Fejlécben lévő kép változtatása


'hitetlen' wrote on '2010-09-29:




ez nem jó? http://www.featuredcontentgallery.com/








Próbálkozok vele, még a beállításnál tartok...

Nem sikerült vele képet megjeleníteni, csak annyi látszik, hogy betöltés, de semmi sem jelenik meg. Csináltam egy új oldalt, hozzáadtam egy egyedi mezőt a thumbnailimg-el és megadtam a kép elérési útját.

A Featured Content Gallery a 3.0.1-es wp-vel nem megy. Legalábbis én nem tudtam működésre bírni. De a jelek szerint ezzel nem voltam egyedül.

Illetve úgy sem volt jó még az előző pluginnal (wp-cycle), ha a divnél megadom a logo_image-t. Semmilyen képet nem jelenített meg úgy, de ha az előtte lévő variációval próbálom, majdnem jó lenne, ha nem lenne egy picit balra csúsztatva a kép.


'SneakySnail' wrote on '2010-09-29:




A Featured Content Gallery a 3.0.1-es wp-vel nem megy. Legalábbis én nem tudtam működésre bírni. De a jelek szerint ezzel nem voltam egyedül.








Találtál helyette másikat?

Azt nem tudom, hogy melyik melyik, de amit javasoltam, ez: http://www.featuredcontentgallery.com/





megy.











Csak egy post berakásával üres kép (betöltés), 2 darab cikket próbálj megjeleníteni, azonnal jó lesz.











Itt is írják (kiemelve): http://www.featuredcontentgallery.com/install-setup/











You must have at least two (2) featured items for the gallery to work.

Néztem, próbáltam többféleképpen is, de elvileg 2.7-es wordpressig használható, mint már írta SneakySnail is. Nekem a legfrsisebb van fent.

Vagy hat oldalamon fut az említett plugin.











Adsz hozzá hozzáférést, + 2 darab oda illő képet, megcsinálom. Easy nagyon.

Milyen jog kell hozzá?











Szerkesztő, közreműködő vagy szerző?











Egyébként küldtem volna pü-t, de azt írta ki, hogy nem tudsz pü-t fogadni.

Mielőtt belevágnál, teljesen jól értelmezem, hogy hogyan működne a dolog? Tehát van egy oldal, ahol meg vannak adva a képek, és ezek a képek váltakoznának a fejlécben, de ez úgy is működne, hogy az adott oldal nem publikus, hanem mondjuk magán jellegű? Mert nem sok oldalam van, de azok közül is csak az egyiken vannak képek.

Nem kell semmilyen oldal a képeknek, a bejegyzés megírásakor kell megadni egydi mezőben a kiemelt képek elérési útját, meg a szöveget, mint ahogy azt a plugin oldalán írják is a telepítési útmutatónál.











@hitetlen: Én arról beszéltem, amit belinkeltél. Nekem is ment gond nélkül régebben. Most a 3.0.1-es wp-vel, egy saját fejlesztésű sablonnál próbáltam és nem tudtam működésre bírni, ugyhogy megoldottam plugin nélkül. Beraktam helyette egy wp független jQuery alapú slider-t. De végül is így nekem kényelmesebb, mert ezzel megoldottam, hogy használja a WP beépített “kiemelt kép” funkcióját, pár biztonsági feltétellel kiegészítve. Így nem kell egyedi mezőkkel kűzdenem, ha nem akarok.











Egyébként ez az, ha valakit érdekelne: Coin Slider

Akkor csak én vagyok béna hozzá :frowning: Persze biztos jó lenne a te megoldásod is, csak mivel nem igazán ismerem azokat a részeket ahol kódokkal kell bűvészkedni így nem is fog sikerülni. Mivel kb 2 hónapja foglalkozok közelebbről ilyesmivel.

Nem kell a kóddal bűvészkedni, ha nem akarsz. Van még egy rakás ilyen plugin, próbálkozni kell. Valamelyik biztos menni fog.





Viszont a legnagyobb részük egyedi mezőből szedi a képet, szóvel azt a részét jobb, ha átnézed. Nem olyan bonyolult az. :slight_smile:





Az általam belinkelt útmutatóban pl még képekkel is illusztrálják szépen, hogy hol, mit kell beírni. At persze kifejezetten a Featured Content Gallery-re vontakozik, de általában csak a mező nevében van elétérés.

Majd megpróbálom azért, vesztenivalóm nincs.











Ezeket a kódokat szintén a header-be kell beilleszteni?

És most látom, hogy van is belőle plugin :smiley:





Coin Slider











Amúgy nem teljesen értem a kérdésed. Milyen kódokat? Ha a slider beillesztésére gondolsz, akkor ezt a kódot (maradjunk a Featured Content Gallery-nél) kell oda illsztened, ahol szeretnéd, hogy megjelenjen (gondolom nálad akkor a header-be):



Code:






A legtöbb ilyen pluginnál ez ugyanígy megy, valami egészen hasonló kódrészlettel. A legjobb szerintem, ha egy erre a célre formázott div-be teszed bele. Persze előfordulhat, hogy kell még némi utólagos formázgatás css-el, de ez már nagyon sablon-specifikus dolog.





Aztán, amikor írod a kiemelt kategóriádba tartozó bejegyzést a szerkesztő alatt ott lesz az egyedi mezők doboz. Abban megadod a megfelelő mezőnevet és az értékének pedig a kiemelt kép teljes elérési útját. Nagyjából ennyi az egész. A szöveget ugyanígy kell, csak a saját mezőnevével, és értéknek a szöveggel.

A coin slider-es kódokra gondoltam. De akkor kipróbálom a plugint. Köszi a magyarázatot. Illetve beírtam a keresőbe, hogy header image, megnézem a többi plugint is, valamelyik csak jó lesz.

Közben sikerült megoldani a dolgot a wp-cycle-lal, sőt még a képek sorrendje is változtatható.

Nem hiszem el, már minden működött, most meg hibát ír ki. Új képeket akartam felrakni a wp-cycle-nek, de már a beállítási lehetőségeket sem hozza be, csak ennyit ír ki: Catchable fatal error: Object of class WP_Error could not be converted to string in /home/…/public_html/wp-content/plugins/wp-cycle/wp-cycle.php on line 274











Pedig minden úgy van, ahogy eredetileg letöltöttem.

Bocs hogy ide de nem találtam a problémámnak megfelelő kategória… tehát az lenne a gond hogy nem jön be az oldalamon a kinézet képei… minden bejön csak a fejléc meg a többi nem… most mit csináljak?

mike: igy nem lesz jó, ez kevés infó :slight_smile:











melyik verziójú WP, milyen tárhelyen, milyen sablonnal?