hackelés után

Sziasztok! A május 17.-i iszlamista hacker után a szolgáltató (tárhelypark) ugyan helyre tudta állítani az oldalunkat, de az ftp-n keresztül megnézett wp-config ban lévő Db user és Db password - ra sem enged be a wp admin oldalon, hogy tudjam tovább szerkeszteni az oldalamat. De közben rájöttem hogy az a wp-config file még márciusi. Lehet hogy valahogy elrejtette a hacker a belépő kódokat? És ha igen, hová? A legújabb wp-re is frissített a motor (3.1.2). Hol tudom megnézni a wp admin oldalra belépő kódokat? Már próbáltam az elveszett jelszót is, de semmilyen emailcímet és semmilyen usernevet sem fogad el. Az itteni fórumban erre talált 2009-es link pedig üres. Nem tudom, hogy miért kerültem bele a szórásba, se nagy látogatottságom, se hadititkaim nincsenek fent, csak egy csomó segítség mlm-es hálózatépítőknek (prodm.org). Már ez is érdekli az elhunyt családtagjait?





Köszi a segítséget!











… ja és a szolgáltató még csak nem is válaszol! (örüljek hogy helyreállította az oldalt?)


Quote:

wp-config ban lévő Db user és Db password - ra sem enged be a wp admin oldalon,








és erre miért kéne?





megnézed adatbázisban (ennek a neve jelszava van a wp-configban) adminnak mi az emilcíme, feltételezem az a tied!


na arra kérj jelszó emlékeztetőt...

A wp-config csak az adatbázis kapcsolódási adatait tartalmazza, nem a felhasználó adminét.

Köszi a segítségedet! Ahogyan írtam is próbáltam, de az eredetileg megadott mailcímemet sem fogadta el a jelszóemlékeztetőért. Az ftp-n keresztül tudok csak felmenni, ott is átnéztem már jónéhány fájt, de nem találtam meg azt, amiben az email cím lehetne. Tudnál abban segíteni, pontosan melyik ez a file, és melyik könytárban kell keresni? Valószínúleg ezt is meghekkelték. Köszi!











… két nap után most azt válaszolta a tárhelypark support,





“az oldalra úgy tudsz belépni, ha az adatbázisban megkeresed és módosítod a jelszót, vagy új rendszert telepítesz ami szerintem a jobb megoldás.”





Arra válaszolt, hogy azt írtam nekik, hogy nem találom a jelszót tartalmazó file-t. Noooormális?





Szerinted a wp újratelepítésére gondolt? Akkor nem veszteném el az összes eddigi oldalt postot meg mindent?











Köszi a válaszod!

http://word-press.hu/2008/05/15/wordpress-251-jelszo-csere.blog/

Köszönöm Győző!





Próbálkozom ezzel, bár teljesen másképp néz ki a cpanelünk, de talán sikerülni fog…





Zsolt

Zsolt64: mielőtt felháborodnál a supporton, gondolkozz már el azon alapfogalmakon, melyekre már többen is felhívtuk a figyelmedet feljebb. És így látatlanban is, igen, nooormális, csak te nem érted miről van szó!





:wink:

Az a helyzet, hogy valami nagyobb baj lehet, mert az adatbázisban most beírt belépési adatokkal sem enged be. Lehet hogy valamit nagyon belepiszkált az az iszlamista hacker.





Van valami ötletetek még, hogyan lehetne a wp admin belépés user és password adatait megváltoztatni, hogy be tudjak lépni egyáltalán? Az is jó, ha tudná valaki, hogy az FTP-n keresztül melyik könyvtár melyik file-ja tartalmazza ezeket. Köszönöm.









'mano' wrote on '2011-05-19:




Zsolt64: mielőtt felháborodnál a supporton, gondolkozz már el azon alapfogalmakon, melyekre már többen is felhívtuk a figyelmedet feljebb. És így látatlanban is, igen, nooormális, csak te nem érted miről van szó!


;)








Köszi, talán rossz volt a kérdésem. Csak azt nem értem, hogy ha az ftp-n keresztül meg tudom nézni az összes file-t, hogy nem találom a hacker által átírt wp admin user nevet, jelszót és mailcímet. Mert amiket 2 hónapja én megadtam, azokkal ment is május 17. 02:56-ig (akkori a hack, már ezt is megtaláltam a file-ok között).


Tényleg nem felháborodni akarok, csak tegnap dél óta ezzel bajlódok. És még mindig nem enged be a wp admin oldalon...

ööö











tényleg tisztázni kéne pl olyan alapvető dolgokat, mint adatbázis, meg fájlok, meg wp-admin… mert láthatóan neked az egyik ugyanolyan mint a másik…











azt pl tudod-e, hogy a wp /is/ adatbázisban tárol minden adatot, tehát ezeket fájlszinten, soha, soha de soha, és semmilyen módon, úton, cselezve, kiskaput keresve nem fogod megtalálni?











azt sem egészen értem:









Quote:

hogyan lehetne a wp admin belépés user és password adatait megváltoztatni, hogy be tudjak lépni egyáltalán?








ha egyszer wp-adminba beléptél, és ott nem találod az egyik legalapvetőbb menüpontot, akkor most kapcsold ki a pc-det, és sosetöbbet ne wp-zzél. ennek a kusza mondatkezdésednek viszont ellentmond, hogy belépni sem tudsz, és akkor kapásból visszatérünk az alapszituációhoz, megspékelve azzal, hogy nem tudod számunkra úgy leírni a problémádat, hogy megértsük.





már kiderült, hogy van cpaneled, akkor MIÉRT NEM lépsz be, és nézed meg az adatbázisban, hogy az admin felhasználónak mi az emilcíme, és kérsz rá egy jelszó emlékeztetőt? (#2-ben is ezt írtam)

Köszi hogy törődsz velem, mindezek ellenére!





Tehát: a wp admin-on keresztül nem tudok belépni a “Műszerfalhoz”, ott persze könnyen tudnám módosítani az adatokat. Csak az ftp-n keresztüli új felhasználónevet és jelszót kaptam meg a tárhelyparktól. És persze a cpanelen keresztül is be tudok lépni. Azonban az a megdöbbentő, hogy a csatolt részig is eljutottam, de nem találtam olyan helyet, ahová be volt írva az a három fránya adat: user - login, pass, email, és egyszerűen át tudtam volna írni.





Győzőtől kapott 2008-as linkben ez nagyon egyszerűnek látszott:





http://word-press.hu…szo-csere.blog/











Azt hiszem, ez már tényleg nem az én bénaságomon múlik, hogy a csatolt docban látható, egyetlen írható részbe (“Alapértelmezett”) hiába írom be a: login, pass és email adataimat, akkor sem tudok ezekkel belépni a wp admin ablakon keresztül.











Szerettem volna most pontos és konkrét lenni. Sikerült? Tényleg köszi a törődést!

Ez nem a cpanel, hanem azon keresztül elérhető része, a phpmyadmin - pont az, amire szükséged van. Ne a Struktúra, hanem a Tartalom legyen amiben keresed a feltehetően admin nevű felhasználót.

Próbáltam a Tartalomra klikkelni, de valami miatt azt nem engedi megnyitni. Mindig csak a Szerkezet nyílik meg akkor is. Lehet hogy valahogy letiltotta a hacker?