Header background változtatás

Üdv mindenkinek. Megtudná mondani valaki hogy hogyan tudok fejléc színt pluszba felvinni/változtatni?
Jelenleg csak black és white áll rendelkezésre.

Szia,
Ez így elég kevés információ. Melyik sablont használod?

Szia,
A WordPress Theme Hashone by Hash Themes sablont használom.

Ezen belül pontosabban az a problémám hogy a Page Header Banner alá lehet feltölteni egy 1800 x 400 px-es képet és ez szürkés alapon jelenik meg. Hogy lehetne ezt pl. egy fehér alapra helyezni (mert ez nem változtatható).
Aztán a Header background alatt csak black és white színeket lehet választani. Milyen módon lehetne esetleg más színeket is beszúrni ide?

Köszönöm előre is a válaszod!

Utóbbin könnyedén változtathatsz, ha berakod a Megjelenés -> Testreszabás -> Egyedi css részhez az alábbi kódsort:

#hs-masthead {
background: #000;
}

a #000 a színkód (esetünkben a feketéé), ide rakhatod a kívánt színt.

A másik annyira nem világos. Nem küldenéd el (akár privátban) az oldalad linkjét, hogy tudjak rögtön segíteni?

Dehogynem.
https://www.bcoolsec.hu

Itt igazából az a gondom hogy “fejléc” ahol vannak a márkareklámok: MDV, Midea, Fisher, Samsung, Satel, Hikvision, egy szürke alapon vannak, ami nem tetszik. szeretném azt a szürkeséget eltüntetni mert nem jól mutat. Legyen pl. bézs.
Valami bővítményt kellene telepíteni hozzá? nem tudom…

Köszönöm az irántam való segítőkészséged!

igazán nincs mit :slight_smile:

másold be ezt ugyanoda, ahová az előzőt:

.slide-banner-overlay {
background: rgba(245,245,220,0.9);
}

ezzel bézses lesz, kicsit áttetszően. alapvetően a kód egy képet használ a szekció lefedésére, ezt: https://www.bcoolsec.hu/wp-content/themes/hashone/images/overlay.png
Te is berakhatsz képet is, ha ugyanilyen texturált hatást akarsz. Amennyiben igen, szólj, és leírom azt is.

Uff…

Maradjunk az elsőnél egyenlőre…
Csatolok 2 db. képet hogy hova próbáltam beilleszteni.
Nem tudom hogy jó helyen próbálkozok?

Aztán a következő kép…

Jó helyre teszed, de ne az első kódot másold be, hanem másodjára írtam, ezt:
.slide-banner-overlay {
background: rgba(245,245,220,0.9);
}

Hali,
Az alábbi tökéletesen működik, megtaláltam az rgba termék palettát és most már bármilyen szint betudok állítani. Köszönöm!
.slide-banner-overlay {
background: rgba(245,245,220,0.9);
}

Viszont amit először küldtél, vagyis a Header background colorra vonatkozóan, még nem működik, pedig ugyanoda másolom be, pontosabban a fenti kód alá.
Vagyis az alábbi még nem működik:
#hs-masthead {
background: #000;
}
Semmi hatást nem gyakorol amikor bemásolom és elmentem.

Valami ötlet?

Holnap megnézem a honlapot, és írok arra vonatkozóan is :slight_smile:

1 kedvelés

Na megérkeztem. Header background alatt akkor most a menüsort érted? Ha annak adsz hátteret, a logóid fele nem fog látszódni, ha csak nem kicsit tovább gondoljuk.
Amúgy a kód jó, csak alapvetően felülírja a background:none, szabály, ezért így kellene megpróbálnod:

#hs-masthead {
background: #000!important;
}

ok, működik. Köszönöm!

Még egy kérdés:

Hogy tudom Page Header Banner részt kivágni? teljesen eltávolítani?

Igazából az van hogy beraktam egy slider sort a Header Background alá és most tologatja lefelé a

Page Header Bannert.

Üdv

Mit értesz page header banner alatt? Ha más nem, printsceeneld le és karikázd be, mire gondolsz :slight_smile:

Ezt azt eredményezné hogy logó rész megmaradna, viszont ami közvetlen alatt van (Midea, MDV Fisher stb…)reklám kép eltünne. De nem letörölni szeretném, hanem teljesen eltávolítani ezt a részt a weboldalról.

Nem elegáns megoldás, de a szokott helyünkre:

#hs-home-slider-section {
background: none!important;
min-height: 94px;
}
így csak a fejléc rész a menükkel marad meg

Sikerült.

Köszönöm, király vagy!

Hali,

A múltkor az alábbi dolog amit javasoltál, nagy sikert aratott:

Nem elegáns megoldás, de a szokott helyünkre:

#hs-home-slider-section {
background: none!important;
min-height: 0px;
}
így csak a fejléc rész a menükkel marad meg

A főoldalról el is tűnt véglegesen, viszont ha létrehozok további füleket (menüket) a weboldalon és ha azokat megnyitom akkor ugyanúgy megjelenik (az új oldalon) ez a “page header banner” szürke háttérrel és erre teszi rá az aloldal címét amit léterhoztam. Innen hogy lehet eltüntetni? vagy legalábbis átméretezni és átszínezni hogy ne legyen szürke?

Szia ismét :slight_smile:
Ez azért van, mert oda már más szabályok vonatkoznak:

.hs-main-header {
background: none!important;
}

ezt próbáld meg

Hali,
Sajnos ez nem vált be, ugyanúgy ott maradt a szürke hátér.

Esetleg van más tipped?