Frissítés utáni teljes összeomlás

Sziasztok!











A következő gondom van:











A minap 3.3.1-es WP alatt futó oldalamat át kellett költöztetnem egy másik domain alá, ahol már 3.4.1-es WP futott.





Kiexportáltam az adatbázis, majd beimportáltam az új szerverre.





Az adatbázis másolást, meg a hivatkozások átírását is megcsináltam. (searchreplacedb2-vel)





Beléptem az adminra, egyből reklamált, hogy frissíteni kell az adatbázist, hát frissítettem.











Az oldal műxik is, csak az admin felület nem érhető el.











Ha be szeretnék lépni az adminra ez a hibaüzenet fogad:



Quote:

Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.








Ha visszalépek ezek után a főoldalamra, látszik, hogy be vagyok jelentkezve, de sem a profilom, sem a vezérlőpult nem jön be. Mindenhol ugyan ez a hiba fogad.





Megoldás?

Köszi a gyors választ!











Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma, több okból sem:





    [*]A WP a régi adatbázis telepítése után frissítette azt. (ugyan úgy, mintha a WP-t frissítettem volna manuálisan)

    [*]A saját tesztkörnyezetem alatt ezzel a módszerrel át tudtam pakolgatni a WP-t egyik helyről a másikra.

    [*]Korábban már tettem kísérletet a költöztetésre, de az átköltöztetett adatbázis egyik WP verzióval sem volt működés képes az új domain alatt.

    [/list]






    Amit az előző üzenetem óta megtudtam:


    a profile.php 500 - Internal Server Error üzenettel lép ki, ez után adja a WP a fenti hibaüzenetet.





    Még valami...(hátha ez az információ mond valamit egy jobban hozzáértőnek)


    A régi (3.3.1) WP nem tud adatot exportálni, legalábbis nekem nem ment. Valamennyi böngésző a "File not found" üzenetet dobta vissza az exportáláskor, így PhpMyAdmin-on exportáltam, majd ugyanígy importáltam az új helyre az adatbázist.





    A régi és az új hely ugyan azon a szerveren van, csak egy új aldomain-on. (Egy élő tesztkörnyezetet szerettem volna létrehozni a jelenlegi éles rendszer adataival)


    Az adatbázis táblái pedig a régi rendszer tábláinak másolata egy másik előtaggal (ami az új WP-ben be lett állítva.)


    A másolatokban pedig a fent említett módon lett lecserélve az összes url.

Sziasztok!











Mit jelent az, hogy:











“[font=helvetica, arial, sans-serif:og9ztd0r]A másolatokban pedig a fent említett módon lett lecserélve az összes url.” ?[/font:og9ztd0r]











[font=helvetica, arial, sans-serif:og9ztd0r]Én az elmúlt 60 napban nem tudom hány weboldalt tettem át egyik szerverről a másikra, és csak 2 helyen szoktam átírni. A wp_options táblában a siteurl és a home -t. Semmi egyebet. Amit pedig Lazarevics ajánlott, hogy .htaccess törlés, az egy okos lépés, mert ha ezt nem teszed meg, akkor sokszor hibásan működik az áttelepített oldal. Én ezt tapasztaltam. Ezért alapból törlöm majd újrageneráltatom.[/font:og9ztd0r]











[font=helvetica, arial, sans-serif:og9ztd0r]Tehát mi ez az “összes url”? Nem csak két helyen kell átírni az adatbázisban? (és perjel nélküli kell, hogy legyen a végén az url)[/font:og9ztd0r]











(Ez az összes szó azt jelenti nekem, hogy sok-sok helyen, ami nem kettő.)

Szia András!











Az URL-eket az adatbázisban a [font=helvetica, arial, sans-serif:38bjlo68]searchreplacedb2.php-vel cserélgettem le, amit a neten találtam.[/font:38bjlo68]











[font=helvetica, arial, sans-serif:38bjlo68]Sajnos nem csak 2 helyen kellett kicserélni az URL-t, mivel egy már üzemelő oldalt kellett minden pluginnal, meg adatokkal, stb… áttenni a másik domain alá.[/font:38bjlo68]





[font=helvetica, arial, sans-serif:38bjlo68]A WP-ben némely plugin elhelyez maga is adatokat az adatbázisban. Ezek az adatok általában serializálva kerülnek be az adatbázisba, és néhol tartalmazzák a teljes URL-t. Ha áthelyezem az oldalt, a pluginek meghülyülnek.[/font:38bjlo68]











[font=helvetica, arial, sans-serif:38bjlo68]Így most valamennyi plugin működik, az oldal bejön, meg minden jó, kivéve az admin felület, amihez így a WP szerint nincs jogom hozzáférni. Hogy ezt az előző hozzászólásomban említett 500-as hibával, vagy mással van összefüggésben, nem tudom. Erre szeretnék rájönni.[/font:38bjlo68]











[font=helvetica, arial, sans-serif:38bjlo68]A .htaccess fájlt is töröltem, de így sem megy.[/font:38bjlo68]











Mindenkinek köszönöm a segítő szándékot.





Mivel ez egy eléggé sürgős munka, így visszatettem a régi (az új domainre eredetileg telepített WP adatbázisát), azzal jól működik, tudok benne dolgozni.











Remélem, hogy az “éles” rendszert frissítve nem lesznek ilyen hibák, így valószínüleg ezt a megoldást fogom követni:





A tesztkörnyezetet néhány fals adattal töltöm fel, majd az elkészült végleges template-et és a plugineket áthelyezem az éles rendszerre.

Szia petyabest!











Így már értem, miért írtad, hogy sok helyen kell…











Ez tényleg probléma, hogy van olyan bővítmény, ami közvetlenül írja bele az adatbázisba a teljes url-eket.











Vajon melyik ez a bővítmény, ami ezt a galibát okozza? Bár nem is fontos, ha nincs kedved, akkor hagyjad…

Én meg azon gondolkodtam, hogy a domain váltás során, szóval ha csak azon a két helyen írná át az url-t, mondjuk phpmyadmin ban, ([font=helvetica, arial, sans-serif:22hqrpos][/font:22hqrpos]wp_options [font=helvetica, arial, sans-serif:22hqrpos]táblában a[/font:22hqrpos]siteurl[font=helvetica, arial, sans-serif:22hqrpos]és a[/font:22hqrpos]home -t), hogy biztos nem működne-e? Mert ki tudja…? Csak azért, mert én láttam direktben teljes url-eket máshol is, magában az sql-ben, de ennek ellenére mégis elég csak ezen a két helyen átírni.











Na persze, ezt csak próba után lehetne kideríteni. Ezért is kérdeztem, vajon melyik bővítményről van szó (már ha megvan a bűnös plugin), mert akkor kipróbálnám, hogy készítenék egy oldalt localhost/valami alatt és áttenném az egészet egy másik url alá, mondjuk localhost/masikkonyvtar -ba, úgy, hogy csak 2 helyen írnám át az url-t, vajon mi lenne…de a plugin könyvtár kilövése is jó ötlet lehet.











Meg arra is kíváncsi lennék, hogy magában a “rossz” bővítményban tényleg így direktben nyomják bele az adatokat, az sql be? Persze ha csak nem x trilliárd sorból áll, mert akkor hagynám.