Hostgator Vs GoDaddy

Sziasztok,van valakinek tapasztalata ezeknél a szolgáltatóknál,akár viszonteladói szolgáltatásban?

A korlátlan tárhely a Hostgatornál tényleg korlátlan,vagy van valami buktató benne?

Előre is köszi

Üdv,



Hostgatorral kapcsolatban annyi infoval tudok szolgálni hogy tényleg korlátlan viszont ha jol tudom összesen 200’000 fájlt tárolhatsz a szerveren. Ennyi a korlát. De javítson ki valaki ha tévedek.

Az elmúlt néhány nap tapasztalata!



Béreltem egy szervert a godaddynél… Nem vagyok webmester, a wordpressen kívül weblapokkal kapcsolatban máshoz nem igazán értek, de ez egy normális szolgáltatónál, ahol működik a support nem is nagyon lenne probléma, volt már weboldalam másik szolgáltatónál, pikk-pakk ment minden, viszont a magasabb nézettség miatt kénytelen voltam váltani…

A godaddy olcsónak tűnt, bár már itt megjegyezném, hogy a hostgatornál ugyanaz a csomag feleannyiba kerül… De a név miatt mégis a godaddynél döntöttem… Hiszen ők a legnagyobbak.

Nagyon segítőkészek voltak, amíg át nem küldtem nekik a pénzt… aztán, amint átment, eltűntek! Az elmúlt 5 napban nem tudtam belépni sem az ftp-re sem pedig a cpanelbe… egy email fiókot sem tudtam létrehozni… órákat töltöttem el azzal, hogy rájöjjek, miért van FELFÜGGESZTVE a fiókom… Mert ez a robot üzenet fogadott mindenhol… This account has been suspended! (Utána néztem a neten, nem egyedi eset, a fiók felfüggesztése náluk amolyan jolly joker húzás, olvastam egy srácról, akinek 30 weboldala futott náluk, aztán egyik napról a másikra mind az összes leállt… Amikor fellépett a weboldalaira nem fogadta más, csupán a sárga/kék háttéren megjelenő, horrorfilmbe illő üzenet: This Account Has Been Suspended… xD Bocs a színpadiasságért és az elírásokért esetleg fogalmazási anomáliákért, hajnal fél5 van és szétvagyok csúszvaxD … Tehát mint kiderült az egyik likeblogját bejelentették a godaddynek, mert állítólag volt rajta egy szerzői jogokat sértő kép… a srác elmondása szerint végül nem sikerült bebizonyítani, hogy tényleg lett volna ilyesmi a blogján, nahát meg likebloggal megeshet az efféle, de akkor figyelmeztet a google webmesteren keresztül a DMCA és tudod is törölni a tartalmat… Ő persze nem törölhette, mert egy egész hétvégén át nem üzemeltek az oldalai… Jah igen, mert a godaddy 24/7-es supportja úgy néz ki, hogy ha profi vagy improvizációs kérdezz-felelekben angolul, akkor felhívhatod a telecentert, és egy jobb napokon 40 perces kicsöngés után (távolsági hívás perszexD) felveszi egy arc indiában, aki majd segít neked… mivel ez a wordpress közösség, gondolom eltudjátok képzelni, hogy mennyire kétségbe lennétek esve, amikor indiai akcentussal angol nyelven elhadarja nektek valaki egy-két mondatban a következő kifejezéseket: SSL Certificates, Validating MX record, DNS A record … Tehát mivel ez az opció számomra elképzelhetetlen lett volna, maradt a ticketes email support …)

Már az első nap írtam nekik egy emailt… A robotüzenet azt írta, hogy 24órán belül válaszolnak… mivel nem jött a válasz, írtam nekik 40óra elteltével… majd később 60óra elteltével. (Itt megjegyezném, hogy ekkora már 3 reklámot tartalmazó spam üzenetet kaptam tőlük, hogy vegyek domaint, nézzem meg a partnereiket is, stb… NEM VICCELEK!) Utolsó levelemben kértem, hogy küldjék vissza a pénzemet, mert amióta átküldtem nekik, semmiféle ellenszolgáltatásban nem részesítettek… Mindennek már 6 napja.

De a 6. napon! :open_mouth: Választ kaptam . :DDDDD :$$$$ >>>>

Tehát kiderült, hogy a domainem még az előző tárhelyem névszervereire mutatott… és, hogy amint törölve lesznek a névszerverek, feloldják a fiókomat! Mint mondtam nem vagyok webmester… komolyan mondom ez a lehetőség eszembe sem jutott… pláne, hogy miután regisztráltam, átküldtem a pénzt és megadtam a domain-em, robot üzenetet kaptam, hogy a domainemen változtassam meg a DNS A recordot a következőre: ****

Kérdem én, miért nem tudtak szólni a névszerverekről is? Nem számít! Tehát visszakértem a pénzemet (szerencsére 45 napon belül kötelesek visszafizetni) és írtam a hostgatornak! (Valójában még tegnap írtam a hostgatornak, tehát nagyjából egy időpontban érkezett meg a két levél… ez azért fontos, mert amikor a hostgator levelét elolvastam, még nem tudtam, hogy mit írt a godaddy…)



A hostgator:



A ticketes levelemre rá 17 órára megkaptam a válaszukat. Ugyan azért a csomagért, amit a godaddy-nél béreltem itt feleannyit kell fizetnem! Biztosítottak róla, hogy amint kifizetem a szervert és törlöm a domainhez tartozó cpanelben a névszervereket (ESKÜSZÖM, EZEK MEGÍRTÁK! ANÉLKÜL, HOGY ÉN EKKOR MÉG TUDTAM VOLNA, HOGY A GODADDY EZÉRT FÜGGESZTETT FEL!) már tölthetem is fel a weboldalamat az ftp-n keresztül! Tájékoztattak arról is, hogy 24/7-es supportot üzemeltetnek MOST FIGYELJ, online chat formájában! Továbbá pedig az általam választott csomaghoz jár $100 google adwords kredit (akkor vehetem igénybe, ha feltöltök rá $25)… Ja, még mielőtt azt hinnétek, hogy biztosan sokat fizetek a tárhelyért, hát nem! $8 havonta! Az a csomag, ami magyar szolgáltatónál 18-19ezer Ft/hó!



És végül itt jön az igazán megmosolyogtató dolog! :smiley: Az email végén, amit küldtek volt egy kérdőív… hogy mennyire vagyok megelégedve a válaszukkal 1-10-es skálán. Annyira felspanolódtam rajta, hogy végre megkaptam a válaszokat és így 6 nap kiesés után végre mégis újraindíthatom az oldalam, hogy nyomtam nekik egy 10-est! :smiley: A gomb lenyomása átirányított a hostgator oldalára, ahol megköszönték, hogy kitöltöttem a kérdőívet és a “kezembe nyomtak” újabb $50 hostgator vásárlási utalványt, amit bármilyen hostgator termék vásárlásakor felhasználhatok… Hihetetlen… Ebből az $50 még az adóval együtt is tudom 4 hónapon keresztül finanszírozni a weboldalamat…



Tehát mindenkinek melegen ajánlom, hogy kerülje le a godaddy-t olyan ívben, ahogyan csak tudja! :smiley:

Másrészt pedig remélem, hogy a hostgator a mottójához híven felzabálja a konkurenciát! :smiley: