effélék.




  3. Kapcsold ki azt a kötelező regisztrálni nevű marhaságot, mert csak arra jó, hogy elriassza a hozzászólni szándékozókat: Opciók - Általános oldalon a Tagság v. valami efféle alatt kell legyen. Ha kikapcsolod, akkor megnézem, mi van vele. Addig soha. Ez alapelv, sorry.

Kedves “moshu” !











Köszönöm szépen a válaszodat, teljesen korrekt, és még nekem is érthető volt.











Oldalak és kategóriák megértve.











Tulajdonképpen a második választ is megértettem, de mégis: ha ragaszkodom a regisztrációhoz, akkor azért még kellene tudni kommentolni, nem smile.gif











Jól teszed, ha nem nézel rá az oldalra, mert fél ötig addig csűrtem csavartam az oldalt, mígnem lezúztam az egészet, és tisztán el kezdtem feltelepíteni az alapoktól. Most már működik (ne kérdezd, hogy mitől wink.gif), de még csak alapstílusban (theme) leledzik…











Mégegyszer köszönöm szépen a reagálást - biztosan jövök még később, mindenféle zöldség kérdésekkel.











Üdvözlettel:











fgy_wp


'fgy_wp wrote:

ha ragaszkodom a regisztrációhoz' date=' akkor azért még kellene tudni kommentolni, nem smile.gif[/quote']


De. Csak nem tudok segiteni, mivel nem látom a hiba üzenetet vagy hogy mit csinál, amikor kommentolni próbál a látogató...

Kedves “moshu” !











hacsak így nem… smile.gif











Szóval, elvileg, mindent úgy tettem, ahogy mondtdat. Kikapcsoltam.











Mezei egyszerűséggel: valami miatt nem tud hozzászólni az oldal látogatója.











Amint írtam, leromboltam, a 2.3-assal újraépítettem, még theme-t is váltottam.











Majdnem minden jó, majdnem minden szép, csak nem vagyok elégedett, mert a sava-borsa hiányzik.











Megtisztelnél, ha tudnál segíteni.

Hogy egész pontosak legyünk, nem csak a kommenttel van baj. Egyáltalán az ún. single post view (egyedi post megtekintése) lehetetlen. Akár a comment linkre kattogsz, akár a “permalinkre” (=cim) - mindig blank/üres oldal jön be.











Arra gyanakszom, hogy valamilyen szerver beállitás és/vagy a .htaccess file rosszul irányit át. Furamód, még a különben mindig működő “csúnya” permalink (example.com/?p=123) sem akar működni.











Ezekkel kezdeném a hiba-vadászatot:




  • visszaállitani a default permalinket + eltávolitani a .htaccess file-t




  • kikapcsolni minden plugint (ha ilyenkor műxik, akkor egyenként visszakapcs, amig megint bedöglik - igy megvan a ludas)




  • amikor alapjáratra le van csupaszitva, a default theme-re váltani











    Ha semmi nem segit, szólj vissza.

Nekifutok, és csingilingi, hogy hol tartok.











Nem akarnál e-mailt írni, vagy inkább regelni, amire ideiglenes admint adnék ?











Azért köszi, és hamarosan jelentkezem… smile.gif











fgy_wp

Kedves “moshu” !











Köszönöm szépen a segítséget !











Nem győzöm magamnak is eleget ismételni: részesítsük előnybe az egyszerű megoldásokat.











Megtettem lépésről lépésre, mígnem kiderült - a kiválasztott, szépséges theme volt a ludas. Hogy hol, azt nem tudom, de ma hajnal fél háromra, új theme-mel kísérletezve felépült az oldal úgy, hogy még a WeatherIcon v3 beta verzióját is lefordítottam magyarra (el is küldtem a szerzőnek), egy apró hiba kivételévek, amit a széladatoknál láthattok. Még kinyomozom, hogy hol bújkál. smile.gif











Tehát, az eredmény: http://www.sakraft.hu











A tanulság pedig: mindig az egyszerűtől az összetett felé ! Valamint: Bízzál abban, hogy a Fórumon akad egy segítőkész emberke - pl. moshu -, aki helyrebillenti az ember agyát !











További szép napot, jó munkát mindenkinek !











fgy_wp

szavunk sem lehet…





moshu jelenleg a legsegítőkészebb, legkorrektebb ember itt a fórumon…











ui, pár javaslat ha elfogadod:





a hozzászólásoknál tanácsolnám például gaba milyen nap van ma pluginját, ami egy a nevében rejlő kérdést teszi fel a beírónak, aki ha nem tudja a választ, nem jelenik meg a hozzászólása… spam-ek ellen sztem nem rossz,











ugyanide a Subscribe To Comments - nevű plugint, ami egy kis dobozba enged pipát rakni, így a kommentelő e-mailen követni tudja a hozzászólásokat (nem marad le a beszélgetésről)











érdekes lehet még a Get Recent Comments, ami a sidebarba kirakja a legutóbbi hozzászólásokat, így aki feljön egyből látja, reagáltak-e neki…











de kapcsolat fülhöz sztem javallott a WP Contact form, ami amolyan dobozokat rak oda mint a commenteknél, de az email-t küldd a megadott címre, viszont abban is van spamvédelem, így elkerülhetőek a kéretlen levelek…











na meg a Google Sitemap











most így ennyi, ha érdekel még pár, akkor jelezd…

Köszi Szeor !











Természetesen érdekelnek ezek a dolgok, és neki is fogok látni. Azt sajnálom, hogy kevés a magyar nyelvű teljes leírás, illetve aránylag nehezen fordíthatók (ha vannak).











A fórumban (talán ma a legfelső téma volt) ma olvasható eszmefuttatás nyomán éppen önállóan letöltöttem a Subscribe2-t a wp 2.3-hoz. Még megy a rendszer… smile.gif











A másik lapomon a Google Site Map dolgozik (http://www.sa-kraft.hu), itt is tervbe van véve (http://www.sakraft.hu).











A többit is, szépen, egyenként meg próbálom beültetni, ahogyan azt moshu, a Nagy Öreg tanácsolta: Nicht ugri-bugri, nur langsam spazieren…











Köszönöm a törődést !











fgy_wp

nicht ugri-bugri… lol





nm, amennyit mostanában törődtek velem, ahol tudok nyilván én is segítek

Szeor !











Most jöttem rá: Te voltál ma az elsőoldalas ! Meg is néztem - 22 válasz volt, meg arra a levelezésre céloztam, mikor én is írtam.











Na, ámen !











Moshu, csuklaszolsz ? smile.gif smile.gif smile.gif

nem mondom, jó kis dumcsi volt, az eredmémyét épp most pofozgatom :slight_smile:





egészen pofás lett (persze szerintem :slight_smile: )





jaja… neki ezúton is kösz…