Hibás lista rendezések magyar abc szerint

Többedszer futok bele egy listarendezési problémába, amire sehol nem találok általános megoldást. Ezen a fórumon egy olyan témát találtam, ami közelíti a megoldást, de az csak egy esetre ad megoldást. A probléma lényegét azonban ő is pontosan leírja arra az esetre.











Ez egy rendezési probléma, a rendezés nem a magyar sorrend szerint történik, hanem úgy, hogy az ékezetes karaktereket a rendezés elejére (vagy fordított sorrendnél a végére) teszi. Tehát aábcdeé…noóöű… helyett aéíőöóbcdefg… jellegű sorrendbe teszi a listát. Ez nem csak az idézett címkerendezésben van így, hanem pl. az admin bejegyzéseknél, ha név szerinti rendezést kérek, ill. minden olyan kiíratásnál, ahol valamilyen mező alapján abc-be kell állítani valamit (bejegyzést, címeket, kategóriákat, costum field-et stb.).











Ez az esetek jelentős részben észrevétlen probléma, mert az admin oldali hibás lista-sorrend nem igazán érdekes, és egy blognál valóban csak akkor kezd feltűnni, ha a címkéket és kategóriákat abc rendben akarjuk láttatni az oldalsávon, és vannak ékezetes betűvel kezdődő címkék iil kategóriák.











Nekem azonban elég nagy főfájást okoz, mert olyan lapokat csinálok, ahol a különféle bejegyzéstípusokat különféle indexoldalokon kell megjeleníteni, és az index rendezése lehet többféle mező. Ebben az esetben a megkevert sorrend nagy gond.











A szerver alapbeállítása nálam utf8_general_ci, de kipróbált már azt is, hogy minden táblát utf8_unicode_ci vagy utf8_hungarian_ci collate-ra állítottam, és a configban is beállítottam a db-collate-ot különféle variációkban, de minden eredmény nélkül. Ezen a ponton fogalmam sincs, mit tegyek.











Ehhez kérek segítséget. Ha a megoldást magamtól nem tudnám alkalmazni, fizetnék is érte.

Szia





Ilyesmire gondoltál? Példa oldal. (a sablon kinézetét ne vedd figyelembe, teszteléshez használom)





Írtam egy függvényt címkék rendezésére. Az egyik esetben a wp_tag_cloud wordpress fügvény listázza a címkéket a második esetben az általam írt függvény. Nem tudom ilyenre gondoltál - e.