footer font-size

Megint üdv,











Már kicsit kergének érzem magam. De elakadtam.





http://www.avatarnap.hu/tegyen/hogyan-tovabb/











A footer CSS-be betettem a





font-size: 10px;





sort. Hogy kisebb legyen a betűk mérete. De nem lett.





Pedig ezt találtam a FireBug -gal, mint a footer formázás helyét.











Segítsetek, lécci… Hol tudom állítani? És miért nem itt? Valamit, nyilván, máshol kellene keresnem…











Köszi előre is, szép estét











Tamás

Kicsi lett az a betű -legalábbis így, hogy ránéztem. Nem a Ctrl+F5 (tárolóürítés FF-ben) lenne a megoldás? :))











(Vagy ennél is kisebbet szerettél volna.)

Köszi, Győző.





Kicsinyebbet akartam, levettem most 7-re…





Mekkora a legkisebb, amit meg lehet, illik adni?











Üdv,











Tamás

Ez már olvashatatlan.











A méretnek az olvashatóság szab határt.











Ha túl sok a közlendőd a footerben, akkor csinálj egy új oldalt, jó olvashatóan (Mondjuk: “Felhívás” néven) amit a menüpontodban ne jeleníts meg, ide írkálj bele minden copyright-ot, meg egyéb közlendőt, és akkor csak annyi marad (és el is fér), hogy WordPress, meg a sablon gyártója.


tamas wrote:




Kicsinyebbet akartam, levettem most 7-re...


Mekkora a legkisebb, amit meg lehet, illik adni?








Most valóban olvashatatlanul pici lett a footerben a szöveg. Nagyobb felbontású monitorokon legalábbis az, egy 1024x768-ason kevésbé zavaró. Ez itt a probléma lényege: ha webdizájnról van szó - ellentétben a nyomtatott anyagokkal - soha nem kötött a megjelenés mérete, hanem a felhasználó monitorfelbontásán múlik. Ugyanaz a 7 pixeles betű hangyányi méretű az egyiken, de még épp olvasható a másikon.





Profi webdizájnerek soha nem definiálnak pixelben szövegméretet, sormagasságot, vagy alsó/felső margót a hx, p, stb. tagekhez. A CSS fájl legelején univerzálisan 100%-ban fixálják a font-size tulajdonságot, majd ezután minden egyes elemnek relatív egységben (em) határozzák meg a méretét, sormagasságát és alsó/felső margóját. Ezáltal teljes mértékben kontroll alatt tartható az oldal tipográfiája, és az sem okoz gondot, ha a felhasználó megváltoztatja a böngészőjében a szövegméretet, mert a relatív egységekben definiált paraméterek miatt minden arányosan fog változni.

Köszi, max_headroom!!











Amit nekem írtál, szerintem érdemes lenne kitenni valami mindenki számára jól elérhető helyre!!!





NAGYON hasznosnak tartom, és taníthatónak, megtanulandónak!











Az “em” használata megérne valahol egy saját cikket…











Ezzel a szemmel át kell nézenm a CSS-t… már amennyit értek hozzá.





(Persze, lehet, hogy ez csak nekem új… de nekem nagyon!)











Még egyszer: KÖSZI!











Tamás


max_headroom wrote:



tamas wrote:




Kicsinyebbet akartam, levettem most 7-re...


Mekkora a legkisebb, amit meg lehet, illik adni?








Most valóban olvashatatlanul pici lett a footerben a szöveg. Nagyobb felbontású monitorokon legalábbis az, egy 1024x768-ason kevésbé zavaró. Ez itt a probléma lényege: ha webdizájnról van szó - ellentétben a nyomtatott anyagokkal - soha nem kötött a megjelenés mérete, hanem a felhasználó monitorfelbontásán múlik. Ugyanaz a 7 pixeles betű hangyányi méretű az egyiken, de még épp olvasható a másikon.





Profi webdizájnerek soha nem definiálnak pixelben szövegméretet, sormagasságot, vagy alsó/felső margót a hx, p, stb. tagekhez. A CSS fájl legelején univerzálisan 100%-ban fixálják a font-size tulajdonságot, majd ezután minden egyes elemnek relatív egységben (em) határozzák meg a méretét, sormagasságát és alsó/felső margóját. Ezáltal teljes mértékben kontroll alatt tartható az oldal tipográfiája, és az sem okoz gondot, ha a felhasználó megváltoztatja a böngészőjében a szövegméretet, mert a relatív egységekben definiált paraméterek miatt minden arányosan fog változni.





Én még kezdő vagyok a CSS terén, és erről most hallok először. Én idáig pixelekben határoztam meg a betűméretet, alsó/felső margót stb. És teljesen logikusnak tűnik, amit leírtál. Erről esetleg tudnál valami bővebb oktatóanyagot linkelni, ahol konkrét példákkal írják le ezeket? Nem baj, ha angol nyelvű.





Előre is köszi!

Amíg max_heedroom nem írja meg a cikkét (ugye megírod? :slight_smile: :)), az alap itt található:











http://www.w3schools.com/css/css_units.asp


Milhó wrote:




Erről esetleg tudnál valami bővebb oktatóanyagot linkelni, ahol konkrét példákkal írják le ezeket? Nem baj, ha angol nyelvű.








Ezen az oldalon részletekbe menően taglalják le a webes tipográfiát: http://webtypography.net/





Ne haragudj Győző, egy-két hozzászólás néha belefér, de saját cikkre mostanában nemigen futja az időmből. Recesszió van, kérlek.

Kedves max_headroom! Éppen azért. Recesszióban beruházni kell! :slight_smile: :slight_smile:


Farkas Győző wrote:

Kedves max_headroom! Éppen azért. Recesszióban beruházni kell! :) :)








Pont ezzel vagyok elfoglalva. :)

max_headroom!





Így még plusz köszönet, hogy írtál nekem!





T