Hir.ma

Eléggé félve tárom a nagyérdemű elé a hir.ma oldalamat… Journal theme átalakítva, ahogy nekem tetszik. Az előző blog-híroldalamat (Joomla alapokon) fél év és 3 millió látogat után eladtam, hogy nekifussak egy általánosabb és komolyabb híroldalnak WP alapon. Nem nagyon értek a Wordpresshez, de mégis ezt választottam, gondoltam megéri vele szenvedni. A cikkeket én írogatom egyéb webes munkáim szünetében. Az oldalt aktívan SEO-zom, a többi meg majd kiderül menet közben. Figyelem: a főoldal jobb sávja egy E-target doboz, azok nem hírek, de most épp a CTR-t tesztelgetem vele (olyan 3-6% közt van most így). :blink:





Kérek szépen véleményeket az oldalról… technikai meg minden egyéb oldalról.





Köszi előre is,





WS

Észrevételeim és véleményeim:




  • Kezdőlapon a kommentes, címkés rész sötét háttérszíne nagyon elüt, inkább valami háttérnél sötétebb (de nem sokkal) szürkét alkalmaznék, esetleg színes keretet talán.




  • Kezdőlapon a kiemelt hírnél a dátum engem spec zavar, hogy pont olyan méretű, színű, betűtípusú mint a szöveg. (+ Miért csak napra van megadva? Hírportálokon általában percre vannak kiírva a dátumok.




  • Felső részbe ahol 3 kategória utolsó bejegyzése van, oda én tennék thumbmail-t és kisebbre venném a betűméretet.




  • Caption-ös képbeszúrásnál egy css-es clear:both nem ártana, mert az archívumba összecsúszik a thumbmail-els kis képpel.




  • Esetleg egy impresszum/szerkesztőség menüpont, egy Hirdetési lehetőség menüpont, kapcsolat, hírbeküldés még amit fel lehetne tenni.




  • Ez elég karcsú így:



Code:








Egy canonical-el azért kiegészíteném még minimum.


- A costum.css meghívása fölösleges, üres a fájl.


- Lehet valaki nem az RSS-t, hanem az ATOM-ot kedveli, azoknak is kedvezni kéne és bekapcsolni.


Most ennyi, remélem segítettem.

Köszi szépen, nekiállok megcsinálni, amit írtál,





NAGY köszönet! :slight_smile:

  • A sötét boxot világosabbra vettem.




  • A dátumokat kiegészítettem a cikkeknél és a kategória pontokban is órával és perccel.




  • Betettem a clear:both-ot is a caption-ös képbeszúráshoz.




  • A canonicalt is bekapcsoltam.




  • Az impresszum is készül, mert a Google News-ba is szeretnék bejutni, amint lehet.




  • A custom.css-t is kigyomlálom.











    Viszont akadt két kérdésem:





    A hírbeküldés mivel lenne a legjobb?





    Illetve az Atom-ot hol tudom bekapcsolni?

Atom-ot a beállításoknál, ilyen néven: Atom közzétételi protokol bekapcsolása. Ha jól emlékszek az általános beállításoknál található.











A hírbeküldéshez elég egy sima űrlap, pl. Contact Form 7, egy saját capthca-val a spam-ek ellen is jól véd. Email-be megkapod a szöveget, amihez vagy csatolnak képet vagy te keresel és úgy kiteszed, saját formázásoddal. (Szerintem publikus hírbeküldést nem kell megoldani, csak hibás, fölös kóddal szennyezett word-ből kimásolt karakterhalmazokat küldenének egyesek…)











Dobtam egy privit, majd less rá. :slight_smile: