fejléckép feltöltése_hibajelenség

Sziasztok!











Elakadtam, máris az elején:











Szeretnék a sablonomba fejlécképet feltölteni, úgy, ahogy a súgó súgja, de kijelölöm a gépemről a képet, megnyomom a gombot, és erre ez a felirat fogad:











A feltöltött fájlt nem tudtam átmásolni /home/onkentesbolszakembert/www.onkentesbolszakembert.hu/wp-content/uploads/2011/06.











Mi az amiről nem tudok? Egészítsétek ki a hiányos tudásomat, ti akik már ezen túlvagytok! Köszönöm!











Kri

létezik-e ez a könyvtárszerkezet.





ha igen, írásjog van-e rajta?

És legközelebb elég csak egyszer beírni… :wink:











(A másikat töröltem.)

Létezik, de hol adjam meg az írásjogot? Totalcommandert használok. wp-content/uploads mappába pakoljam a sablonokat és a használni kívánt képeket is, külön mappákba? Mert természetesen a többi feltöltési kísérletemmel (sablonok, képek) is itt akadtam el.























Bocsánat a 2x-i beírásért.Rosszul kattintottam.











Köszönöm a segítséget!

:o











könyvtárra ráállva tc-ben fájl/attribútumok módosítása…

Köszönöm!











Most 777-re állítottam az adott mappát, ez nem baj? Nem lesz bajom belőle? Vagy minden feltöltés után állítsam vissza 755-re?











Így megy a képfeltöltés véééééégreee!











Köszi MANÓ!

Nem tudom a sablon help mit ír, de sokkal egyszerűbb lenne, csákjázó módszer :slight_smile: Nézd meg melyik könyvtárban van a kép amit cserélni szeretnél.





Az új fejlécképet nevezd át az eredeti képre, és másold fel,tc-vel, ezzel felülírva az eredeti fejlécképet.











Látom közben sikerült …

Azt, hogy melyik könyvtárnak/fájlnak milyen jogosultságot adjál, egy bővítmény segítségével elég egyszer megtenned: WP Security Scan

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! :lol:

Ehhez a témához kapcsolódik a következő kérdésem is:











Bejegyzésekhez töltöm fel a kiemelt képeket számítógépről. Valamiért mindig újabb mappába szeretné elmenteni a wp ezeket. Tehát beállítottam a 05-ös mappát a képek mentése céljából 777-re, erre nem ebbe másolja, hanem kiírja nekem, hogy nem tudta létrehozni a 04-es könyvtárat, ami nem is létezik, de nem is kértem meg rá, hogy hozzon létre ilyesmit. Tudja valaki,hogy ezt mért csinálja a wp?.. vagy én mért csinálom…mert nekem fogalmam sincs? :blink:











“75_polgarmesterno.jpg” feltöltési hiba egy hiba következtében





Nem sikerült létrehozni a(z) /home/onkentesbolszakembert/www.onkentesbolszakembert.hu/wp-content/uploads/2011/04 könyvtárat. Ellenőrizni kell, hogy a szülő könyvtár írható-e!"











Hol tudom beállítani, hogy az összes képet ugyanabba a mappába másolja be nekem a wp?











Továbbá azt sem értem, hogy, ha kiválaszok egy ilyen kiemelt képet a gépesképeim közül, bélyegkép méretet beixelem, akkor miért menti el az összes többi létező méretben is ugyanazt a képet a tárhelyre?..ami amúgy csak a total commanderben látszik, a wp galériájában csak az az egy kép van…teljes a lila köd!











Köszönöm a válaszokat!

Nem segít már senki?! :frowning:

Nincs elég gondod … :slight_smile: mért nem hagyod, hogy a wp, oda tegye a képet ahol megtalálja.





A wp automatikusan és egyes sablonok, pluginok az általuk definiált mappában teszik a képet.











Azért nem kapsz választ mert nem értik és én sem, mért akarod nyomorítani a jól működő rendszert.





Teljesen mindegy hol van a kép, a lényeg, amikor megjelenik, jó helyen legyen :slight_smile:

De az a baj, hogy egyrészt utána én 77 mappában kereshetek majd utána, hogy melyikben van az adottkép…





Másik meg,hogy erre a más mappába helyezésre nem is figyeltem volna fel, csakogy, ha mindig kiírja nekem, hogy :Nem sikerült létrehozni a(z) /home/onkentesbolszakembert/www.onkentesbolszakembert.hu/wp-content/uploads/2011/04 könyvtárat. Ellenőrizni kell, hogy a szülő könyvtár írható-e!"











akkor egy kicsit bosszantani fog a dolog. Minidg állítsam át az új mappákat?











Kezdő vagyok és nem szeretném rögtön az elején rosszulmegtanulni a dolgokat. Nekem az a tutifix, ha az általam megadott mappákba rendezi a progi a képeket, hogy aztán rend legyen, és ne kavalkád.











Köszönöm a válaszokat!

a Wp-ben az admin oldalon nem a mappákban keresünk, hanem a médiatárban, ott alapjáraton nincsenek mappák.





A képre van kereső, vagy dátumra vissza keresel. Nem hiszem, hogy sűrűn előfordul, hogy az ftp keresgélsz a mappák között képet,





ahol nem is látod, csak a cím emlékezése esetén kurkászol a könyvtárakban.











Még-egyszer azt javasolom, ne törődj a mappákkal, mert nem ott fogod keresni, nem kell a rendre vigyáznod, mert … rend van :slight_smile:





Csak másképpen.