Googlebe kerulres

Ace: ezt nem értem miért írtad. :slight_smile:





Crowley Sithis: magyar kereso pl a szorcs.hu is. :smiley: mindenki google-t fog használni itthon nem fog ez változni. Meg őszintén megmondom minek változzon?

Lehet igazatok van és nem érdemes idézgetni, mert az amúgy is csak tartalom duplikációhoz vezet. Viszont itt van pl. Ace hozzászólása, amelyben kifejti, hogy a pagerank a Google védjegye. Ezt melyik hozzászólásra írta mint válasz? Jó lenne ha pl. az előzményeket eltudnám olvasni.

Efrud: csupán azért kellene változnia, hogy Magyarországnak is legyen bevétele. Mert jelen pillanatban a Google minden országban mindent visz a keresőgépek piacán. Oké ha üzleti fejjel gondolkodok akkor ez nekem sem probléma, főleg ha az én weboldalam jön be elsőnek. De ha globális szemléletet követünk, akkor azért minden országnak meg kellene, hogy legyen a szuvenír joga eme piaci szegmensre is.











Arról meg nem is beszélve, hogy elég veszélyes az a terep amikor az “összes szál” egy multinacionális nagy cég központjába fut be. Nézd csak meg, hogy mennyi szolgáltatása van a Google Inc. -nek. Azért ezeket a dolgokat nem véletlenül adja az embereknek csak úgy ingyen. Rájött, hogy a legértékesebb dolog az emberek szokásainak megismerése, hiszen az információ hatalom. Az ingyenes alkalmazásait több millióan használják világszerte (bár szerintem most kicsi számot mondtam), s ezeken az alkalmazásokon keresztül hihetetlen jó piaci információkhoz juthat a Google Inc. amelyeket természetesen majd a saját üzleti hasznára fog felhasználni.











A baj csak az, hogy az egész emberiség arra épül, hogy mindent csak kapcsolatokon keresztül lehet elérni. Azért biztos vagyok benne, az a matematikai képlet amely a Google fiúk agyából kipattant, kipattanhatott volna mások agyából is. Tehát a történetben nem is Larry és a többiek voltak a kulcsfigurák, hanem azaz emberke aki felkarolta őket, (aki már egy - pár másikból is milliárdost fabrikált). Ő volt Andy Bechtolsheimhez a Sun egyik alapítója. Tehát elég nagy propaganda kellett ahhoz, hogy a Yahoo elkezdje használni a Google licenszét. 1999. áprilisában pedig hihetetlen mértékben reklámozta a Yahoo a Google -t :wink: A Yahoo Life magazine -ban i szerepelt jó sok helyen a Google reklámja.











Szóval az egész történetben nem a képlet volt annyira nagyszerű, leutánozhatatlan hanem az a személy aki a lehetőséget meglátta benne, s aki rögtön kiállította a csekket. Szerintem hazánkban is nagyon sok jó kezdeményezés láthatott volna már napvilágot, ha ilyen embereink lettek volna mint Andy Bechtolsheimhez.











Lehet erre mondják azt, hogy az üzlethez szerencse is kell? :wink:

A Google egyszerűen a legjobb…a többi nagy is csak alulról próbálja közelíteni…és azért egy komplex módszerre ne mondjuk azt, hogy egy “fejekből kipattant képlet”…

Majd készen lesz a bluu és majd meglátjukl, tesztelgettem, és elég jónak tűnik a Magyar :slight_smile:

Én nem ismerem. De úgyis belefutnak majd előbb utóbb abba a problémába, mint a szörcs hogy iszonyat mennyiségű adatot kell tárolni és nem lesz zseton a fenntartáshoz. (szerintem)

Igen ez tényleg általános probléma. Nem lehet mindenkinek winchester gyára mint a Google -nek :wink: A hazai IBM -nek kellene a Teréz anyát játszania :wink:


'Efrud' wrote on '2009-11-18:




mindenki google-t fog használni itthon nem fog ez változni. Meg őszintén megmondom minek változzon?








Nem hiszem, hogy bármelyik - nem itthoni - nagy kereső nálunk gyorsan überelheti a Google-t. Egyrészt túl ismert, másrészt nem is olyan rossz, harmadrészt folymatosan egyre ujabb funkciókkal tuningolják. Én szoktam más keresőket is használni - már csak a játék kedvéért is - de még mindig a Google tünik legtöbbször a leghasznosabbnak :)

Én abszolút nem használok semmi más keresőt. Egyik az hogy nincs időm, órákat kutakodni más keresőkkel, kettő megszoktam már. És ahogy az életben is szerintem egyes netes szokásoknál a megszokás nagy úr. Itthon pl ilyen a wiw. Asszonyom pl. függő szerintem igy iwiw téren. :smiley:

Sziasztok











Kicsit megkésve de a témába illik.











Ha egy új oldalt akarok villám gyorsan a Googlkeba indexeltetni csinálok egy fél perces videót





felrakom mindenhová be linkelem és…











A rekord 10 perc





Érdemes kipróbálni











András

Nem egyszerübb a http://www.google.com/addurl oldal?


'Narumi' wrote on '2009-12-27:




Nem egyszerübb a http://www.google.com/addurl oldal?











De. Csak nem mindegy, hogy mikor indexálja az oldalt a Google ;) És az se mindegy, hogy hányadiknak hozza ki a találati listán :)

Hát az nem… Pl. van a google analytics ami szerintem egy szuper alkalmazás :lol: :lol: :lol: Azt is mutatja hány látogatód van a google keresőböl :smiley:


'Efrud' wrote on '2009-11-18:




Ace: ezt nem értem miért írtad. :)


Crowley Sithis: magyar kereso pl a szorcs.hu is. :D mindenki google-t fog használni itthon nem fog ez változni. Meg őszintén megmondom minek változzon?











Az elöttem lévő hozzászóláshoz írtam, mert valami ilyesmit írt: "...jobb algóritmus, és ami a legfontosabb jó pr..." Nos egy kereső sem használhatja a pagerank semmiféle változatát, nem fejlesztheti, nem veheti át az ötletet és így tovább... Minden kereső a napvilágra kerülés pillanatában halálra van ítélve. Halottam olyant is, hogy a Twitteren akarnak indítani keresőszolgáltatást, nos az egy baromság lenne. Nem tudja soha feldozgozni majd az adatokat mert másodpercenként frissül minden. Ha például én valamire rászeretnék keresni a jövőbeli Twitter keresőben, akkor nagy valószínüséggel több hetes híreket jelenítene meg a találati listában, és egy ilyen szolgáltatás nem kell az embereknek. 1 kereső van csupán aki gyors, megbízható, és valóban dícséri a kemény munkát (seo) ez pedig nem más mint a Google. lopni az ötletüket "pagerank" nagy felelőtlenség lenne, és öngyilkosság ha nincs egy jobb ügyvéded mint nekik. :)





Ui: erre írtam az előző hozzászólásom. [sorry ha kicsit eltértem a tárgytól]

Twitternek van keresője: http://twitter.com/#search?q=kereső





másodpercre pontos











A szörcs.hu meg tilos szidni, hiszen én is dolgoztam a projekten :wink:

Rosszul fejeztem ki magam. A Twitter soha nem lesz képes olyan találatokat megjeleníteni ami hasznos lehet a kereső felhasználónak. Miért? Mert a teljes twitt-ben keres tehát ha beírod a keresőbe hogy “a” akkor az összes olyan bejegyzést megjeleníti amiben szerepel az “a”. Ez hasonló a wordpress beépített keresőjéhez. Másrészt a szörcs.hu-t nem szidtam, de sajnos amint látom Google-ból szedi az is az adatokat. Egyéni, teljesen más algoritmusokra épülő új kereső nem veheti fel a Google-val a versenyt.











Ui: (szörcs.hu) Miért kell regisztrálni a kereséshez? terhelné a szervert másképp? Nem értem… :wink:

*Googlelal


'Crazy' wrote on '2010-01-30:




Egyéni, teljesen más algoritmusokra épülő új kereső nem veheti fel a Google-val a versenyt.








Azért ez így kijelenteni, elég meredek. Esetleg olyat lehet mondani, hogy nem valószínű. Nem sok rá az esély... Nagy fába vágja a fejszéjét az, aki megpróbálja... stb.stb...





De kijelenteni, hogy nem..., az szerintem meredek kifejezés. Annak ideján a google-nek annyi esélye volt a piacra betörni, mint most másnak..., illetve most másoknak meg van az a nagy előnye, hogy "tudják" mit kellene csinálni, tudják a "hogyan"-t is, a technika is fejlettebb stb.stb.., az meg már más kérdés, hogy a google-nek van az egyik legjobb marketingje (elviekben úgy árulja önmagát, hogy minden ingyen ad - és ezt jól el is hitette a nagyvilággal. A google a legjobb barátod marketing meg mindent elmond... Tehát nem elég jobbat csinálni, a marketing legalább olyan fontos, ha nem fontosabb mint maga az algoritmus. A minap olvastam, a Fúrész 6. részét 10 millió dollárból csinálták, a marketingjére viszont 30 millió dollárt költöttek. Alig durva, hogy a marketingre többet kell hogy költsenek, mint maga a filmre...)





'Crazy' wrote on '2010-01-30:




Ui: (szörcs.hu) Miért kell regisztrálni a kereséshez? terhelné a szervert másképp? Nem értem... ;)








Ezt én sem tartottam/tartom jó ötletnek, de valószínű (a többi projektet megfigyelve), hogy hírlevél email cím lista gyűjtés miatt van ez így..., valószínűleg több pénzt tudnak "csinálni" hírlevelekből, mint a weblap reklámbevételéből. De ez persze nem biztos, a valódi okát én sem tudom, ezt én is csak feltételezem (a többi weblapjukon is "étrehetlen" regisztrációs kényszer van // ez pedig szerintem csak egyet jelenthet)

Nem hasonlíthatod a Google-t egy filmhez!!! Nagy felelőtlenség, mivel a fimeket szórólapokon és tévében is ráklámozzák illetve reklámozták szerte a világon ne csodálkozz, hogy ennyibe került. Én még mindíg fenntartom az előző hozzászólásban írtakat. Visszatérve a reklámra… A google soha nem hirdette magát a tv-ben, nem a marketing miatt lett eltejedt hanem a szolgáltatásai miatt. Szólj ha tévedek.

Másrészt én egy fillért nem költök marketingre, egyszerűen a szolgáltatások szinvonalát emelem, míg az árakat az ügyfelek számának és a napi látogatottságnak megfelelően csökkentem. Had éljek egy példával.











Veszel egy zacskó cukrot (300Ft). 100 szem cukor van benne.











Elkezdesz vele kereskedni, például így 1 ember akar tőled venni akkor neki darabját eladod 20Ft-ért (a mai világban…). Ízlett neki és visszajön de msot már a barátjával, erre te adsz nekik 2db-ot cukrot 30Ft-ért. Számoljunk csak. 300volt a cukor, ha 2db-ot adsz el 30 forintért akkor az 50x30=1500Ft!! Érted mit akaok mondani? Olyan cukrot kell adni a vevőnek amit csak te tudsz beszerezni, illetve olyan szolgáltatást kell nyújtani egy cégnek ami nyereséges, és egyedi! Így akár fillérekért is adhadsz mondjuk egy kamionnyi cukrot, neked megfogja érni. Persze mint mondtam a megrendelések számától függően kell csökkenteni az árakat. Pl “godaddy” “enom” stb ezek nagy cégek ezért tudnak ilyen olcsón adni mindent. Ha valami nagyon olcsó vagy éppen egy fillérbe sem kerül (pl gmail project) akkor oda nagyon sok felhasználó fog benézni, és nagyon sokan szerződnek is veled vagy a cégeddel. A marketing az ami megöli a cégeket, túl sokat költenek rá, és túl magasak az árak. Például a magyar hosting cégek ára irreálisan magasak és sok cég még a szolgáltatások terén is gyenge, ezért mennek sokan külföldre. Ha valaki egy jó szolgáltatást dob piacra akkor sem seora, sem marketingre nem kell költeni.