Hozzászólás oldalhoz - hogyan?

Zoli, lottóztál a héten?

Szerintem is ott lesz az arany elásva, nem a szivárvány végében!

Próbáltam utánakeresni, de nem találtam a megoldást. Lehet, hogy már megint egy kézenfekvő dolgot kérdezek, ha igen, sajnálom.

2.7.1 van telepítve, az “Oldal szerkesztése” oldalon “Interakció” menüben két jelölő, az egyik a “Hozzászólások engedélyezése”. Ez a funkció nekem nagyon jól jönne, de nem látom, hogy ez hol, hogyan működik?

Akár kipipálom, akár nem, az oldalon semmi változás, sehol semmi hozzászólás.

Mi a megoldás?

Kedves AIfred!

Egy cseppet kevered a fogalmakat:

Az “Interakció” az Admin–Beáállítások–Interakciók útvonalon érhető el. Az Interakciónál a teljes honlapodra vonatkozóan beállíthatod (felülről a harmadik menüpont), hogy engedélyezed-e a hozzászólásokat (bejelölve), vagy nem engedélyezed a hozzászólásokat (nincs bejelölve).

Ezt az alapbeállítást az egyes oldalak, vagy bejegyzések írása során meg lehet változtatni, az oldal/bejegyzés írásakor, szerkesztésekor (módosításakor) azzal, hogy a szerkesztett oldal/bejegyzés alján lévő jelölőnégyzetben a felkínált (általad korábban, az előző helyen beállított) lehetőséget megváltoztatod.

Ha a hozzászólás (akár az oldalaknál, akár a bejegyzéseknél) engedélyezve van, akkor az olvasónak az oldalra/bejegyzésre kattintáskor az oldal/bejegyzés alján meg fog jelenni egy hozzászólási űrlap, melybe a véleményét, álláspontját beírhatja, és elküldheti a honlapnak.

A hozzászólás az adminisztrátor beállításaitól függően vagy megjelenik azonnal az oldal/bejegyzés alján, vagy nem jelenik meg azonnal, hanem helyette az admin kap egy üzenetet (ha úgy állította be, akkor emailben, ha nem, akkor csak az admin felületen), hogy a hozzászólást engedélyezze. Az admin a hozzászólás elolvasása után eldönti, hogy engedélyezi-e a megjelenést, vagy sem.

Kedves AIfred!

Ha még adnál a honlaphoz (bloghoz) egy linket is, akkor gyakorlatban is ki tudnánk próbálni a működést… :slight_smile:

en latatlanban megmondom mi a problema (=

az hogy nincs olyan oldalsablonod amiben meg van hivva a comment resz, ennyi

Hali!

Valaki tud a wphez olyan theme-t ami magyar, a hivatalos oldalról amit leszedtem és telepítettem, nem műkszik magyarul! Mindenki csak oldalakat ajánl de sehol semmi. Most segítséget adnak, vagy reklámot!

a wordpress.org -os sose lesz magyar magatol

az innen letoltott verzio a magyar…

… jelentése? Ha arra célzol hogy a magyar wp oldalról lehet leszedni theme-t akkor … :smiley: Nincs, de te ezt gondolom nyilván tudod. Szóval honnan lehet leszedni sablonokat? Magyart!!!

Kedves hippia!

'Fórumszabályzat wrote:

4.3 Ne crosspostingolj' date=' azaz a témád mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen! Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban![/quote']

Ezért lett törölve a másik hozzászólásod. (Az első még össze lett szerkesztve...)

Magyar nyelvű sablon gyakorlatilag nem található a neten a WP-hez). A sablonokat angol nyelven gyártják (hisz' ez a számítástechnika elfogadott, nemzetközi nyelve.)

A sablonokhoz vagy ad a szerző fordításra alkalmas fájlt (*.pot, vagy *.po), esetleg fordítást (xxx-hu_HU.mo), vagy nem.

Amikor van *.pot, vagy *.po fájl, akkor a poedit, vagy kbabael prorammal lehet magyarra fordítani (*.pot-ból, *.po-ból xxxx-hu-_HU.mo fájlt csinálni), a sablon megfelelő helyére feltölteni, és élvezni anyanyelvünkön történő megjelenítést.

A keresők (Google, Yahoo, Fórumkereső stb.) használata pedig számodra is ingyenes.

http://word-press.hu/2008/07/25/hogyan-forditsunk-sablont.blog/

http://forum.word-press.hu/post/6379/#p6379

(szerkesztgetéssel csak óvatosan, olyat nem lehet, a szerzői jogi trv nem engedi)

Telitalálat!!! :o)

Köszi!

Török Zoltán wrote:

en latatlanban megmondom mi a problema (=

az hogy nincs olyan oldalsablonod amiben meg van hivva a comment resz, ennyi

Nálam is ez a gond.

Mi az a kódsor, amit az oldalsablonba be kell írni, hogy megjelenítse az oldalakhoz való hozzászólási lehetőséget? gears sablonról van szó.

Ugyanaz, amit a single.php-ban vagy az indexben találsz:

Tisztelt uraim! :smiley:

Kedves feleségem weboldalán is felmerült a probléma,hogy szeretné ha egy oldalhoz lehetne csak hozzászólni! Erre esetleg tudna valaki megoldást? A fenti kódot próbáltam a page.php-ba beszúrni de nem történt semmi érdemleges. A smink amit használ white_wedding__theme .

Elörre is köszönöm a segítséget.

Ja a link hátha ez segít http://www.eskuvo.litkei.hu

ugyanúgy rakd be a komment részt, mint a posztoknál.

Ha egy kicsit részletesebben kifejtenéd hálás lennék! :slight_smile:

a single.php-ban keresd ezt a részt:

Code:

hogy a formázás is egységes legyen az előtte lévő divnél kezd kimásolni a div lezárásáig.

aztán megnyitod a page.php-t, és oda bemásolod ezt a kódot ahováa akarod.

ha megnézed a page.php és single.php felépítése ugyanolyan (általában), így nem nehéz megtalalni, hogy hova rakd

köszönöm!Próba szerencse! :slight_smile: