Google analytics -hez ellenőrző kód beszerzése , csak két telefonszám megadásával ?

Jó Reggelt!











Telepítettem a google-analytics-for-wordpress plugint friss letöltésben,





eddig még nem használva.Az aktiváláshoz irányítva a fiókomban oda vezetett,





hogy csak a két lépcsős regisztrálás után kapok aktivációs kódot.





A kétlépcsős rendszerben kért egy telefonszámot , már ezt is furán vettem, de egye fene,





küldött kódot , beírtam OK. Tartalék lehetőségnek egy újabb tartalék telefonszámot kért,





éa semmi mást nem ajánlott fel , holott előtte valamelyik eligazításban az írta, hogy





tartaléknak egy email is elég.





Ezen a két telefonos “szivatáson” kicsit kiakadtam és hagytam az egészet ott ahol van.











Kérdésem , hogy tényleg így lehet csak a google analytics-hez? kódot szerezni?











Azért hoztam ide a kérdést, mert volt olyan laphoz kötött email amire csak ritkán jelentkeztem, be





és ott próbált telefonszámot kizsarolni , cookie törlés a böngészőbe és utána már nem kérte.











Kicsit hosszú voltam. Bocsánat

Kedves Kézműves!





Tudom ajánlani a Piwik nevű rendszert, mely az analytics-hez hasonló követőkód-al működik viszont nyílt forráskódú és telepíthetsz belőle magadnak sajátot (mint a WordPress-t is :slight_smile: )





elérhető:





piwik.org











még gondolkozom rajta, de ha lenne rá igény, akkor csinálok egy általam hostolt piwik-et ahova a fórumon levők regisztrálhatnak…

valahol elkeveredhettél kézműves :smiley:





a google analytics főoldalán van egy “Webhelyprofil hozzáadása” pont. miután ide kattintottál, már csak meg kell adnod a weboldalad címét.





ha kész, a google ad egy kódot, ami UA- kezdetű lesz. ezt kell beilleszteni a bővítménybe.