háttérkép csere

WP 2.7… már több sablonnál tapasztalom, hogy hiába cserélem ftp-vel





az image könyvtárban lévő háttérképeket az nem jelenik meg.











Nem értem az eredeti kép már nincs is fent, legalábbis nem látszik, mégis a böngészőben nem változik semmi, mi broblém.

Ctrl+F5 a FF-ban párszor, vagy kilépsz a böngészőből, aztán megint vissza. Nézz rá ilyenkor egy másik böngészővel.

Vagy jobb gomb kép/háttérkép megnyitása (CTRL)F5 és csodák-csodája :slight_smile:

…a clear cache is csodákra képes:)

Tudtam, hogy vannak különbségek a böngészők között, de ennyire …





ezt nem gondolta. Mivel időlegesen haldoklott a ff ezért az operában küzdöttem.





Az opera mint utólag kiderült teljesen egészében megőrzi az adatokat és a frissítésre egyáltalán nem reagált, nem törölte az első feltöltést …











A helyrepofozott ff már ténylegesen, rendesen hozta a képet.





A IE7 meg teljesen katasztrofális volt a megjelenítés a sablon sidebar teljesen szétesett.





Mindenkinek kösz.

méghogy különbségek.





nálam olyan is előfordult már, hogy ftp-vel feltöltöm a változtatott képet, és addig nem volt hajlandó semmilyen frissítési módszerrel megjeleníteni, amíg az ftp-vel ki nem léptem.





érdekes dolgok ezek!

sziasztok











az lenne a megoldasra varo problemam h van az oldalamon egy fejlec kep, ami kb 400pixel magas. es alatta uresseg van, azt szeretnem ha alatta kezdodne egy masik hatterkep ami viszont ismetlodne az oldal aljaig (mindez a blog mogott)










ezzel probalkoztam eddig de vmiert nem jo, vagy nemjo reszbe illesztem, hova kellene?





koszi elore is

A sablonban table van? Probald css-el megoldani. http://www.w3schools.com/css/css_background.asp





Ha igy nem tiszta mit es hogyan, kuldj linket.


Kratka wrote:

A sablonban table van? Probald css-el megoldani. http://www.w3schools.com/css/css_background.asp


Ha igy nem tiszta mit es hogyan, kuldj linket.











koszi, megneztem itt a dolgokat.





body


{


background-image:


url('url');


background-repeat: repeat-y


}





igy sem jo mert igy csak ezt a kepet jeleniti meg. azt nem talaltam h lehet elerni h ket kepet egymas ala betudjak tenni ugyanoda es az also kep ismetlodjon. mindig csak egy jelenik meg. es erre nemtalaltam itt a valaszt, vagy teljesen vak vagyok. otlet?

Nem ismerem az oldalad felepiteset. Igy csak elmeletben tudok otletet adni. Ha nem publikus az oldalad, es ezert nem szeretned elkuldeni az elereset, irj privat uzit. De valami ilyesmi lehet:









Code:

#header { background: url(fejlec_kep.jpg) no-repeat; }

#content { background: url(ismetlodo_kep.jpg) repeat-y; }








Ehhez persze kell a sablonban a megfelo helyre tenni az id-ket, ha nincs.





2009.04.05 17:06 Na, linket megkaptam, es tobb oras szoszoles utan sikerult, el se hiszem smile.gif