Hozzászólások lezárása ?

Tisztelt Fórumozók !











Viszonylag hosszabb idő után újra merészkedek kérdezni:











wp 2.3.1 verzió (http://www.sakraft.hu)











Hogyan lehet lezárni egy témát, hogy több hozzászólás ne történjen ?











A Kategóriákban létrehoztam a Receptversenyt (összhangban a másik oldalammal http://www.sa-kraft.hu). A verseny lejárt, a másik oldalamon a Fórumban egyszerűen le tudtam zárni - kis lakat katt aztán annyi… -, de itt nem bírkóztam meg a feladattal.











Kérlek, segítsetek !











Köszönettel:











fgy

Az nem működik nálad, hogy kinyitod a darabot szerkesztésre és jobboldalt a Comment megengedve c. boxból a pipát kiveszed?











(elnézést, hogy nem tudom, miképpen vannak ezek a technikai kifejezések magyarra fordítva)

Szervusz Villámkezű Moshu !











Bocsánat, hogy ennyit vártam a viszontválasszal: minden dolgot értettem, csak a “kinyitod a darabot” ősmagyar kifejezés okozott problémát, hogy rájöjjek, mi lehet az. :slight_smile:











Szóval azt kell tennem, hogy a kategóriában a témaindító (legelső) cikket adminként belépve megnyitom szerkesztésre, majd a jobb oldali interakció dobozban lévő pipát (pipákat) kiszedem.





Ezt most megtettem, és remélem, hogy akkor ezzel a kategóriában lévő cikkekre, hozzászólásokra nem lehet reagálni továbbiakban.











Köszönöm a segítséget !











fgy

Hoppá.





A darab valóban a cikkre-postra vonatkozott.





De azt nem mondtad (vagy én félreolvastam), hogy itt kategóriáról van szó, és nem EGYETLEN cikkről.











Tehát tisztáznám: ezt nem lehet kategória szinten intézni, hanem





a) az egész blog





vagy





egyedi cikkek/post/darab szintjén…

Szervusz Moshu !











Köszönöm szépen, hogy elkeserítettél… :slight_smile:











Akkor, ha egy témához lenne 100 db hozzászólás, akkor egyenként végig kellene menni, hogy az ember lezárja, mint egy Fórumban egy témát.











Vagy törli a kategóriát











Vagy kiheréli a saját blogját











Na, ezek bíztató kilátások, még jó, hogy idejében előkerült ez a gondolat, mert akkor ilyeneket meg kell gondolni, vagy bármikor beleszólhat valaki, és amiről azt hisszük, hogy rendben van, azt egy késői csellengő újra előveheti.











Akkor már csak az a kérdésem, milyen fórumot javasolsz csatolni, ahol az ilyen kérdéseket (mint pl. a receptverseny) egyszer és mindenkorra le lehet zárni (és nem haladja meg a szellemi képességemet sem… ;))











Köszönöm a segítségedet !











fgy

Akkor talán tisztázzuk, hogy mit hívsz te “témának”.





WP-ben létezik cikk/bejegyzés (post - hogy legyen világos). És létezik kategória, ami a postok osztályozására szolgál. És van “comment” = hozzászólás egyedi cikkekhez.











Miről beszélünk?

Szervusz Moshu !











A post-ot én témaának, cikknek fordítottam, a commentet hozzászólásnak. A kategóriát kategóriának (ez volt nyelvileg a legnehezebb :slight_smile: :)).











Azt hiszem, egy korábbi hozzászólásodban te példálóztál valakinek a gyümölcsökről szóló WP-ről…











Tehát, ha az oldalam a gyümülcsökről szólna, akkor











a kategóriák lehetnének az alma, körte, cseresznye, stb…











a kategóriákon belül írok egy témát (cikket). ezt nevezzük vitaindító, témaindító első cikknek. Ehhez lehet hozzászólni a hozzászólásokkal.





Persze írhatok új cikkeket is a kategóriában az almamolyról egyet, az almák permetezéséről mégegyet, az almaszüretről mégegyet, stb. Mindegyikhez hozzászólhatnak (commentezhetik).











Ha pl. nincs több mondanivalóm az almáról, mert úgy ítélem meg, hogy kimerítettük a témát, vagy egyszerűen nem akarok almával foglalkozni, annak ellenére, hogy gyümölcsoldal vagyok, akkor szeretném, ha az örökkévalóság ugyan még olvashassa, de több comment ne lehessen.











Én erről igyekeztem beszélni. (Nyitottam egy Receptverseny kategóriát, a hozzászólók beküldtek (comments) ételleírásokat. A versenynek vége, lezárnám, hogy ne küldjenek be többet. Ekkor a témaindítót (a versenyfelhívást), ami egy téma (cikk) az előzőekben jelölt módon kiveszem a hozzászólási lehetőségekből, és ezzel lezárult. Remélem :))











Üdvözlettel:











fgy

Ha így áll a dolog, akkor működik a varázs, amit mondtam.











Amúgy, mert rögeszmés vagyok a WP terminológia pontos használata ügyében (utál is ezért mindenki az angol fórumon!) - nincs olyan, hogy “vitaindító” cikk. Egy kategórián belül minden cikk/post egyenlő, egyforma súlyú, ha úgy teccik :slight_smile: Hogy a hozzászólásokban (comment) van-é vita, az teljesen mellékes… A hozzászólások (comment) mindig EGYEDI postokhoz kapcsolódnak, soha nem kategóriához: magyarán, nem lehet kategóriához kommentet fűzni!











De örülök, hogy végre dűlőre jutottunk, remélem úgy működik, ahogy akartad.

Szervusz Moshu ! Szép napot !











Amint láthatod az idő múlásával én is kidöltem; sajnos, a válaszodra már nem tudtam reagálni, mert csicsikázni mentem.











Lehetséges, hogy nem rögeszmés vagy, hanem van a WP-nek egy algoritmusa, és, ha azt piszkáljuk, akkor nem a várt eredményt adja ?











A “vitaindító cikk”-nek én a kategória első írását nevezem. Amíg nincs első írás (azaz a kategória jellegének megfelelő első cikk beírása), addig nem lehetséges hozzászólás, vagyis - ahogyan Te is írod - a kategóriához nincs hozzászólás.











A keveredés - véleményem szerint - abból származik, hogy előbb valami úton módon meg kellene érteni a WP logikáját. És itt óriási szerepe van a fordításnak: pl. a post szónak egy gyenge szótárban éppen 13 db jelentése van (kinyitottam és megszámoltam), amiből ember legyen a talpán aki kiválogatja, hogy vajon melyik lehet az aktuális. A fordításkor a nyelvi fájlokról nem nagyon tudható, hogy hol, milyen környezetben jelenik meg, mert úgy változtathatja értelmét.





Pl. a magyar fordításban eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy a bejegyzés vagy megjegyzés között mi a különbség; a comment szó jelentése a szótárak szerint főnévként megjegyzés, igeként megjegyzést tenni (valamihez). Ugyanakkor tartalmában ez a valamihez történő hozzászólást (valamihez kommentárt fűzni) jelent.





Ha a hozzászólás szót használom a fordításban, akkor mindjárt helyreugrik a comment-jelentése; az csak olyan írás közzététele lehet, ami egy előző íráshoz szól hozzá, ahhoz kapcsolódóan mond véleményt - a kategória pedig nem egy írás, ergo nem lehet hozzá véleményt fűzni (commentolni).











A bejegyzés/megjegyzés szavak még hangtanilag is hasonlítanak, hogy fokozzák a káoszt :slight_smile: : A megjegyzés (comment) sorsát tisztáztam, a bejegyzést pedig téma (cikk)-ként fordítom és nem bejegyzésnek - így már érthetőbb a működés logikája annak is, aki nem a közvetlen angol nyelvi fájlból dolgozik. (Nem beszélve arról, hogy az angolt csak ugatom, a programozáshoz meg lövésem sincs.)











Nem gondolom, hogy csak nekem okoz gondot a logikája, mert ezen akkor kezdtem el gondolkodni, mikor nem tudtak az oldalamra - amatőrök - beírni, pedig joguk lett volna. A bejegyzés/megjegyzés nem volt világos számukra (mondom most már nagyképűen).











Moshu !











Mint annyiaknak a fórumon, nagyon sokat segítettél, hogy a kis porszemet elgurítottad előlem. Hálám örökké üldözni fog érte :slight_smile: :slight_smile:











fgy

Nem ide tartozik, de én a commentet asszem hozzászólásnak fordítottam, éppen a bejegyzés/megjegyzés rím miatt.

Szervusz !











Hosszú lett a hablatyom ? Elveszett a lényeg ?











Én is hozzászólásnak fordítottam a commentet, a bejegyzést meg téma (cikk)-nek fordítottam.





Én is úgy gondolom, hogy ezzel mind a magam :), mind az olvasó helyzetét megkönnyítettem.











Üdvözlettel:

















fgy