Hogyan tudom a betük és menük színét megváltoztatni?

Sziasztok!











Csináltam egy próba honlapot és arra lennék kíváncsi, hogyan tudom megváltoztatni a betűk és menük színét? Tudom, hogy ez egy .wordpress.com blog, de ugyanez a sablon lesz a rendes .hu honlapomnál is. Íme a próba oldal: http://wellnessmax.wordpress.com/ A következő színeket szeretném megváltoztatni, ami most fekete: “Wellness -és Életmód Tanácsadó”, “Hamarosan Indul!”, “Kategóriák-Címkék stb.”, “Kezdőlap, többi oldal és ennek a fekete háttérszínét”. Hol és hogyan tudom megcsinálni? Van egy érzésem, hogy színkódok kellenek majd, meg HTML kódba kell valamit csinálni, na ebben nem vagyok még májer. :slight_smile: Ezeket majd egységesen mind zöld színűre szeretném megváltoztatni.











Köszönöm előre is! :smiley:

A style.css-ben kell átírnod a HEX színkódokat (ami úgy néz ki, hogy “#xxxxxx”, ahol a hat x helyén hat szám áll). De ha jól tudom, a wordpress.com-on nem tudsz belenyúlni a sablonba.


'psztrnk' wrote on '2010-09-16:




A style.css-ben kell átírnod a HEX színkódokat (ami úgy néz ki, hogy "#xxxxxx", ahol a hat x helyén hat szám áll). De ha jól tudom, a wordpress.com-on nem tudsz belenyúlni a sablonba.








Igen, azt tudom, hogy a wordpress.com-on nem lehet. Most regiztem egy új domain nevet, ott ez a sablon lesz majd, és ott akarom majd átszínezni. :) És azt honnan tudom, hogy melyik színkód mihez tartozik? És honnan tudom, hogy például a zöldhöz milyen színkód kell?

Most igy telefonrol csak a masodik kerdesedre valaszolnek: raguglizol okosba, hogy “hexadecimal color codes” es valamelyik szimpatikus palettan kikeresed a szimpatikus zoldedet.


'psztrnk' wrote on '2010-09-16:




Most igy telefonrol csak a masodik kerdesedre valaszolnek: raguglizol okosba, hogy "hexadecimal color codes" es valamelyik szimpatikus palettan kikeresed a szimpatikus zoldedet.








Értem, köszi! :) A style.css-ben meg kísérletezzek, vagy erre is van valami okos megoldás? :)

Igen. Használd a firefox, firebug nevezetű kiegészítőjét. Hatalmas segítség lesz majd meglátod.


'Efrud' wrote on '2010-09-16:




Igen. Használd a firefox, firebug nevezetű kiegészítőjét. Hatalmas segítség lesz majd meglátod.








Köszönöm! :) Úgy látom ez könnyebb lesz, mint amilyen nehéznek hittem. :D