Firestats

Sziasztok!











Sajnos kevés leírást találtam e témában. A Firestats-nak van egy “Popular pages” nevű widget-je, amit a WP felületén lehet is aktiválni. A gondom csak az, hogy én a sidebar-on mindent “kézzel” raktam ki. Ha pedig ezt a widget-et WP-ben aktiválom, akkor minden más eltűnik és csak ez marad kinn.











Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy lehetne meghívni ezt a widget-et? Valahogy tuti meglehet, mert láttam máshol is, sőt le is írták - angolul - de sajnos nem sikerült összehozni. :frowning:











Előre is köszönöm!

hat a widgetet nemtom meglehet e hivni, de magat a fuggvenyt biztosan ami kiirja neked a dolgokat





menj a firestat honlapjara es keresd meg hogy melyik fuggvennyel jelenitheted meg amit akarsz





ilyen formaban kell lennie:

Igen, van többféle függvény is. Sőt, van hozzá API is, de sajnos ez sem működik. Az oldalon egyébként ezt írják:











/





Returns and array of popular pages





days_ago: is an optional parameter which specifies how many days ago to start counting.





if days_ago is not specified, the count will begin when you installed FireStats.





num_limit : maximum number of items in the result. optional, defaults to 10.





site_id : see comment at the start of the file





type: type of urls to return. if not specified all are returned. see FS_URL_TYPE_
in php/constants.php











returns: an array of containing object with the fields:





url : Item URL





title: the URL title (only if exists)





c : number of times this item was viewed





*/





function fs_api_get_popular_pages($days_ago = NULL, $num_limit = 10, $site_id = true, $type = null)











Írtam be értékeket, de csak egy “Array” jelenik meg a sidebaron. Már minden variációt kipróbáltam, de mivel sajnos nem vagyok nagyon mélyen benn a PHP-ben, ezért is nem tudtam még rájönni mi lehet a gond. :S

Nos, végre sikerült megoldani a problémát.











Tehát, aki nem akarja a Firestats widget-jét használni a népszerű bejegyzések megjelenítéséhez, az használja az alábbi kódot:









Code:



<?php

$FS_PATH = fs_get_firestats_path();

require_once($FS_PATH.'/php/html-utils.php');

$days_ago = 200;

$num_to_show = '8';

$generator = create_function('',"return fs_get_popular_pages_tree($num_to_show, $days_ago, FS_URL_TYPE_POST,false, null);");

echo fs_get_cached_data('cached_firestats_popular_pages', $generator, 0);

?>










Ez a kód jelenleg a 8 legnézetebb poszt címét jeleníti meg 200 az elmúlt 200 napra visszamenőleg. Ha szeretnénk az egyes posztokra érkezett látogatások számát is megjelentetni, akkor a Firestats plugin mappájában a PHP könyvtárban nyissuk meg a html-utils.php fájlt és keressük meg a következő sort valahol az 1118 körül:





Code:





[*]

$url_text$count_text

n";








és írjuk át így:


Code:







[*]

$url_text ($count)

n";








Nálam csak így működött, bár lehet, hogy sablon függő is. Mindenesetre érdemes ezt is kipróbálni, sokat kerestem, mire megtaláltam a működő megoldást. :)