Get a post WordPress plugin

Sziasztok!











Lenne egy fontos kérdésem, WordPress Get a post pluginnal kapcsolatosan. Arra már rájöttem, hogy ID alapján miként is lehet egy postot, vagy page -t behívni vele, s arra is rájöttem, hogy a post vagy page címét miként lehet megfelelő betűméretre igazítani, de





azt nem vágom, hogy hogyan lehet a postot a megfelelő helyre igazítani. Szeretném ha a





weboldalamon az első induló oldal, egy statikus oldal legyen. A BLOG -om pedig egy másik címről legyen elérhető. Ezt már meg is oldottam, mert a megfelelő WordPress Core fájlokat átmásoltam a ./BLOG könyvtáramba.











Az index.php oldalam ami az FTP szerverem ROOT helyén van így néz ki:










<?php


define('WP_USE_THEMES', false);


require('./BLOG/wp-blog-header.php');


?>


<?php


get_header();


?>


<?php


get_sidebar();


?>


<?php


get_a_post(428);


?>











<?php


the_title();


?>








<?php


the_content();


?>











<?php


get_footer();


?>





Az egyedüli problémám csupán az, hogy betöltődik ugyan minden de a post a jobb oldali widgetekhez képest teljesen lecsúszik a weboldal alja felé. Gondolom valamilyen HTML paranccsal helyére kellene pozicionálni, de lövésem sincs, hogy kellene. Default theme-t


használok, s átnéztem annak style.css és rtl.css fájljait is, abban találtam meg pl. azt, hogy
-el viszonylag normális kinézetet tudjak


neki adni. Azonban blog post pozícionálásával kapcsolatosan semmit sem találtam és mint


mondtam ötletem sincs :( Azonban nagyon jó lenne, ha valaki segítene.





Köszönöm előre is a visszajelzéseket.

link, firebug, w3school a css es xhtml rejtelmeihez





meg jol megkavartal mindent… beallitasokban lehet statikus kezdooldalt megadni, meg hogy mi legyen a bejegyzesek oldalanak a cime, nem kell hozza kodolni…


Török Zoltán wrote:

link, firebug, w3school a css es xhtml rejtelmeihez


meg jol megkavartal mindent.... beallitasokban lehet statikus kezdooldalt megadni, meg hogy mi legyen a bejegyzesek oldalanak a cime, nem kell hozza kodolni....








Nos végül is megoldottam magamnak mindent. Ennyivel módosítottam a fentiekben taglalt forráskódot: csupán azt nem tudma, hogy a sidebar -t, meg a footbart- utolsónak kell bevinni. Ez okozta, hogy a post amit sikeresen megjelenítettem az a_get_post pluginnal,


az kicsit elcsúszott a sidebar -hoz képest. Most azonban már minden tökéletes. A megoldásra véletlenül jöttem rá, próbálgattam mindenhogy ;)





<?php


define('WP_USE_THEMES', false);


require('./BLOG/wp-blog-header.php');


get_header();


?>





<?php


get_a_post(428);


?>





<?php


the_title();


?>








<?php


the_content();


?>












Török Zoltán wrote:

link, firebug, w3school a css es xhtml rejtelmeihez


meg jol megkavartal mindent.... beallitasokban lehet statikus kezdooldalt megadni, meg hogy mi legyen a bejegyzesek oldalanak a cime, nem kell hozza kodolni....








Most látom csak mit írtál . . . nos igen arról én is tudtam, hogy a WordPress admin felületen lehet statikus kezdőoldalt megadni.





Csak, hogy nekem a BLOGOM a szükséges WordPress Core fájlokkal együtt /BLOG könyvtárban. Értelemszerűen itt ebben a /BLOG könyvtárban van egy index.php a bloghoz.





Ugyanakkor az FTP szerverem ROOT részében is van egy index.php


Ez felelős a www.valamilyendomain.com megjelenéséért. Na már most én azt akartam, hogy


www.valamilyendomain.com -on legyen egy kezdő statikus oldal, s ugyanakkor maga a blog meg jelenjen meg http://www.valamilyendomain.com/BLOG/index.php cim alatt.





Ha úgy állítok be mindent ahogy javaslod, a WP admin felületén keresztül, hogy statikus


kezdő oldal legyen akkor tényleg lesz egy kezdő statikus oldal, de ha nem csinálok saját


index.php -t akkor a tartalom ügye ugyanaz lesz www.valamilyendomain.com/index.php


és www.valamilyendomain.com/BLOG/index.php alatt. Ez pedig nekem nem jó, mert mint mondtam magát a blog anyagot a /BLOG/index.php elérhetőség alatt szeretném látni.


Végül is megcsináltam amit akartam, de mégsem vagyok elégedett :(((





/BLOG/wp-blog-header.php és


cuccoknak köszönhetően tényleg minden jól megjelenik, s ha kipróbálom a kreálmányom pl. www.valamilyendomain.com/proba.php -n keresztül akkor


minden frankón működik, pl. a jobb szélső Widget -eken keresztül levő kategóriákat és


egyéb statikus oldalakat is szépen meg lehet klikkelni és be is jönnek, azaz megy minden.


De mihelyst az proba.php -t átnevezem index.php -re az eredeti helyett, úgy ugyan minden bejön, de a Widgetek -en belül megjelenő klikkekre, bár ugyan látszólag mindegyikre a helyes linket mutatja, mégis ugyanazt a tartalmat hozza be, azaz kvázi saját magát az http://www.valamilyendomain.com/index.php tartalmát. Természetesen


a ROOT -ban módosított index.php elferdült működése ugyanazt a hibát generálja a változatlan http://www.valamilyendomain.com/BLOG/index.php esetében is.





Ebből azt a konzekvenciát vontam le, hogy a két index.php -nak pontosan ugyanannak kell lennie . . . annak viszont semmi értelme, hogy a főoldalon is és az al blogoldoalon is


ugyanaz a tartalom jöjjön be.





Egy leírás alapján azért cedáltam át a WordPress Core fájlokat a /BLOG könyvtárba mert azt hittem, hogy akkor a ROOT -ban levő index.php -t a blogtól függetlenül, de mégis ugyanabban a design környezetben fogom tudni úgy alakítani, ahogyan csak szeretném.





Szóval egyelőre nem tudom, hogy mit kellene még módosítanom, ahhoz, hogy jó legyen.





Amúgy a helyzet az, hogy nagyon kezdő vagyok és nagyon nem értek a WordPress -hez.


Csupán annyi az előnyöm, hogy angolul tudok. Dehát annyi manual -je van ennek a WordPress -nek, hogy ennyi erővel akár már külön szakma is lehetne.





Bocsánat a hosszú rizsájért, de remélem így mindenki megértette, hogy mit is szeretnék.





Ötleteket szívesen vennék.





Az Interneten találtam ezt az oldalt: http://www.wp-plugins-db.org/





Na valami hasonlót szeretnék, mert ügye itt is van egy nyító oldal a maga környezetével és hát a BLOG is elérhető http://www.wp-plugins-db.org/blog/ oldal alatt.





Én is örülnék ha nem kellene kódolással szerencsétlenkednem és valaki felvilágosítaná, sötét agyam, hogy miként lehetne ezt egyszerűen és kényelmesen megoldani!

Mire kellenek a gyökérben található core.xxxx (x helyén számok vannak) fájlok?





Az egyik blogomon van belőle 6 ilyen fájl is, mindegyik külön-külön 40 MB :frowning:





Megnyitottam jegyzettömbbel, de érthetetlen karakterekkel van tele.











Mindegyik fájl egy időben, márciusban jött létre.

hitetlen, semmire. töröld őket.











Nem WordPress specifikus a dolog, hanem a unix rendszerekben megszokott core dump fájlok.





Nincs rájük szükséged.

Köszi az infót DjZoNe.