háttérzene

kedves fórumozók





szeretném tudni van-e a wordpressben beépítve olyan plugins ami a honlap megnyitásával együtt indítana egy hanganyagot, ez nem mp3, nem zene, ez egy hullámformátomú hang wav fájl, amit a wind. média player indít el,





hogy, és hová lehetne ezt be tenni?





köszönöm ha erre tudna valaki válaszolni

En az index.php-ba tennek egy embed kodot (vagy ahova szeretned, de ne bejegyzeskent szerepeljen). Onnmagaban szerintem nem elonyos a wav file weboldalon, inkabb flash, az szinte mindenhol muxik.











1. Atkonvertalod mp3-ba, pl itt: http://media-convert.com/hu/





2.a. Kilopsz egy lejatszot valahonnan, ha nincs es ha nem szeretnel szoszolni ezzel. Pl igy: http://flash-mp3-player.net/players/maxi/generator/





Szepen kitoltod (autoplay legyen bepipalva), es a html kodot beilleszted a sablon konyvtaron belul levo index.php-ba.





2.b. Egy kicsit elegansabb megoldas: http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/











Tudom, ez eleg fapados. Plugin eseten csak tippem van, es az macerasabb smile.gif Talan a 1 Pixel Out plugin lenne jo, ott a [audio:hang.mp3?autoplay=1] html kimenetet kellene az index.php-ba kopizni, mert ez amugy csak posztokban hasznalhato.











Lehet tul bonyolitottam, varj meg mas velemenyt is smile.gif

Én a fapadossal kezdenék. :wink:

Én pedig alapból nem raknék háttérzenét. Főleg olyat, amit nem lehet kikapcsolni.











Ha pedig igen, akkor meg framebe, ami önmagában megöli az oldalt SEO szempontból.

Köszönöm a segítséget!

Kedves Kratka!





Ott tartok átkonvertáltam a hangomat, most már mp3,





azt nem értem











Szepen kitoltod (autoplay legyen bepipalva), es a html kodot beilleszted a sablon konyvtaron belul levo index.php-ba.











mit kell kitöltenem?





ftp-vel kell feltöltenem?





vagy ezt http://flash-mp3-player.net/players/maxi/generator/





teszem a sablonba? és hova kerül a hangom html-je?











ne hari, de kezdő vagyok





köszönöm a türelmet:)

Anikó!











Higgyél DjZoNe-nak!











Ha valaki fellép a honlapodra, szokások szerint éjszaka, amikor a család már bóbiskol, és beleüvölt a csendbe egy nem várt, kikapcsolhatatlan hang…











És még további gondod is lesz; pl. egy koncertvideót, egy családi videót miképpen jelentetsz meg? Szép kis kakaofonia lesz…











Inkább fogjál egy audió bővítményt, és azt tedd be; bekapcs? kikapcs? Hadd válasszon a szerencsétlen látogató, és ne meneküljön azért, mert rákényszerítettél valamit.











És ilyenkor az mp3-as fájlt (fájlokat) felteszed a wp-content/zene könyvtáradba FTP, vel, a bővítménynek meg megmondod, hogy melyik úton érheti el.

Kedves Győző





Köszönöm a jó tanácsot,





de szeretném kipróbálni ezt a fejembe vettem és amig nem látom hogy milyen addig nem nyugszom, mert úgy képzelem hogy ez a dolog illene az oldalamhoz, és ha mégsem múködik még mindig letudnám venni róla, nincs nagy kockázata.











Köszönöm a megértést, és a segítséget!





Szép napot, jó hétvégét kívánok!

Akkor nosza; az egyszerűbbtől az összetett felé… :wink:

Ez jogos, en se szeretem ha egy hatterzene megtori a csendet, vagy azt amit eppen hallgatok. Ha ki sem lehet kapcsolni, akkor inkabb bezarom.











Koztes utkent valaszthatsz olyan plugint, ami tamogatja a sidebar-ba valo beepulest widgeten keresztul (ha a sablonodban nincs oldalsav, marad a fapados modszer), szinten ki-be kapcsolhato es akkor mindenki velemenyet figyelembe vetted wink.gif Ilyen lehet peldaul a Flash MP3 player, vagy a ProPlayer. (Mindketto a JW player-t hasznalja, ezert ajanlottam elsonek inkabb azt.) “Auto start” opcio is van, ha meg mindig szeretned, hogy felebredjen a latogatod szomszedja, aztan ha sok panasz erkezik, siman kiveszed azt a pipat wink.gif

Van oldalsáv akkor a Widgetbe másoljam de hogyan?





/más szerint is ez egy nem zavaró hangról van szó, nem zenéről/

Igen. Rendkívül zavaró tud lenni.





Képzeld el azt az embert aki csak úgy “szörföl” és odatéved az oldaladra… közben zenét hallgat… Szerintem elég sok ilyen ember van.





Elvetemültebbek :rolleyes: akár filmet is néznek.





Nos ebbe “belemászik” egy akármilyen hanghatás… nem kellemes.





Más esetben is: a lehetőség hogy megszüntethesse mindenképp szükséges. Az pedig hogy automatikusan elindul ugyancsak rossz hatást kelt. Én pld flashblockot használok, hogy csak azt nézzem meg amit szeretnék annyira “irritálnak” a villogó ilyen-olyan dolgok…

megigérem publikus lesz ha végre megtudnám csinálni!

Kiprobaltam a ProPlayer-t, xml file kell neki :S











Google lejatszojahoz mit szolnal? Na jo, valojaban lusta vagyok tongue.gif Latogass el ide: Megjelenés --> Widgetek. Behuzod jobb oldalra a Szöveg fulet, vagy mit (ezt latod alatta: “Tetszőleges szöveg, vagy HTML”), es belemasolod ezt:









Code:









Az [colour=red]audioUrl=[/colour] utan torolsz az elso macskakoromig es az mp3 teljes eleresi utvonalat megadod. Majd klikk a Mentésre.

nem jó





az elérési utvonalat hogy adjam meg? úgy kéne kezdődnie http://





azt hiszem ez nem jön össze

Csak siman moge irod az audioUrl= utan a html kodban. Hova toltotted fel az mp3-at?

mp3 a dokumentumok között van





nem ftp vel kellene föltenni?

Jaja, de azt hittem mar nem csak a vinyodon hever smile.gif Ftp-n feltoltod mondjuk a wp-content/uploads konyvtarba. Ha ezutan sem megy, klikkelj a PÜ-re (itt balra a kepem alatti link), es megoldjuk wink.gif


Kratka wrote:

Kiprobaltam a ProPlayer-t, xml file kell neki :S





Google lejatszojahoz mit szolnal? Na jo, valojaban lusta vagyok :P Latogass el ide: Megjelenés --> Widgetek. Behuzod jobb oldalra a Szöveg fulet, vagy mit (ezt latod alatta: "Tetszőleges szöveg, vagy HTML"), es belemasolod ezt:





Code:









Az [colour=red]audioUrl=[/colour] utan torolsz az elso macskakoromig es az mp3 teljes eleresi utvonalat megadod. Majd klikk a Mentésre.








ezt elrakom, nem is tudtam, hogy van ilyen (jó, eddig nem is kerestem :D )

IE alatt nem mukodik sajna, en meg bongeszot szoktam hasznalni ( tongue.gif ), es nem vettem eszre. Inkabb ezt rakd el, evileg jo mindenhol:









Code:





















Nem teljesen valid, csak ha kulon irod az autoPlay-t, de ugy nem jatsza le magatol. De lehet nelkule ugyis hasznosabb. Amugy en se kerestem, veletlen fedeztem fel a Google Reader-ben smile.gif