Hogyan és miért ne válasszunk ingyenes tárhelyszolgáltatót a WordPress-hez sem...

Kérdésed, vagy véleményed van a(z) Hogyan és miért ne válasszunk ingyenes tárhelyszolgáltatót a WordPress-hez sem… című tartalommal kapcsolatban?
[A teljes cikk itt olvasható: Hogyan és miért ne válasszunk ingyenes tárhelyszolgáltatót a WordPress-hez sem…]

Azért annyira nem kell elájulni a Maxertől, mert bizony egy komolyabb oldalt már nem bírnak el a szervereik. Mi is ide költöztünk, kaptunk SSD háttértárral ellátott hiper-szuper tárhelyet. Majd egy hét után elkezdett sírni a szájuk, hogy az oldalunk túl erőigényes, majd választás elé állítottak, hogy ha nem tudom megoldani azt, hogy az oldalam kevésbé legyen ennyire szerver zabáló, akkor fel fogják bontani velem a szerződést és nem tudják tovább biztosítani a szolgáltatást. Majd át ba…tak egy régi szerverre, holott én nem arra fizettem be. A vége az lett, hogy VPS-re kellett kerülnünk, mert az állítólag elbírja az ilyen erőigényes odalakat is. De több, mint 40.000 be kerül nekünk így a móka… és még így sem tökéletes a dolog… Szóval nem érdemlik meg a fényezést.

Kedves Dreamelf!

Véleményedet, hozzászólásodat köszönjük szépen!
Nagyon érdekes amit mondasz, én is tudok olyan oldalról, amelyik hasonló módon találkozott a Maxer.HU-val (pl. iphoneclub.hu). Nem találsz széles-e sárgolyóbison olyan tárhelyszolgáltatót, amelyik teljesen alapáron biztosítana helyet egy nagyforgalmú, szerver-erőforrás igényes honlapnak. Véleményem szerint ez érthető technikai és gazdasági okokból is.
Minden fizetős tárhelyszolgáltatónál különböző csomagok választására nyílik lehetősége a felhasználónak, és tulajdonképpen a csomag kiválasztásakor azt közli a felhasználó a szolgáltatóval, hogy az ő honlapja, annak forgalma ebbe a csomagba átlagosan bele fog férni. [Gondolom, a szolgáltató is úgy osztja be, úgy osztja meg erőforrásait, hogy X forrást tud (akar) biztosítani Z felhasználónak - annyit képes valamilyen színvonalon kiszolgálni.]

Örömteli a felhasználó számára, hogy az összeállított, üzemeltetett honlapja iránt óriási az állandó érdeklődés, de érthető a szolgáltató fejfájása is; ő nem ekkora forgalomra számított a közlés alapján.
A Maxer.HU-ban éppen az egyik becsülendő dolog, hogy sok más fizetős tárhelyszolgáltatóval ellentétben, nem kapcsolja le, nem teszi elérhetetlenné az oldalt, vagy ami majdnem rosszabb, hagyja a fenébe akadozni, hanem keres olyan megoldást, amelyik mindkét fél számára elfogadható. Én is jártam úgy, hogy szóltak nekem is az egyik oldalam kapcsán, hogy nagyon zabáljuk a szervert, és amíg nem tudtam úrrá lenni a helyzeten, átraktak egy olyan szerverre, amelyiken alig lakott valaki, mert így legalább nem mások elől vettem el az energiát.
Tehát, nem kirúgtak szó nélkül, vagy néhány keresetlen szóval, hanem időlegesen nagyobb kapacitást biztosítottak az osztott erőforrásokból. [Az már csak hab volt a tortán, hogy fél napig küzdöttek velem, amíg egy bután megírt bővítményt megfelelő módon gatyába ráztak, mert a php-ből én pont annyit értek, mint újévi malac a zsebórához… :wink: ]

Nem gondolom egyáltalán fényezésnek, ha elmondom a saját tapasztalataimat, amit az elmúlt 4 évben, kb. 20-25 oldal üzemeltetése közben velük kapcsolatban tapasztaltam, tapasztalok. Az írásom egyébként sem a Maxer.HU-ra volt kihegyezve, hanem arra, hogy az Isten óvjon bennünket az ingyenes(nek tűnő) tárhelyszolgáltatóktól. :slight_smile:

Megáll az agyamban a fűrészpor. :slight_smile: A demonicplayer.hu -t vpsbe raktuk, mert felzabált egymaga egy 1 millió forint értékű szerver SSD I/O kapacitását és még mi kérünk elnézést, hogy ez így nekünk nem biznisz.
A VPS, amit kapott, normál esetben (másnak) havi 10ezer forintba kerül, de nyeltem egyet és odaadtam évi 19ért. Még egyszer ezt nem teszem meg, mert nem becsülik.

Nahh. Mélylevegő…kifúj… nyugodt marad…

Boldog és kevésbé agyérelpattanós Újévet Kívánok mindenkinek!

üdv.
Péter

Kedves Maxer.HU!

Örülünk, hogy szerény honlapunkat időnként olvasgatjátok, és - mint az ábra is mutatja - reagáltok is.

A véleményeteknek két okból is örülünk:

  1. “Mindig hallgattassék meg a másik fél is!”
  2. Nem csak a mi elfogult elmefuttatásunkat ismerheti meg az olvasó, pedig - a vehemencia-különbségtől eltekintve - nagyjából ugyanazt mondjuk: el az ingyenes tárhelytől, a fizetősön, ha néha döccenőkkel is, de mindig van megoldás!

És erről jut eszembe, Péter! Nem akarsz nekünk is adni a WordPress-tárhely bruttó 9.875,- Ft-os éves áráért adni egy VPS-t? :slight_smile: :slight_smile:

Ilyen hosszúságú szövegen át ragozni, hogy vegyél már meg egy nyomorult tárhelyet, nagyjából szánalmas. Nagyon meg lehet szorulva a maxer, de lesz ez még sokkal rosszabb. Mert megérdemlik.

Kedves maxerfriend!

Bizonyára túl hosszú volt az írásom, és nem értél a végére:

Nem reklámcikknek szántam ezeket a gondolatokat (bár saját honlapomon azt is megtehetném), hanem arra hívom fel a figyelmet, hogy olcsó húsnak híg a leve; nem ütközünk működési korlátozások miatti akadályokba, ha egy jó minőségű, megfizethető áru tárhely-szolgáltatót választunk az ingyenes helyett!
:) ;)

hali mindenkinek

Egy rövid tömör kérdés. a 000webhost.com free oldalára felraktam a wordpress-t. Tényleg ezután kellett rájönnöm, hogy csak 2 mega a feltöltési határ? Tehát még csak egy dalomat sem tudom feltölteni? Minden ingyenes hostinggal ez a helyzet?
Nekem kb 6-8 Mb osak az MP3 maim.
ha van ötlet hallgatom :slight_smile:

Köszi
IStvan

Kedves Istvan!

Rövid válasz: halvány lila gőzöm nem volt eddig arról, hogy az általad említett ingyenes tárhelyen éppen 2MB a feltöltési korlát, de nem is lepődöm meg rajta. :slight_smile:

Mint említettem már volt; az ingyenes tárhelyek (legyenek esetleg bármennyire is jók) mindig tartalmaznak valamilyen korlátot azért, hogy a fizetős hely felé tereljék a népet.

Sziasztok!
Az xxxxxxx (… moderálva a szolgáltató neve…) ingyenes tárhelyét próbáltad már? Itt nincs fájlméret korlát.
… moderálva a szolgáltató neve…)

Kedves Levki!

Nem, nem próbáltuk az általad menedzselt szolgáltatót, ugyanúgy, ahogyan még több tucatnyi másikat sem. :wink:

Azt sem mondjuk, hogy nem fordulnak elő jószándékú, tisztességes szolgáltatást nyújtó, ingyenes tárhelyszolgáltatók. Azt mondjuk, hogy az ingyenességnek mindig van valami olyan ára, amiről kiderül, hogy mégsem ingyenes, amiről kiderül, hogy az ingyenesség miatt erősen korlátozott.

A fájlméret-korlát nem a legszűkebb keresztmetszet, van annál fontosabb is. pl. arról nincs szó az illető tárhely-szolgáltatónál, hogy a PHP melyik verziója áll rendelkezésre, hogy állíthatóak-e egyedileg a php.ini értékei, stb.

Épp tegnap keresett meg egy emberke hogy mindenhonnan kirakták, mennyiért adok MINDENBEN korlátlan tárhelyet. Mikor elmondtam hogy ennek korlátlanul magas az ára, (najó, ide lyukadtunk ki) akkor persze rögtön én is ***** lettem :smiley: Ilyen az élet! :wink:

(a * rész általam került írásra)

A végét szívd vissza, van kivétel :slight_smile:

Kedves Lazarevics!

Mivel van szerencsém tevékenységed ezen szegmensének lelki rugóit ismerni, veled szemben visszaszívom ezt a részt.

Tehetem nyugodtan, hiszen te nem is vagy a szó klasszikus értelmében tárhelyszolgáltató, csak a saját felesleget hasznosítod felebaráti áron, teljesen baráti színvonalon. :slight_smile: