Fordítási állapot "hiba"(?) ha nevezhetem annak

Sziasztok.

A következő “hibám” adódott. Bár lehet nem hiba csak én vagyok ilyen alapos. Nos. Adott egy WP oldal egy sablonnal, mely sablon tartalmazza a nyelvi fordítást. Ehhez külön külön oldalak tartoznak tehát az magam készítem, nem gugli fordítja. Ez okés működik. a hibás(?) állapot a következő. Megnyitom az oldalt (szobafoglalás) ahol adott a pénznem és a valuta. Ebből cask egyet lehet beállítani a pluginba így azt hogy váltson nekem kellett hozzáírnom. Megoldottam $_SESSION-nal, megoldottam adatbázisba írással-olvasással. mindkettő jó. LENNE. Ha nyelvet választok majd az oldalt akkor jó. De ha az oldalt nézem és mondjuk nyelvet váltok akkor ugyan megváltoztatja az értékeket, de az oldalon magán nem változik. Az oldal egyéb idevonatkozó nyelvi beállításai viszont igen. Ez azért furcsa mert látszólag olyan mintha újra töltené az oldat. Ha így ebben az állapotában rá frissítek böngészőből na akkor átvált. Tudom kevés az esély hogy valaki így váltson de könnyen meglehet. Van valami megoldás erre? Oldaltöltés újra töltés figyelése vagy hasonló?

köszönöm

péter