honlap költöztetés

Sziasztok!



Szeretném megkérdezni hogy a következő elgondolásom megvalósítható-e.

Mivel nem sikerült rendesen a frissítések arra gondoltam hogy telepítek egy teljesen új WordPrest. A következőképpen.

A jelenlegi tárhelyről letörlőm teljesen a WP-t és adatbázist (persze biztonsági mentés után). Ugyan ide csinálok egy új telepítést és a lementett adatbázisból csak a felhasználókat, bejegyzéseket, és a oldalakat feltöltöm az új rendszer adatbázisába. Így elméletileg minden marad a régi. A domain név, a tárhely és az adatbázis adatok (adatbázis név, felhasználó név, jelszó, host) is.



Fog ez így nekem működni? Esetleg tanácsot tudtok adni hogy ha így nem akkor hogyan tudnék új rendszert rakni fel úgy hogy az említett adatok megmaradjanak?



Azért szükséges mert frissítés után nem működött a Buddypress a sablonommal. A sablon új verzióját ami meg már jó lenne hozzá nem tudtam telepíteni. De kipróbáltam hogy egy új WP telepítés esetén szépen működik a friss verziójú sablonom.



Előre is köszönöm a válaszokat és segítségeket.

Sziasztok:)



Hasonló problémám lenne nekem , némileg egyszerűsitve:



Egy honlapot szeretnék átköltöztetni egy másik aldomain domain alá:nem tárhelyszolgáltató váltásról van szó:ugyanaz a tárhely.

A következőket csináltam-nem tudom, jó-e igy?



1.Elmentettem a gépemre a tárhelyemen lévő összes összes fájlt.

2.Elmetettem az adatbázist.



3.Megcsináltam az uj domain nevet, feltelepitettem a wp-t.



És itt akadt el a sztori:



Elkezdtem vissza másolni a gépemre elmetett oldal tartamát az uj helyre:na ez több óra hosszát tartott volna, de sosem sikerült…

Ezek szerinte be is lehet/kell csomagolni a gépemre mentett eredeti oldal teljes tartamát, és úgy vissza másolni?



Elkezdtem becsomagolni az eredeti oldal gépemre lementett tartamát elősször zip-ben:jött a hibaüzenet:“A fájlok méret túl nagy zip archivumnak”

Utána próbáltam rar-ban tömöriteni:jött a hibaüzenet:“A parancs végrehajtásához nincs elég tároló hely”

De van elég tároló hely:amit becsomagolnék az kb:5 giga-szabad hely meg van még a tárolón 20 giga…



Valami ötlet?-egyáltalán jól csinálom?



Köszönöm:)



a:)

Tipp: A feltöltések közt (wp-content/uploads) nincs túl hosszú nevű vagy hibás karakterrel megjelenített fájl, fájlnév? Velem már fordult elő ilyen, hogy egy-egy rosszul elnevezett kép okozott hasonlót áttelepítéskor.

Cpanel van? Mert ott egyszerű másolni. Pl Tárhely.eu Softaculous része. Vagy átirányítás is működhet