Google drive használata uploads könyvtár helyett

A Google Drive WP Media plugint használom arra, hogy ne a tárhelyemen tároljam a képeket, hanem a drive-on. Tehát a Média library egy az egyben a drive-ról dolgozik.

Működik is szépen a plugin, de van vele egy nagy nagy problémám, ami miatt sajnos így jelen állapotban használhatatlan. Röviden összefoglalva: a WP-vel ugyan együtt működik, de a theme-ekkel nem. A plugin készítői azzal nem számoltak, hogy nem elég a WP-nek hozzáférnie a drive-hoz, a theme is szeretne oda dolgozni, de az meg nem tud, mert az API hozzáférés csak a WP-nek van a pluginban megoldva.

Az történik, hogy amikor a Media libraryba feltöltöm a képet, a theme megpróbálja a feltöltött képből legyártani a thumbnail-eket, meg croppolt képeket, ami neki szükségesek lennének, de nem tudja. Így aztán csak maga a kép töltődik fel a drive-ba, utána pedig hibaüzenet jön. Nem érdekelne maga a hibaüzenet, mert a kép így is feltöltődik rendesen, de sajnos a honlapon ilyenkor a szükséges képek egyszerű átméretezéssel jelennének meg, ami azt eredményezi, hogy több kép esetén vannak olyan képek, amik nem jelennek meg. Ez nagyon régi jelenség, már mikor anno html-ben csinálgattam a honlapjaimat, akkor is jelentkezett. Nem tudom, mi okozza.

Vagy ezt a jelenséget lenne jó megszüntetni, vagy pedig legyártatni a drive-ra a megfelelő méretű képverziókat a theme-el, magyarán valahogy megoldani, hogy a theme is hozzáférjen a drive-hoz (API-val).

Tudtok valami tanácsot adni ez ügyben azon kívül, hogy beszélek a plugin fejlesztőivel, hogy oldják meg (nincs ennyi időm, már működő honlapról van szó)?

A bővítmény support oldalán is van egy ilyen kérdés:

https://wordpress.org/support/topic/thumbnail-error-4

Ennek ellenére megpróbálhatod a Regenerate Thumbnails plugint telepíteni, futtatni.

Igen, erre rátaláltam, miután betettem ide a kérdést, de egyrészt ez nem pont erről szól, amiről én kérdeztem, másrészt pedig egy évvel ez előtti állapot…

Semmivel nem fog működni a dolog, mert nem képes rá. Egyértelmű, hogy a témákhoz azért nem csinálták meg, mert ahány téma, annyi féleképpen kellene megoldani, pluginekhez úgyszintén. Pedig ennek a megoldásnak úgy volna csak igazán értelme, mert így jelenleg konkrétan használhatatlan. Pedig nagyon minőségi, látszik, hogy sok meló van benne, stb., de így kb. értelmetlen az a cunkciója a pluginnek, hogy az uploads könyvtárat helyettesítse. Az alapvető funkciójára pedig hát van rakat másik plugin, de azoknak sincs sok értelme kb. így, hogy csak arra jók, hogy egy-egy anyagot betegyünk a google drive-unkból a média library-ba.

Mindegy, azért köszi, hogy reagáltál!

Jelenleg ott tartok, hogy kikapcsoltam a plugint és marad a hagyományos módszer és a szívás a brutális tárhelyhasználattal. A WP alap thumbnail gyártását már kikapcsoltam (0-ákat adtam meg méreteknek). Nem is értem, annak is mi értelme van, amikor minden theme legyártja magának a szükséges képméreteket és kész. Csak feleslegesen zabálja a tárhelyet. Ezzel valamit nagyon jó lenne kezdeni a WP fejlesztőknek, mert jelenleg ez a WP komoly achilles sarka.

Jobb híján tömörítgetem a képeket ezerrel, így spórolva kicsit a tárhellyel. Volt egy előző magazinom, amivel cirka 8 hónap alatt sikerült majdnem telenyomni a 10GB-os(!!!) tárhelyet mindössze 3 szerkesztővel. Jelenleg van 11 szerkesztő… Szóval ez így izgalmas…

Ja igen és hát van arra is plugin, hogy ellenőrzi melyik képek nincsenek használatban és a használaton kívülieket törli… Na azt még véletlenül se próbálja ki senki (backup nélkül)! Kitöröl az mindent ész nélkül…