Felhasználók / Szerzők és Felhasználók

mondjuk ez egy wp bug lehet, szerintem jelentsd be. nem kéne egybe beolvasnia az összes felhasználót, vagy nem tudom.

Segítséget szeretnék kérni. Elköltöztettem a blogomat egy másik címre. Minden működik, csak az új felhasználóknak nem küld e-mailt a regisztrációval és a jelszóval. A régi tárhelyen még működött.frown.gif





Hol keressem a hibát? Alap PHP és Mysql ismereteim vannak…tudtok segíteni?





köszi előre is.

persze.





Error logot nézd meg közvetlen egy új “kamu” regisztráció után…





valamint a tárhelyeden nézd meg a mailküldés FAQ/GYIK ill technikai beállítások részeket…

A mailküldés technikai beállításaival nincs gond, működik másik oldalam is a tárhelyen. Fizetős a tárhely.





Azt az első tippedet leirnád bővebben, mit csináljak?





köszi

nos tehát a tipp valójában charlie nevéhez fűződik, bár minden linuxos ember agyából elsőként kellene kipattannia…





tehát a szolgáltatódtól kérj egy “error logot” az oldaladról… és jegyzed fel mikor csináltad ezt a kamu reget. A lényeg, hogy minden hiba rögzítésre kerül egy naplóba amit szolgáltatótól függően vagy a public_htmleden kívülre, de neked elérhetően avagy számodra elérhetetlenül csak serorendszergazdák számára megtekinthetően alakul ki. :smiley:

Én ilyenkor úgy szoktam kezdeni, hogy csinálok a blog gyökerébe egy a.php -t, aminek a tartalma:



Code:



mail('azen@cim.em', 'Teszt', 'teszt');








Majd, meghívom böngészőből, és ha ez megjön, akkor valami WP hiba van,


ha nem jön meg, akkor a szolgáltatónál nem jó valami.

DjZoNe wrote:

Én ilyenkor úgy szoktam kezdeni, hogy csinálok a blog gyökerébe egy a.php -t, aminek a tartalma:


Code:



mail('azen@cim.em', 'Teszt', 'teszt');








Majd, meghívom böngészőből, és ha ez megjön, akkor valami WP hiba van,


ha nem jön meg, akkor a szolgáltatónál nem jó valami.








Sajnos több probléma is felmerült, ami eddig nem. A widget-ek sem működnek úgy, ahogy kellene nekik. Pl. a belépés widgetet nem tudom inaktívvá tenni...és még ki tudja mi fog előjönni.





Megoldás lenne, ha feltölteném FTP-n újra a fájlokat (adatbázis maradna)csak a config.php-t nem írnám felül? Vagy ez hülyeség?

Reka wrote:




Sajnos több probléma is felmerült, ami eddig nem. A widget-ek sem működnek úgy, ahogy kellene nekik. Pl. a belépés widgetet nem tudom inaktívvá tenni...és még ki tudja mi fog előjönni.





Megoldás lenne, ha feltölteném FTP-n újra a fájlokat (adatbázis maradna)csak a config.php-t nem írnám felül? Vagy ez hülyeség?








Szerintem ezek a hibák valami szerver beállítási hiányosságot feltételeznek, így a probléma szerintem mélyebbre vezet.





Egy próbát megér, ha a wp-config.php és a wp-content könyvtáron kívül minden mást fellülírsz. De szerintem ettől nem fognak megoldódni a problémáid.

Jól gondoltad, az ftp-s feltöltés nem oldotta meg a problémát. Megcsináltam a mail függvényes dolgot is, az emil nem jött meg nekem. A költöztetésnél egy aldomin névre költöztettem a blogomat, eddig a fő domin névnél volt. Akkor működött mindent. Nekem jön a mail, hogy új regisztrált tag van, de a felhasználónak nem megy ki a mail a jelszóval…





Szolgáltatómnál Global register off…csak azért irom, hátha ez fontos…

Reka.











véletlen nem ékezetes ez az AlDomain név?





widget beállítását nézted Firefox böngészővel is?

Egyes tárhelyeken a PHP mail() függvénye illetve a Perl CGI-ből történő levélküldés visszaélések megakadályozása miatt korlátozva van.


DjZoNe wrote:

Én ilyenkor úgy szoktam kezdeni, hogy csinálok a blog gyökerébe egy a.php -t, aminek a tartalma:


Code:



mail('azen@cim.em', 'Teszt', 'teszt');








Majd, meghívom böngészőből, és ha ez megjön, akkor valami WP hiba van,


ha nem jön meg, akkor a szolgáltatónál nem jó valami.








Mégis megjött az emil, csak most vettem észre, mert bekerült a spamok közé....Akkor Wp hiba van? Hol nézzek utána?

Quote:

<?php wp_mail('me@example.net', 'The subject', 'The message'); ?>


Ezt is próbáld ki, ez a DjZoNe által ajánlott kód "wp" változata. 99% hogy menni fog, de helyedben megnézném.

kipróbáltam, de hibauzenetet kapok ha lefuttatom…mintha a kód nem lenne jó.











Fatal error: Call to undefined function wp_mail() in /usr/home/web/c627829…on line 3

Ezt templateben kell használni, ha jól tudom.

Hello mindenkinek.











Van egy problémám a wp honlapomon ugye én vagyok a fő admin.Vkit bejelölök adminnak.Akit bejelöltem adminnak engem letud törölni,nem lehetne megoldani,hogy ne tudjon.?

nem, alapból. de akkor ne jelöld adminnak.

Vikit ne jelöld be adminnak ha nem bízol meg benne.

mano… vki != viki :stuck_out_tongue:

Én is ezt mondtam, nem értem hol a probléma…