Hozzászólásnál néhány betűformázó gomb megjelenítése

Sziasztok!











Mivel, hogyan lehet elérni azt, hogy a hozzászólás írásakor fel legyenek tűntetve a betűformázó kódok pl. dőlt, vastagít stb…











?


Code:

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett:

Ezt kifejtenéd bővebben, kérlek? :rolleyes:

mit kell ezen kifejteni? ahol ezt meg akarod jeleníteni oda másold be a kapott kódot… komolyan mit vársz?

Köszi :unsure:











:huh:

















Szerk:











Közben megnéztem a comments.php-ban, és ez a kód amit ajánlottatok már szerepel benne.

És működik is? Vagy esetleg ki van kommentelve? Mert nekem eddig minden sablonomban ki volt :slight_smile: ha azt akartam, hogy látszódjék, törölni kellett előtte meg utána az érvénytelenitést.

Varnyu, segítenél nekem? Ne nézz hülyének de ez hogy “ki van kommentelve” “meg törölni az érvénytelenítést” ez nekem kb annyit jelent mint neked ha elkezdenek kínaiul beszélni. Egyszerűen nem értek hozzá, ez a helyzet.











Ezért sem értettem hgrg kirohanását, kicsit rosszul is esett, de mindegy. Nem mindenki ért ezekhez a kódos izékhez.











Sajnálom.











Ha valaki leírja konkrétan, hogy ez meg e közé kell tenni ezt és ezt a sort, az megy, de az hogy odaírnak nekem egy sort és pássz, azzal én nem tudok mit kezdeni sajnos. :huh: Gondolom, ha értenék hozzá, meg se kellene kérdeznem a fórumban.

















Szóval, az adott sor vagyis ez



Quote:






szerepel a comments.php fájlomban, de komment írásakor abban kis szövegdobozban, vagy a felett, nem látszik semmi.





De nem tudom, hogy ez a sor egyáltalán jó helyen van-e.








Így néz ki az én comments.php-m, remélem nem baj, hogy idetettem, így bárki könnyedén megnézheti egyből:





Quote:

<?php


/**


* @package WordPress


* @subpackage Default_Theme


*/





// Do not delete these lines


if (!empty($_SERVER['SCRIPT_FILENAME']) && 'comments.php' == basename($_SERVER['SCRIPT_FILENAME']))


die ('Please do not load this page directly. Thanks!');





if ( post_password_required() ) { ?>


This post is password protected. Enter the password to view comments.




<?php


return;


}


?>














to “”





























































comment_status) : ?>














Comments are closed.



















comment_status) : ?>
































You must be <a href="/wp-login.php?redirect_to=">logged in to post a comment.










<form action="/wp-comments-post.php" method="post" id="commentform">











Logged in as <a href="/wp-admin/profile.php">. <a href="" title="Log out of this account">Log out »













<input type="text" name="author" id="author" value="" size="22" tabindex="1" />


Name







<input type="text" name="email" id="email" value="" size="22" tabindex="2" />


Mail (will not be published)







<input type="text" name="url" id="url" value="" size="22" tabindex="3" />


Website













<!--

XHTML: You can use these tags:

-->























ID); ?>






















Ezt:









Code:

<!--

XHTML: You can use these tags:

-->








kicseréled arra, hogy:





Code:

XHTML: a következő formázásokat használhatod:









A "ki van kommentelve" annyit jelent, hogy a sor "" dologgal zárul - ilyenkor a HTML-megjelenítő átugorja (érvényteleníti) és nem jeleníti meg a fenti két dolog közötti kódot. Ha ilyen kikommentált cuccokat meg akarsz jeleníteni, törlöd az "érvénytelenítést", azaz előle a dolgot.

Psztrnk, köszönöm szépen a segítséget és a magyarázatot, így azért már világosabb számomra is! :wink:











Tehát akkor most így néz ki helyesen az a sor:



Quote:

XHTML: You can use these tags:









Viszont ezek után nekem a komment írásánál lévő rész így néz ki:





Quote:

XHTML: You can use these tags:










Pontosan így ahogy itt látható (kivéve, hogy az xhtml az vastagítva van). Azt gondoltam, hogy ezzel a sorral, gombokként tudom megjeleníttetni, mert attól tartok látogatóim többsége így nem fogja tudni mi ez. :huh:





Ui: jelenleg nincs lehetőségem screenshotot készíteni, de gyakorlatilag ugyanazt mutatném be képen mint így

No tehát:





‘Komment’ = a weblap készítője által elhelyezett megjegyzések melyek a kód átláthatóságát hivatottak segíteni.





Viszont ha valamit tesztelsz vagy opcióként benne akarod hagyni viszont azt szeretnéd hogy most átugorja azt a részt akkor “kikommentezed” az adott részt.





HTML-ben ahogy mutatták neked ezt a <!-- kezdő valamint –> záró “tag” ek jelölik ezt. Ha megnézed egy akármilyen weblap forráskódját elég sűrűn találkozol ezzel :slight_smile:





PHP-ben pedig több féle is van: csak az adott sort kommeteli ki: # ill. // és mindent megjegyzéssé tesz ami ezek között van: /* nyitó és */ záró…





Azért voltam -újfent- kissé harapós kedvemben mert ez még egy olyan dolog aminek 2db másodperc utánanézni…











Az hogy mivel mit tudsz elérni a CODEXben megtalálod…


'pkardos' wrote on '2010-08-23:




Pontosan így ahogy itt látható (kivéve, hogy az xhtml az vastagítva van). Azt gondoltam, hogy ezzel a sorral, gombokként tudom megjeleníttetni, mert attól tartok látogatóim többsége így nem fogja tudni mi ez. :huh:








Ez teljesen normális viselkedés, ennek így kell kinéznie. Amire te gondolsz - csak ezek szerint nem volt túl egzakt a kérdés - az vizuális szerkesztő a kommentekhez. Erről már volt szó a fórumon:


http://forum.word-press.hu/topic/4029-hozzaszolas-kozmetikazasa/

Én csak a tag-ek törlését szerettem volna a comment mező alól. De sajnos nem sikerült.





A következő sablont használom: 2010 Weaver





Az egész sablonban nincs “allowed_tags()”.





Segítene valaki, hogy mégis hogyan tudnám kitörölni a számomra felesleges kiírást?

MIvel úgy látom, hogy ez egy twenty ten (a WP3 alapértelmezett sablonja) child sablon, lehet, hogy a twenty tenből veszi át a comments.php-ját. Próbáld meg abból kivenni.

Már próbáltam, de abban sem volt.


'psztrnk' wrote on '2010-09-03:




MIvel úgy látom, hogy ez egy twenty ten (a WP3 alapértelmezett sablonja) child sablon, lehet, hogy a twenty tenből veszi át a comments.php-ját. Próbáld meg abból kivenni.








A Twenty Ten-ből nem veheti. Mert én most felraktam ezt a Weavert, nálam is látszik az allowed tags (magyarul), de nálam a Twenty Ten NINCS felelepitve.

Hát egy elég durva megoldást azt találtam. A wp-includes/comment-template.php 1539.sora Notepad+±szal megnyitva:









Code:





'comment_notes_after' => '

' . sprintf( __( 'You may use these HTML tags and attributes: %s' ), ' ' . allowed_tags() . '' ) . '

',










Na ezt kitöröltem. :D





Először azt gondoltam, hogy ezzel bármelyik másik sablonomban sem fog látszani, de kiderült, hogy másik sablonban látszik rendesen, mármint amelyiknek a comments.php-jában ezek benne vannak. :D

Köszönöm, nekem ez a megoldás megfelel.

Szivesen :slight_smile: